Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Matematik Öğretmeni
    Alıntı nightmare'den alıntı Mesajı göster
    teşekkürler . bayağı aydınladığıma inanıyorum . bu tür soruların en azından % 80 ini yaparım işte o abuk subuk formülleri bilmeden.
    Şimdi üzüyorsun beni.
    Benim yazdığım çözümde de, doğru denklemi yazma formülü var.
    Olaya böyle bakarsan, bir arpa boyu yol ilerleyemezsin. Sen formülsüz yol bulucam diye uğraşırken,atı alan Üsküdarı geçer.
    Formüller öcü değildir.
    Bence formüllerden kaçacağına, formüllerin hangi mantıkla üretildiğini anlamaya çalış. İşte o zaman konuya tam olarak hakim olup alternatif yol üretebilirsin.
    O formüllerin nasıl çıktığını bilmeyen biri , asla konuya tam olarak hakim olamaz. Sen formülü bil, hem kendini, hem nasıl çıktığını, ama istersen kullanma. Alternatif yollar aramaya devam et yine.
    Ben de senin gibi formül ezberleme özürlüsüyüm. Ama bir taraftan da formül çıkarma hastasıyım.
    Bazı soruların formülünü bildiğim halde kullanmayı sevmem ve alternatif(muhakeme yolu) yollarla çözerim, bazılarının formülünü ezberleyemediğim için alternatif yollarla çözerim. Önemli olan zamandan tasarruftur.
    Ne demiş atalarımız, "En kısa yol, bildiğin yoldur." Bilmediğin yola girip de kaybolmak da var.
    Unutma, bir ırmaktan karşıya geçerken üzerindeki köprüyü kullanmak yerine, yüzerek geçmeyi tercih edersen perişan olursun.
    Tercihler önemli

Grubu
    Moderatör
    İş
    Diğer
    karşınıza çıkacak her sorunu çözebileceğiniz aletleri barındıran bi çantanızın olması şarttır. mesela ben çantada mümkün olduğunca az alet olmasını tercih ederim daha profesyonel aletler her zaman işleri kolaylaştırır ama o çantayı taşıması zordur. kağıt, odun, demir kesmek için ayrı ayrı testere bulundurmayı tercih de etmem tavsiye de(bunların hepsi için ayrı aletler mevcut). mümkünse bunların hepsini yapabilen tek bi testere ile işimi görmeye çalışırım ama siz bende çanta olmasın diyorsanız bu mümkün değil. bazen bi yere gideceksiniz arabaya binersiniz biter gider. her seferinde acaba önce ateşi mi buluyorduk yoksa tekerleği mi ya da en iyisi ben yürüyeyim diyecekseniz ömür de sınav da bitmez.

özetle matematikçifm hocamızın dediği gibi bazı şeyleri bilmek şarttır, teorik olarak olmasa bile pratik olarak şarttır.

3 sayfadan 3.si BirinciBirinci 123

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!