1. #1
    berene02
    Ziyaretçi

    problemler

    1.haftada 5 gün okula gidiyoruz.4 ayda kaç gün okula gidiyoruz?

    2.bir satıcı 50 kr'tan aldığı suların tanesini 60 kr'a satıyor.Bu satıcı 2 düzine sudan kaç TL kar eder ?

  2. #2

    Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Matematik Öğretmeni
    1)
    Bir ayda 4 hafta olduğunu kabul edersek, 4 ayda 4.4=16 hafta olur. 5.16=80 gün okula gidilir.

    2) Bir adet sudan 60-50=10 kuruş kar eder. 2 düzinede 24 adet su var.
    10.24=240 kuruş = 2 TL 40 kuruş=2,4 TL kar eder.


 

  1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

    Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!

Benzer konular

  1. Problemler
    shouva bu konuyu Lise Matematik forumunda açtı
    Cevap: 1
    Son mesaj : 27 Şub 2013, 22:57
  2. Problemler
    rhl_184 bu konuyu 8. sınıf matematik soruları forumunda açtı
    Cevap: 4
    Son mesaj : 15 Ara 2012, 20:52
  3. problemler
    yağmurcan bu konuyu KPSS Matematik forumunda açtı
    Cevap: 4
    Son mesaj : 13 Ara 2012, 14:31
  4. problemler
    k.dir7 bu konuyu Lise Matematik forumunda açtı
    Cevap: 1
    Son mesaj : 05 Ara 2012, 19:25
  5. Problemler
    elff bu konuyu Lise Matematik forumunda açtı
    Cevap: 2
    Son mesaj : 27 Kas 2012, 17:42
Forum Kullanım ve Gizlilik Kuralları