Grubu
    Üye
    İş
    Diğer
    o halde sorumuzun cevabı "64 hamlede 64 karenin tamamında atımız konumlanabilir". yalnız keşke alıntısız cevap verilseydi.. keyfi kaçıyor böyle..

Grubu
    Moderatör
    İş
    Diğer
    Alıntı matera'den alıntı Mesajı göster
    o halde sorumuzun cevabı "64 hamlede 64 karenin tamamında atımız konumlanabilir". yalnız keşke alıntısız cevap verilseydi.. keyfi kaçıyor böyle..
    hocam ben cevabımı alıntısız vermiştim
    okulda sonlu matematik dersinden bu yolun olduğunu biliyorum ama cevabımda da yazdığım gibi nasıl derseniz yazamazdım, denemedim ama büyük ihtimalle kağıt kalemle bulması uzun zaman sürebilir. (gerçi ikinci şekil çok zor durmuyor)

bir de bu soru benim soru mantığıma uygun değil mesela biz bunu kağıt kalemle bulurken kolay bir yol izleyebilior muyuz? yani bir puzzle çözmekten farkı var mı bu sorunun? şimdi ben de çıkıp bir 20 tane şehir işaretlesem her şehriden her şehire uçakla gidiş fiyatlarını yazsam bu şehirlerin hepsini dolanması gereken bir satıcının en ucuz ne fiyata bu işi halledeceğini soran bir TSP (travelling salesman problem) yazsam bu ne kadar soru olur bana göre tartışılır. Anasayfada bir yazı vardı yanlış hatırlamıyorsam arıların çiçekleri en kısa yolla dolaştığına dair , bu problemin bilgisayarlar tarafından bile çok uzun sürelerde çözülebildiğini vs vs anlatan. aynı o hesap bu soru bilgisayarlar tarafından bile kolayca çözümlenemiyor, soru güzel lafım yok sorunun soruluyor olması garip çükü çözümü için bir hile yapamıyoruz, bakın şu nedenle sadece şunları incelesek yeter öyleyse şunu şunu yapıp şuradan şunu buluyoruz falan diyemiyoruz.

2 sayfadan 2.si BirinciBirinci 12

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!