1. #1

    Statü
    Grubu
    Üye
    İş
    3. sınıf

    Sponsorlu Bağlantılar

    problem

    1.Bir gömlek ile bir kravatın fiyatı 120'TL'dir.Gömleğin fiyatı,3 kravatın fiyatından 10 TL fazladır.Buna göre gömleğin fiyatı kaç TL'dir?

  2. #2

    Statü
    Grubu
    Üye
    İş
    8. sınıf

    Sponsorlu Bağlantılar

    bir kravata 1 kutu dersek,bir gömleğin fiyatı bir kravatın fiyatının 3 katının 10 fazlası olacağı için bir gömlek 3 kutu +10 olur.
    3kutu+1kutu+10=120
    4kutu=110 burada fazlalık olan 10 tlyi çıkardım
    110:4=27,5 (bir kravat fiyatı) çıkar küsüratlı vermiş ama sonuç böyle bölme işlemini anlayamazsan öğretmenden yardım alabiilirsin
    27,5x3=82,5
    bir gömlek bir kravatın 3 katından 10 fazla olduğu için
    82,5+10=92,5 eder




    OKUL HAYATINDA BAŞARILAR

  3. #3

    Statü
    Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite

    Sponsorlu Bağlantılar

    Toprak eline sağlık Çarpma işlemi için . kullanmışsın, 3. sınıf öğrencisi bunu anlayamaz, düzeltiyorum mesajındaki çarpma işlemlerini

  4. #4

    Statü
    Grubu
    Üye
    İş
    8. sınıf
    teşekkür ederim


 

  • Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

    Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!
  • Benzer konular

    1. Problem
      mtuter, bu konuyu "9. sınıf matematik soruları" forumunda açtı.
      : 3
      : 06 Şub 2013, 11:52
    2. problem
      ozan6480, bu konuyu "KPSS Matematik" forumunda açtı.
      : 1
      : 25 Ağu 2012, 01:41
    3. Problem
      mertahmetermis, bu konuyu "KPSS Matematik" forumunda açtı.
      : 3
      : 25 Eyl 2011, 08:08
    4. problem
      korkmazserkan, bu konuyu "9. sınıf matematik soruları" forumunda açtı.
      : 2
      : 10 Haz 2011, 14:45
    5. problem
      berene02, bu konuyu "3. sınıf matematik soruları" forumunda açtı.
      : 2
      : 31 May 2011, 19:01
    Forum Kullanım ve Gizlilik Kuralları