Grubu
    Üye
    İş
    Diğer
    Sorularımızı çözen bu siteyi kuranlardan Allah razı olsun. Sorularımızı çözen hocalarımızdan da. Tekrar belirtmek istedim.

Grubu
    Site sahibi
    İş
    Matematik Öğretmeni
    Alıntı gereksizyorumcu'den alıntı Mesajı göster
    siz söyledikten sonra dikkatimi çekti bana da benzer bi değerlendirme yapılmış

aynen şöyle yazıyor

" Konu: Olasılık-permütasyon

öğrencilere ukalalk yapma, heveslerini kırma!!!!!! "

Kendisine mesaj attım. Umarım bir şeyler söyleyecektir.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Diğer
    'Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.' diyor. Hz. Ali (R.A) Ama şimdilerde insanlar o kadar bencil ki...
    Hislerim çok çok kuvvetlidir ve o hakaret eden şahsı da hissedebiliyorum. Hislerimi de güveniyorum. Zamanın birinde bana da hakaret etmişti.
    Şaşmamak gerek.
    Rabbim ruhundan bencilliği atmasını nasip etsin.
    İnternetim yok

Grubu
    Yasaklı üye
    İş
    Diğer
    merhabalar

O "ukalık yapma" lı mesajı ben gönderdim. Aslında bu mesajı konuyla ilgili olan Cem ve Gereksizyorumcu hocamıza yarın özelden göndericektim ama bazı kişiler töhmet altında kalıyormuş gibi bir durum oluşunca burdan göndermeye ve herkesin öğrenmesini istedim. Kimse hakkında benim yüzünden bir soru işareti oluşmasını istemedim. Olay tamamiyle benim konuşmayı yanlış yorumlayıp değerlendirmemden kaynaklanan bir durum oldu. Kesinlikle kimseye bilerek ve kasten üzmek için yapılmış değil bunu herkesin bilmesini istiyorum. Bu konuşmada geçen bazı kelimeleri sanki kasıtlı ve ciddiyetle söylenmiş gibi yorumladım ve bir anda çok sinirlenip ilk gördüğüm rep yorumuyla tepkimi göstermek istedim fakat ikinci kez okuduğum zaman olayın düşündüğüm gibi olmadığını, kişilerin samimiyet içersinde konuştuklarından ve benden başka kimsenin olayı bu şekilde yorumlamadığını görünce hattamı anladım ama iş işten geçmiş oldu. Bazı konularda çok hassasım. çok genç biri eziliyormuş gibi hissedince dayanamıyorum. Banene diyemiyorum. yazık kı herkesin kusurları olduğu gibi benim de kusurlarım var bu kusurlarımdan biri de anında tepki vermek. Aslında bu özürü çok önceden dileyecektim ama biraz zaman geçmesini istedim böylece duygu ve düşüncelerimi ifade edeceğim sakın bir ortamı bulabilirim diye düşündüm. Bu olay benim sazanlığımdan kaynaklanan "yanlış" bir değerlendirmenin sonucunda oluştu, bu yüzden Cem hocadan ve gereksizyorumcudan özür diliyorum.

Grubu
    Moderatör
    İş
    Diğer
    Benim için bi sıkıntı yok hatta bana yapılan kısmına kızmadım bile. başkalarına yapıldığında ister istemez kızıyorum.
    şimdi esas meseleye gelelim
    bu söylediklerinde haklı bile olsan bu kadar sert bi üslupta ve hemen tepki koyarsan insanları hep kırarsın ve kaybedersin.

Grubu
    Yasaklı üye
    İş
    Diğer
    ........ haklısınız, teşekkürler anlayışınız için

Grubu
    Site sahibi
    İş
    Matematik Öğretmeni
    Alıntı kırmızı gece'den alıntı Mesajı göster
    merhabalar

O "ukalık yapma" lı mesajı ben gönderdim. Aslında bu mesajı konuyla ilgili olan Cem ve Gereksizyorumcu hocamıza yarın özelden göndericektim ama bazı kişiler töhmet altında kalıyormuş gibi bir durum oluşunca burdan göndermeye ve herkesin öğrenmesini istedim. Kimse hakkında benim yüzünden bir soru işareti oluşmasını istemedim. Olay tamamiyle benim konuşmayı yanlış yorumlayıp değerlendirmemden kaynaklanan bir durum oldu. Kesinlikle kimseye bilerek ve kasten üzmek için yapılmış değil bunu herkesin bilmesini istiyorum. Bu konuşmada geçen bazı kelimeleri sanki kasıtlı ve ciddiyetle söylenmiş gibi yorumladım ve bir anda çok sinirlenip ilk gördüğüm rep yorumuyla tepkimi göstermek istedim fakat ikinci kez okuduğum zaman olayın düşündüğüm gibi olmadığını, kişilerin samimiyet içersinde konuştuklarından ve benden başka kimsenin olayı bu şekilde yorumlamadığını görünce hattamı anladım ama iş işten geçmiş oldu. Bazı konularda çok hassasım. çok genç biri eziliyormuş gibi hissedince dayanamıyorum. Banene diyemiyorum. yazık kı herkesin kusurları olduğu gibi benim de kusurlarım var bu kusurlarımdan biri de anında tepki vermek. Aslında bu özürü çok önceden dileyecektim ama biraz zaman geçmesini istedim böylece duygu ve düşüncelerimi ifade edeceğim sakın bir ortamı bulabilirim diye düşündüm. Bu olay benim sazanlığımdan kaynaklanan "yanlış" bir değerlendirmenin sonucunda oluştu, bu yüzden Cem hocadan ve gereksizyorumcudan özür diliyorum.
    Bu tavrınız karşısında çözülmeyecek olay yoktur bence.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Matematik Öğretmeni
    Özrünü kabul ediyorum kırmızı gece.
    Özür dilenmesi gerekiyordu, çünkü bir hakaret vardı, hem de haksız yere. Kızmadım; ama canım sıkıldı, hem de çok, durduk yere ne oluyor dedim böyle. İster istemez etkileniyor insan. Daha senin yaşın gençtir; dur bak daha neler göreceksin hayatta.

Burada ilim konuşuyoruz veya ilme âit detay, böyle her lafın üzerine yoğunlaşılmaması gerek. Biz (burada) konuşanlar da herhangi adamlar değiliz, sokaktan rastgele toplanmadık buraya, bir şey söylüyorsak vardır bir temeli denmeli veya söylediklerimiz önemsenmese bile böyle şeylere maruz kalmamalıyız.

Bu işi hobi veya boş vaktimizi faydalı bir şekilde değerlendirmek için yapıyoruz burada, herhangi bir maddî ve manevî beklentimiz yok, bu bedâhet-apaçık. Diyeceğim budur.

Herkese iyi çalışmalar, kolaylıklar....

Grubu
    Yasaklı üye
    İş
    Diğer
    teşekkür ederim Cem hocam anlayışınız için............

Diğer çözümlü sorular için alttaki linkleri ziyaret ediniz

3 sayfadan 3.si BirinciBirinci 123

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!