Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Matematik Öğretmeni
    savaş
    üslü sayılarda çarpma yaparken, kuvvetlerin toplandığını daha önceden bilen , öğretmenin ne demek istediğin anlar zaten.
    matematikte ezber vardır zaten, kim dedi ezber olmadığını

ama bunun ayarı önemli

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    hocam aynı şeyden bahsediyoruz zaten ben öğretmenime bir şey demiyorum ki benim dediğim öğrenci arkadaşlarımıza öğretmenlerimizin dediklerini mesela hoca diyorku p(x)in x-2 ile bölümünden kalanı bulmak için p(2) aranır.ha bazı arkadaşlar var hemen şöyle yapıyorlar x-2 değilmi evet -2nin pozitifini al koy.ama nedenkoy demiyorlar hiç dicem oki hani bi nebzede olsa öğrenci arkadaşlarımızın mantığını da kavramaya zaman harcamaları gerekmezmi öğretmenim.haksızmıyım?
    ayrıca ayarını da bilmeliler demişsiniz.bende bundan bahsediyorum bunu savunuyorum zaten

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    benim kastettiğimim matematikte berbat olan arkadaşlarımız için yani onların ezberlemeleri yerine mantığı kavramaya çalışmaları daha yerinde olmazmı öğretmenim?

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Matematik Öğretmeni
    evet bunda haklısın,
    işi öğrenmeden üçkağıtçılığını öğrenmeye çalışıyorlar

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    11. sınıf
    Alıntı svsmumcu26'den alıntı Mesajı göster
    hocam aynı şeyden bahsediyoruz zaten ben öğretmenime bir şey demiyorum ki benim dediğim öğrenci arkadaşlarımıza öğretmenlerimizin dediklerini mesela hoca diyorku p(x)in x-2 ile bölümünden kalanı bulmak için p(2) aranır.ha bazı arkadaşlar var hemen şöyle yapıyorlar x-2 değilmi evet -2nin pozitifini al koy.ama nedenkoy demiyorlar hiç dicem oki hani bi nebzede olsa öğrenci arkadaşlarımızın mantığını da kavramaya zaman harcamaları gerekmezmi öğretmenim.haksızmıyım?
    ayrıca ayarını da bilmeliler demişsiniz.bende bundan bahsediyorum bunu savunuyorum zaten
    Şimdi iki kişi arasına girmiş gibi olmayayım; ama Savaşa yüzde yüz katılıyorum. Matematikte herhanhi bir bilgiyi gördüğümüzde, çoğu kişi ezberliyor. Sonra mantığını kavramıyorlar. Sonra sorular biraz değişik gelince çözemiyorlar. Sonra matematiğin adı zor derse çıkıyor.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Matematik Öğretmeni
    GTA oynarken, kuralları öğrenmeye geldiği zaman, alasını yapıyorlar
    Demek ki isteyince öğreniliyormuş.
    Keyifleri bilir

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    Alıntı MatematikciFM'den alıntı Mesajı göster
    evet bunda haklısın,
    işi öğrenmeden üçkağıtçılığını öğrenmeye çalışıyorlar
    evet.öyle kurnazlıkla başarılı olcaklarını sanıyorlar ama sonuç berbat

2 sayfadan 2.si BirinciBirinci 12

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!