1. #11

  Grubu
  Yasaklı üye
  İş
  Diğer

  Sponsorlu Bağlantılar

  bu sorunun özelinde gökberk ve makme ama genelde arkadaşlarımızın büyük çoğunluğu için geçerli,
  sorularda hep size dayatılan yönteme sadık kalmaya o kadar alışmışsınızki atıyorum en basit iş probleminde bile standart çözüm yöntemi olan işe katkı yapan tüm birimlerin işi toplam bitirme sürelerinin tek tek belirlenmesi (15 gün ve 120/13 gün değerlerinin bulunması) yolundan bir an bile ayrılamıyorsunuz.
  problem sorularının genel olarak size hata yaptırtmaktan çok hızlı olanınızla yavaş olanınızı ayırmakta kullanılır diye düşünüyorum. görüldüğü üzere yukarıda soruların makul sayılabilecek fazla işlem yapılmamış çözümleri de mevcut.
  neyse daha fazla uzatmadan sınavda karşınıza çıkacak bi problem sorusunun max 30 saniye içinde tercihen de kalem kullanılmadan çözülebileceğini belirteyim aksi takdirde ya soruyu soran saçmalamış çok kötü sayılar vermiştir ya da siz sorunun kısa yoldan çözümünü bulamamış kağıt kalem israfı yapmaktasınızdır. problem sorularında bile size verilen 1 dakikanın tamamını kullanırsanız sınav nasıl biter

  her soru tarzında bunun formülü var mı diye soran arkadaşlarımız oluyor. sorunun mantığını kavramak yerine herşeye formül aramanın sonucu bu olsa gerek. gerçi bunun nedeni de dershane hocaları sanırsam.
  hocam sizin çözümüz çok iyi ve ben olayın mantığını kapmış durumdayım. ben şu seviyede pratik cevaplar üreticek seviyede değilim zaman la farklı çözüm yollarını geliştirmeyi umut ediyorum, cevaplar için teşekkürler

 2. #12

  Statü
  Grubu
  Moderatör
  İş
  Diğer

  Sponsorlu Bağlantılar

  aslında ben sizi değil de genel öğrenci mantığını eleştirmek istemiştim. sorularda hep böyle kalıp metodlar/formüller kullanılması ve bunların talep edilmesine karşı bişeyler söylemek istemiştim.

  öğrenci arkadaşlarımız soruyu öyle bir mantıkla çözüyorki sanırsınız gözleri görmeyen birisi işinden evine dönüyor. hep aynı yol, yağmur da yağsa aynı yol , şimşek de çaksa aynı yol. en garip kısmı da kör değiller ama bu sorunun formülü var mı diyerek gözlerini kapamaya daha en başından razılar.


 
1 2

 • Bu yazıyı beğenerek
  destek
  verebilirsiniz

  Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!
 • Benzer konular

  1. işci havuz problemleri
   ajanyumusakg, bu konuyu "12. sınıf matematik soruları" forumunda açtı.
   : 8
   : 10 Ağu 2013, 15:23
  2. İşci-havuz problemleri
   skz07, bu konuyu "KPSS Matematik" forumunda açtı.
   : 12
   : 27 Haz 2013, 10:16
  3. İşci-havuz problemleri
   skz07, bu konuyu "KPSS Matematik" forumunda açtı.
   : 13
   : 06 Haz 2012, 10:18
  4. işci havuz problemleri
   cindy.89, bu konuyu "KPSS Matematik" forumunda açtı.
   : 2
   : 03 May 2012, 16:07
  5. İşci-Havuz Problemleri
   Seydi, bu konuyu "12. sınıf matematik soruları" forumunda açtı.
   : 10
   : 30 Oca 2012, 13:28
  Forum Kullanım ve Gizlilik Kuralları