1. #1
    berene02
    Ziyaretçi

    Sponsorlu Bağlantılar

    problem

    Doğum günümde sınıftaki arkadaşlarıma tanesi 50 kuruş olan kurabiyelerden ve 1 lira olan meyveli sütlerden aldım.sınıfımızda 18 kişi olduğuna göre toplamda kaç kuruş harcamış oldum?

  2. #2
    Alp
    Alp isimli üye şimdilik offline konumundadır

    Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Matematik Öğretmeni

    Sponsorlu Bağlantılar

    bir arkadaşın için kurabiye ve sütlerden birer tane aldığında onun için 50 kuruş ve 1 lira harcamış olursun.
    1 lira 100 kuruştur. Yani toplamda 100+50 = 150 kuruş harcarsın.
    Sınıfınızda 18 kişi olduğuna göre 18 kişiden her birine 150 kuruş harcayacaksın hepsinede;
    18 tane 150 kuruş yani 18.150 = 2700 kuruş harcarsın.
    İyi bir öğretmen kendisine helal olsun bu soruyu nasıl çözdü dedirten değil, bunu ben bile çözerim çok kolaymış dedirtendir."a. sabri ipek"


 

  1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

    Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!

Benzer konular

  1. hız problem
    kardelencicegi bu konuyu 9. sınıf matematik soruları forumunda açtı
    Cevap: 1
    Son mesaj : 27 Eki 2012, 13:03
  2. problem
    kardelencicegi bu konuyu 9. sınıf matematik soruları forumunda açtı
    Cevap: 3
    Son mesaj : 13 Eki 2012, 22:26
  3. problem
    hattat bu konuyu 9. sınıf matematik soruları forumunda açtı
    Cevap: 1
    Son mesaj : 02 May 2011, 19:18
  4. problem
    hattat bu konuyu 9. sınıf matematik soruları forumunda açtı
    Cevap: 2
    Son mesaj : 02 May 2011, 19:05
  5. Bir problem
    mert46 bu konuyu 9. sınıf matematik soruları forumunda açtı
    Cevap: 2
    Son mesaj : 25 Mar 2011, 14:36
Forum Kullanım ve Gizlilik Kuralları