1. #41

  Grubu
  Kıdemli Üye
  İş
  Matematik Öğretmeni
  Aklıma geldi. Sizin bu söylemleriniz, Turnuvalara sporcu hazırlayan anatrenörlerin söylemlerine benziyor. Türkçesi, kazanmanın her yolu mübahtır. Kazan da nasıl kazanırsan kazan. Bel altı mı, bel üstü mü, naparsan yap.

 2. #42

  Grubu
  Kıdemli Üye
  İş
  Diğer
  Alıntı MatematikciFM'den alıntı Mesajı göster
  Ben boşuna konuşmuyorum öğretmenim. Soru bu işte. O parçayı yamuğa bnzetip, yamuk alan formülü ile yapılıyormuş. Sınavdan önce bununla ilgili bir bilgisi olmayanın veya boş atıp dolu tutmak için bu olsa olsa yamuk alan formülüdür değip öyle cevap verenlerin dışında , bu soruyu birinin çözmesi çok zor. Sınavda oturup formül çıkarmak istersen yandın. (Benim gibi.)
  Katı cisimleri işlerken buna benzer bir soru çözmüştük. Hoca orada oluşan taralı bölge yamuktur demişti. Eğer onu bilmesem yamuk çıkacağı aklımın ucuna bile gelmezdi.
  İnternetim yok

 3. #43

  Grubu
  Moderatör
  İş
  Diğer
  Alıntı MatematikciFM'den alıntı Mesajı göster
  Aklıma geldi. Sizin bu söylemleriniz, Turnuvalara sporcu hazırlayan anatrenörlerin söylemlerine benziyor. Türkçesi, kazanmanın her yolu mübahtır. Kazan da nasıl kazanırsan kazan. Bel altı mı, bel üstü mü, naparsan yap.
  hocam ne demek bu şimdi kazanmanın her yolu mübah imza Machiavelli
  ben burda bundan bahsetmiyorumki kimse başkasının emeğini çalmıyor , sınavda hepimizn önüne bir soru getirilmiş kurallar ortada ve biz de sınavda oluşan şartlar dolyısıyla bazı soruları çözememişiz ama bir şeilde bu soruların hakkında pozitif informasyona sahibiz (bazı seçenekler elenmiş) yani soruyu kısmen çözmüşüz ve içinde bulunduğumuz pozisyonda iki seçeneğimiz var birisi atmak birisi ise boş bırakmak. ben diyorum ki artık atmak boş bıramaktan iyidir , gidip yanındainin kağıdını karala onu geriye çek , git başkasından kopya çek milletin önüne geç demiyorum. bu ikisinin karıştırmayalım.
  bo.ksörlerden örnek verelim rakibin sağ kaşı açılmışsa neden oraya vurmayayım ki? bu oyun kurallar dahilindedir ve o kaşı açan da benim kurallar dahilinde vurduğum yumruktur. rakip kaleci oyunun genel akışı içinde kaleyi boşaltmışken gol denemesi yapmak ne kadar ahlaki ise sınavda atmak da o kadar ahlakidir ve benim açımdan hiçbir sakıncası yoktur. ben sınavda bazı seçenekleri eleyerek zaten o soruda bir bilgi pırıltısı ortaya koymuş oluyorum, bu bilgimi soruyu boş bırakarak neden harcayayım? olayı emek hırsızlığına , sahtekarlığa vs nasıl getirdiğinizi ise çözebilmiş değilim.


 
5 sayfadan 5.si BirinciBirinci ... 345

 1. Bu yazıyı beğenerek
  destek
  verebilirsiniz

  Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!

Benzer konular

 1. seçme zor üçgen soruları acil ödev
  epsilonT bu konuyu Özel geometri soruları forumunda açtı
  Cevap: 4
  Son mesaj : 22 May 2014, 15:38
 2. çok acil dikdörtgen alan sorusu
  çağlayan1 bu konuyu Özel geometri soruları forumunda açtı
  Cevap: 7
  Son mesaj : 12 Oca 2014, 21:39
 3. çevre alan ile ilgili soru çokkk acil
  gzmzlm bu konuyu 7. sınıf matematik soruları forumunda açtı
  Cevap: 1
  Son mesaj : 23 Ağu 2012, 16:22
 4. alan hesapları acil
  efeccan1 bu konuyu Lise Matematik forumunda açtı
  Cevap: 4
  Son mesaj : 20 Haz 2011, 18:41
 5. integral=> alan hesabı acil!
  furkanyıldırım bu konuyu 12. sınıf matematik soruları forumunda açtı
  Cevap: 3
  Son mesaj : 09 Haz 2011, 00:57
Forum Kullanım ve Gizlilik Kuralları