Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    12. sınıf
    Alıntı Attalos'den alıntı Mesajı göster
    Birey'in gelişim serisi çok sağlam. Matematikte c serisini zaten söylememe gerek yok. Tarih ve diğer sözel dersler içinde kullanıyorum. Oldukça iyi olduğunu söyleyebilirim.
    birey c nin sosyali türkçesi yok ki bir de soru bankası şeklinde.
    Üç tarafı denizlerle, dört tarafı hainlerle çevrili bir coğrafyada yaşıyoruz.
    Ya yüzmesini iyi bileceksin ya da savaşmasını...

Grubu
    Üye
    İş
    Üniversite
    Ahmet sana bu işin çilesini çekmiş biri olarak coğrafyayı dert etmemeni söyleyebilirim. Ancak tarihte İnkılap tarihi dışında gına getiriyor. Çok kez tarihe oturup isyan edip matematikle bitirdiğimi biliyorum. Bende direk geçtim inkılap tarihine. İnkılap tarihini ise 5 günde baştan sonra sular seller gibi bitirdim. Çünkü konular sürekli kronolojik olarak birbirini takip ediyor. Sürekli bir kronoloji var ve inkılap tarihinde yaşanan olayları gerçekten yaşıyormuş gibi oluyorsun. Bu sebeple öğrenmen çok kolay oluyor. Dikkat ettiysen ezberlemen demedim, öğrenmen dedim. Çünkü ben inkılap tarihini sadece okudum. Ezberleme uğraşım olmadı hepsi zihnime yerleşti. Bu anlattıklarım Osmanlı Tarihi içinde geçerli ancak diğerlerine bir çözüm bulamadım, sıkıla sıkıla ezberlenecek onlar artık.

Coğrafyaya gelince, ezber yapılması gereken 3 civarı konu var. Doğadaki üç unsur, iç ve dış kuvvetler. Bunlar dışında her şey zevkli geçiyor. Coğrafyayı dert etmemelisin. Düzenli bi çalışmayla biter diye düşünüyorum.

Kaynak olayına gelince. Ben coğrafyayı internette ders anlatımlarıyla öğrendim. Ülkeler Coğrafyası-özeldersimiz.net - YouTube bu videoda gördüğün hoca YGS konularının çoğunu anlatmış. İnanılmaz net, güzel, test mantığına uygun yorumlarla anlatıyor. Koca konu iklim bilgisini çok kısa bi sürede bu hoca sayesinde bitirdim. Öneririm, eğer konu anlatım kitabı istersen yanına hem tarih hem coğrafya için ben fen bilimleri öneririm veya f em'de buna alternatif olabilir. Soru bankası olarakta tekrar birey öneririm.

Açıkçası bir de çıkmış sorulara baktığımda ÖSYM sorularının çizgisi matematik dahil çok düzeldi. Sorunun her zaman bir amacı olmalı ve insana bir şey öğretme amacı güdmeli. ÖSYM'nin matematik sorularının en azından bu amaca doğru oturmaya başladığını sınırlı bilgimle söyleyebilirim. Coğrafya sorularında da aynı şeyi gördüm. Test kitaplarındaki çizgi sürekli zor sormak veya seni yanlış yapmaya itmek gibi bir amaca sahip. Amacı yanlış anlayacağın. Ben bu yönden bakılırsa düzgün programlı çalışılarak sözel derslerde en azından 2012-2013 senesindeki sınavda sözel sorularına dayanarak başarabileceğimizi umuyorum.

Uzun yazdım umarım karışık yazmamışımdır.

Grubu
    Üye
    İş
    Üniversite
    Alıntı matsever63'den alıntı Mesajı göster
    birey c nin sosyali türkçesi yok ki bir de soru bankası şeklinde.

Evet a,b,c serileri sadece geometri ve matematik için var. Sözel dersler tek seri ve çok iyi

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    internet sitesi için teşekkürler onur. son bir ay kaldığı için ve çoğu ygs öğrencisi coğrafya ve tarihi umursamadığı için biraz bakma isteği oluştu. bu tatil sırasında konuları bitirebilirsem iyi olacak. elimde kaynak olmadan çalışamayan birisi olarak istiyorum.

bu arada bu da benden sana gelsin. MegaDershane - YouTube
    geometri anlatımları hariç diğerleri gerçekten güzel anlatıyorlar. :d

Grubu
    Üye
    İş
    Üniversite
    Alıntı kaskas123'den alıntı Mesajı göster
    internet sitesi için teşekkürler onur. son bir ay kaldığı için ve çoğu ygs öğrencisi coğrafya ve tarihi umursamadığı için biraz bakma isteği oluştu. bu tatil sırasında konuları bitirebilirsem iyi olacak. elimde kaynak olmadan çalışamayan birisi olarak istiyorum.

bu arada bu da benden sana gelsin. MegaDershane - YouTube
    geometri anlatımları hariç diğerleri gerçekten güzel anlatıyorlar. :d
    Çok sağol, bakacağım. Çalışma esnasında her türlü yardım edebileceğim konu için buraya yada özelden yaz

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Alıntı Attalos'den alıntı Mesajı göster
    Çok sağol, bakacağım. Çalışma esnasında her türlü yardım edebileceğim konu için buraya yada özelden yaz
    teşekkürler onur.
    iyi geceler

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    1-2 saatte kitabı alacağım. nt.com.tr'den.
    tarih olarak delta yayıncılık özetli ygs kitabını almayı düşünüyorum. siz ne önerirsiniz? iyi midir mu?

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    deltayı hiç duymadım ben daha öncede söylemiştim Ezberbozan tarih kitabına bir göz at bence pratik yolun kitabı

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Alıntı korkmazserkan'den alıntı Mesajı göster
    deltayı hiç duymadım ben daha öncede söylemiştim Ezberbozan tarih kitabına bir göz at bence pratik yolun kitabı

Ezberbozan Tarih Bulmacalı Tarih (Set 2 Sı Bir Arada) kastettiğiniz kitap bu mu

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    evet bu

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!