Grubu
    Üye
    İş
    11. sınıf

Karmaşık Sayılar Soruları

1) Esas argümenti α olan bir z karmaşık sayısı için ; |z|= 2cosα ise z nin geometrik yer denklemini bulunuz.

2) x , y pozitif sayı ve z = x+yi olmak üzere z²+4z−16-48i= 0 denkleminin köklerini bulunuz

3) z= 7+24i eşitliğini sağlayan z karmaşık sayılarından birini bulunuz.

4) |z²−1|=|z|+2 eşitliğini sağlayan karmaşık sayılardan mutlak değeri en küçük olanın mutlak değeri kaçtır ?

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    1.Sorunun cevabı kaçtır

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Sketch Toy: Draw sketches and share replays with friends! soruya göre oynamalar yaparak cevabı bulabilirsin

Grubu
    Üye
    İş
    Üniversite
    Bu sorular ya çok güzel ya da aşırı işlem kalabalığı.Takipteyim.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    2.sorunun cevabı nedir

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Sketch Toy: Draw sketches and share replays with friends! sığmadığı için burdan devam ediyorum (6+4i ve -6-4i=z+2) 2'yi öbür tarafa yolla (4+4i,-8-4i) cevabımızdır

Grubu
    Üye
    İş
    Üniversite
    Güncel

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Sketch Toy: Draw sketches and share replays with friends! alacağı 3 değer daha vadır fakat bunları görmek için yapacağın karmaşık sayıların n'nin kuvvetten kökleri bu formüllere Bir Karmaşık Sayının n. Dereceden Kökleri | Bilgicik.Com - Türkçe, Edebiyat, Teknoloji... | Bilgicik Günlüğüm (: burdan ulaşabilirsin.Ben n değerine 1 verdiğim için daha rahat bulundu

Grubu
    Moderatör
    İş
    Diğer
    @dcey , tamam emek veriyorsunuz cevaplıyorsunuz ama bunun (bana göre) katkısı olması gerekenden oldukça geride kalıyor. bir konuyu açıyorum bu şekilde sketchtoy ile cevaplanmışsa bi de o linke tıklamam gerekiyor hadi onu geçtim linkteki el yazısı genelde okunmaz halde oluyor. şahsi fikrim soruların çok büyük bir gerek olmadıkça bu tür kaynaklara yönelinmeden cevaplanmasının daha doğru olduğu, resimli cevaplamaya ise pek karşı değilim, sonuçta sayfayı açar açmaz hangi sorunun cevabı yapılmış hangisi yapılmamış? doğru mu yanlış mı? vs soruların cevapları hemen yanıt buluyor. özetle cevaplarınız daha düzenli soru numaralarını da özellikle içerecek şekilde olursa soruyu soran ya da benim gibi konuya göz atan arkadaşlarımıza daha faydalı olacaktır.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Alıntı gereksizyorumcu'den alıntı Mesajı göster
    @dcey , tamam emek veriyorsunuz cevaplıyorsunuz ama bunun (bana göre) katkısı olması gerekenden oldukça geride kalıyor. bir konuyu açıyorum bu şekilde sketchtoy ile cevaplanmışsa bi de o linke tıklamam gerekiyor hadi onu geçtim linkteki el yazısı genelde okunmaz halde oluyor. şahsi fikrim soruların çok büyük bir gerek olmadıkça bu tür kaynaklara yönelinmeden cevaplanmasının daha doğru olduğu, resimli cevaplamaya ise pek karşı değilim, sonuçta sayfayı açar açmaz hangi sorunun cevabı yapılmış hangisi yapılmamış? doğru mu yanlış mı? vs soruların cevapları hemen yanıt buluyor. özetle cevaplarınız daha düzenli soru numaralarını da özellikle içerecek şekilde olursa soruyu soran ya da benim gibi konuya göz atan arkadaşlarımıza daha faydalı olacaktır.
    Tamamda abicim benim klavye bilgim oldukça berbattır benim el ile yazmam o sorunun ardından 3 saati alabilir.Fakat bir daha yapmam kusura bakmayın

2 sayfadan 1.si 12 SonuncuSonuncu

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!