Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Matematik Öğretmeni
    Burada konumuz, sorunun çözüm yöntemi, soruların kolaylığı zorluğu değil.
    Forumda genel olarak, insanlar yapamadıkları soruların çözülmesi için soru yazıyorlar. Genelde özel Matematik soruları kategorisinde, diğer insanların uğraşması istenen sorular soruluyor. Biz de buna dikkat etmeye ve ettirmeye çalışıyoruz.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Matematik Öğretmeni
    Şimdi farkettim, bir yanlış anlama olmuş, soruyu soran diye kastettiğim, soruyu foruma yazan değil, soruyu hazırlayan kişi.

Grubu
    Üye
    İş
    Diğer
    Alıntı MatematikciFM'den alıntı Mesajı göster
    sayın gereksizyorumcu, benim kafama takılan şu. Böyle bir soruyu sorarken bu formülün kullanılması için mi soruyorlar, yoksa farklı yollardan sorunun çözülmesini mi istiyorlar. Ayzen Hover de daha önceden bu fonksiyondan haberdardı galiba, herhangi bir uyarıda bulunmamış.
    Lise müfredatının hiçbir yerinde bu fonksiyonun anlatıldığını bilmiyorum.
    Böyle bir soruyu ÖSYM büyüklerimiz YGS de sormazlar diyemiycem.
    Pratik yollar kategorisinden bahsediyorduk.
    Burada şöyle bir sıkıntı ortaya çıkıyor. Kısa yol üretirken müfredatın içinde mi kalıcaz, yoksa, alanı genişleticez mi?
    Bir yazılıda öğrenci bunu kullanırsa ben kabul etmem.
    Yok üstad ben fonksiyon filan bilmem. Benim alanım İngilizce. 15 sene aradan sonra matematik öğreniyorum. En son matematiği lise 1 de gördüm ve ortaokul(bizim zamanımızda 6-7-8 ortaokul olarak geçerdi) matematiğimin aksine lise 1 matrematiğinde iyi olduğum pek söylenemezdi. Hasim arkadaşımızın iyi niyetli olduğunu görüyorum. O bu soruları sormaktaki maksadımı sormuş. Bense "bu kadar kolay sorular da sorulur mu canım" anlamışım. Bir yanlış anlaşılma olmuş. Ancak burasının forumun kpss ile ilgili bölümü olduğunu hatırlatırım ve Öss öğrencilerinin kendi bölümlerinden istifade etmelerinin onlar için daha faydalı olacağını belirtmek isterim. Sonuç olarak benim çözemediğim soruları buraya aktardığımı bilmenizi ve yardımlarınızı esirgememenizi isterim.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Matematik Öğretmeni
    Ayzen Hover, senin bilmediklerini sorduğunu bildiğim gibi, 1. sorunun çözümünü anlamadığını da biliyorum.
    Gereksizyorumcunun çözdüğünü anlayabileceğini zannetmiyorum , ama sen de anlamadığına dair bir uyarıda bulunmamışsın. Biraz da senin yerine ben sordum, bu neyin nesi diye.

Grubu
    Üye
    İş
    Diğer
    Teşekkürler hocam.

2 sayfadan 2.si BirinciBirinci 12

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!