Statü
    Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf

Sponsorlu Bağlantılar

2 ay anlatılıyor polinomlar.
    hocam , gerçekten ciddimisiniz ? sadece polinomlar mı 2 ay anlatılıyor ? yoksa çarpanlarına ayırma vs .ile birlitemi

Statü
    Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite

Sponsorlu Bağlantılar

hocam , gerçekten ciddimisiniz ? sadece polinomlar mı 2 ay anlatılıyor ? yoksa çarpanlarına ayırma vs .ile birlitemi
    10. Sınıf Müfredatı burada.
    2. Dönemin tamamı Trigonometri, trigonometriden önceki konular da ilk dönem işleniyor

Statü
    Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf

Sponsorlu Bağlantılar

ikinci dönem full trigonometri he nasıl zor mu ya ? trigonometri ilk okulda bebe oyuncağıydı burda zorlaşacak tabi ki de nasıl zor mu ):

Statü
    Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    ikinci dönem full trigonometri he nasıl zor mu ya ? trigonometri ilk okulda bebe oyuncağıydı burda zorlaşacak tabi ki de nasıl zor mu ):
    İlkokulda öğrendiğin şey trigonometri değildi ki.

İlkokulda öğretilenler;

tanjant=karşı/komşu,
    kotanjant=komşu/karşı
    sinüs=karşı/hipotenüs
    kosinüs=komşu/hipotenüs

30-60-90 üçgeninde trigonometrik oranlar,
    45-45-90 üçgeninde trigonometrik oranlar,

Koordinat düzleminde tanjant ile eğim bulma vs.. vs..

10. Sınıf Trigonometrisi de bunlar

Statü
    Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    hmm ):

Statü
    Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    Ben de kendi yorumumu belirteyim MatematikciFM Hocam , duygu güzel söylemiş.Ben matematiği çok seviyorum ve kendime bir hobi olarak görüyorum.Bu yüzden gelip burada polinomdan yapamadığım soruları yazıyorum.Bunda kızılcak ne var ki , üstün zekalıların felan yeri değil bence burası , burası matematik öğrenmek isteyen öğrencilerin , ve kendini geliştirmek isteyen kişilerin yeri ya da öğretmenlerin herneyse konuya geleyim.Benim şuan oturup polinom çalışmamı 2 şarta bağlıyabiliriz ,
    *Matematiği seviyorum & polinomları seviyorum.
    *Gelecek yılsa biraz önden gitmek istiyorum , çünkü okul zamanında çok soru çözcek zamanımız olmuyor , sözel derslerim çok kötü , onlara yüklenmem gerek ,(yüklensem de anlamıyorum orası bi ayrı) , yani dicem o ki , bugün ben polinomlardan 200 soru çözüyorsam , okul zamanı en fazla 100 olur ( o da en fazla )...Bu nedenle biz oturup , polinom öğrenmeye çalışıyoruz.

Bi de şöyle söyliyeyim , her öğrenci öğretmenine kendisini en iyi bir şekilde ispat etmeye çalışır , aslında çoğu öğretmen , önçalışmayla gelen öğrenciye bir ayrı olurlar yani , çalışkan olarak görülür bir kere öğretmenlerimizin gözünde...

Ayrıca , dediğinize çok takıldım."Eğer ön çalışma yaptıktan sonra halen gelip burada soru çözüyorlarsa kapasiteleri yetmiyordur." böyle bir cümle söylenmemesi gerekir bence , sakın kızmayın ben kendi yorumumu söylüyorum.Bence ön koşulla çalışıpta hata yapmayan öğrenci anormaldir.sonuçta , her insan hata yapabilir.

Hocam size saygım sonsuz.Lütfen yanlış anlamayın kendi yorumum.

Statü
    Grubu
    Üye
    İş
    11. sınıf
    Vallahi sizdeki bu azme hayret ediyorum. Ben bir soru cozemeyince ya da sıkılınca bırakıyorum.

1 2 3

• Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!