cevap ver
... 2 3 4
 1. #31

  Statü
  Grubu
  Moderatör
  İş
  Diğer

  Sponsorlu Bağlantılar

  Siz gene denemeye girebilmişsiniz. Ben 1 denemeye girdim, 2. si ÖSS. Kendi kendimizi denedik hep.
  ortalama bir öss denemesini 50 dakikada ve 180 den 175+ net yaparak bitirebilen birisini gördüm desem ne düşünürsünüz. normal bi öğrenci tüm soruları o kadar sürede okuyamaz. çok denedim ama 80 dakikanın altı neredeyse imkansız gibi birşeydi yani.

  neyse bu konuyu sadece şu misali verebilmek için açmıştım;
  diyelim ki bir arkadaşımız sınavda 180 soru için verilen 180 dakikayı ucu ucuna yetiştiriyor ve sorulardaki ortalama başarı oranı %75
  başka bir arkadaşımız da sınavda %60 doğruluk oranıyla sınavı 120 dakikada bitirebiliyor, kimin daha yüksek puan alması beklenir?

  böyle bir hesabı kabaca yaptığımızda bu iki öğrencinin neredeyse aynı sayıda net yapabildiğini görüyoruz, hatta hızlı ama daha çok yanlış yaparak bitiren az bişey daha fazla net yapıyor.

  yani sizin de dediğiniz gibi gerekirse kaleme az başvurup , gerekirse hızlı okumayı öğrenip sınavı hızlı bitirmek ve soruların üzerinden tekrar geçmek çok büyük avantaj. nasılsa yetiştirebiliyorum diyip yan gelip yatmamak lazım. hızlı yapmak da doğru yapmanın bir parçası aslında.

 2. #32

  Statü
  Grubu
  Moderatör
  İş
  Üniversite

  Sponsorlu Bağlantılar

  Sınavdan önceki hazırlık bence süreyi çok etkiliyor hızlı soru çözmek, hızlı okumak gerekir matematik daha kolay bitiyor ama Edebiyat-DLA da çok zaman harcıyorum fen matematiğe oranla 5 dk kadar uzun sürüyor daha tarih-coğrafya var sözel dersleri hiç sevmiyorum zoraki çalışıyorum zaten
  bizde 160 soru vardı dershanenin yaptığı denemede sanırım 160dk verilmişti sınavı bitirdiğimde daha 62 dk vardı 62 dk bitene kadar kitapçığı vermedim soruları tekrar çözdüm çoğu soruyu düzelttim düzelttiklerim doğru çıktı. Benim şöyle bir düşüncem var ne kadar zaman artarsa artsın en son kitapçığı veren siz olun

 3. #33

  Statü
  Grubu
  Üye
  İş
  Üniversite

  Sponsorlu Bağlantılar

  Ben hayatım boyunca girdiğim sınavlarda süre arttırabildiğimi hatırlamıyorum(ÖSS'ye ait sınavlar).Hatta süre yetmiyor.Belkide şuana kadar yeterli çalışmamış olmamdan kaynaklıdır bu durum bilemiyorum.Soruyu kalem kullanmadan çözmek için sayılarla aramızın çok iyi olması gerekiyor.En kısa sürede şu zaman problemime bir çözüm bulmam gerekiyor.


 
... 2 3 4

 • Bu yazıyı beğenerek
  destek
  verebilirsiniz

  Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!
 • Benzer konular

  1. havuz problemleri
   murat61, bu konuyu "9. sınıf matematik soruları" forumunda açtı.
   : 0
   : 02 Oca 2016, 23:15
  2. işçi havuz problemleri sorusu (YARDIM)
   Yunusakbaba, bu konuyu "Ygs & Lys Matematik" forumunda açtı.
   : 3
   : 25 Eyl 2013, 16:01
  3. Havuz Problemleri
   karinca_52, bu konuyu "Ygs & Lys Matematik" forumunda açtı.
   : 9
   : 15 Ağu 2012, 16:19
  4. havuz problemleri
   eminepinar, bu konuyu "KPSS Matematik" forumunda açtı.
   : 1
   : 17 Haz 2012, 01:25
  5. İş ve Havuz Problemleri sorusu
   gyarat, bu konuyu "KPSS Matematik" forumunda açtı.
   : 2
   : 01 Mar 2011, 08:03
  Forum Kullanım ve Gizlilik Kuralları