Grubu
    Moderatör
    İş
    Üniversite

YGS coğrafya çalışacağım fakat..

YGS coğrafya çalışmayı düşünüyorum. Nerden başlayım sizce Önceki yıllarda Coğrafyaya zoraki çalıştığımdan hiçbir şey kalmadı aklımda.Haftada 1 saat ayırabilirim ancak. sıfırdan başlasam 1 aydan biter mi ?

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Karekök 0 Coğrafya'yı da bassın de mi
    En temelden başlamak için şöyle desem, etkinlik kağıtlarını sever misin? Coşku Yayınları'nın Coğrafya'sı test+boşluk doldurma+dy şeklinde. Tarih'i de böyleydi. Hani renkli falan, seversin dedim. Fasiküller işe yarıyor, piyasada satılıyor mu bilmiyorum, Körfez'in fasikülleri de güzel. Yok yazmayla kaybedecek vaktim yok diyorsan, bkz "https://www.matematiktutkusu.com/forum/sohbet/11458-ygs.html , yorum 2"
    Sizleri çok seviyorum ♥

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Diğer
    Alıntı duygu95'den alıntı Mesajı göster
    YGS coğrafya çalışmayı düşünüyorum. Nerden başlayım sizce Önceki yıllarda Coğrafyaya zoraki çalıştığımdan hiçbir şey kalmadı aklımda.Haftada 1 saat ayırabilirim ancak. sıfırdan başlasam 1 aydan biter mi ?
    Haftada 1 saat çalışsan 1 ayda 4 saat eder coğrafyanın c si bile bitmez.
    Hem senin bu kadar acelen ne ? Seneye kadar sen coğrafyayı yalar yutarsın. Canını sıkma.
    Eşit Ağırlıkçı olmama rağmen ve ders sayısının çok olmasına rağmen bende hiç anlamazdım coğrafyadan. Geçen sene 15 tatilde 15 gün boyunca çalıştım. 6 kitap bitirdim. Şimdi seviyorum coğrafyayı. Yani çalışmada süreklilik esas olmalı.

Rahat ol rahat.
    İnternetim yok

Grubu
    Moderatör
    İş
    Diğer
    coğrafya 1 ay, tarih 1 ay , felsefe 15 gün
    dersi derste öğrenmek paha biçilemez

Grubu
    Üye
    İş
    Diğer
    Ayda 4 saatle hayatta bitiremezsin.Ben mesela eşit ağırlıkçıyım ama coğrafya terimlerini ezberleyene kadar canım çıkıyo.Polye,lapya,tombolo hangi birini.İsimler de gıcık zaten =D Sen biraz daha fazla zaman ayır en iyisi.
    “Hayat sadece iki şey için güzel; matematiği keşfetme ve öğretme…”
    Simeon Poisson

Grubu
    Moderatör
    İş
    Üniversite
    Alıntı sinavkizi'den alıntı Mesajı göster
    Karekök 0 Coğrafya'yı da bassın de mi
    En temelden başlamak için şöyle desem, etkinlik kağıtlarını sever misin? Coşku Yayınları'nın Coğrafya'sı test+boşluk doldurma+dy şeklinde. Tarih'i de böyleydi. Hani renkli falan, seversin dedim. Fasiküller işe yarıyor, piyasada satılıyor mu bilmiyorum, Körfez'in fasikülleri de güzel. Yok yazmayla kaybedecek vaktim yok diyorsan, bkz "https://www.matematiktutkusu.com/forum/sohbet/11458-ygs.html , yorum 2"
    Öyle renkli sorulardan nefret ederim. Soru dediğin test olur Yok boşlukları doldurun da, yok yorum yazında... Zaman kaybı.
    Konu bakımından demiştim. Kitap sorun değil

Grubu
    Moderatör
    İş
    Üniversite
    Alıntı Melek12'den alıntı Mesajı göster
    Haftada 1 saat çalışsan 1 ayda 4 saat eder coğrafyanın c si bile bitmez.
    Hem senin bu kadar acelen ne ? Seneye kadar sen coğrafyayı yalar yutarsın. Canını sıkma.
    Eşit Ağırlıkçı olmama rağmen ve ders sayısının çok olmasına rağmen bende hiç anlamazdım coğrafyadan. Geçen sene 15 tatilde 15 gün boyunca çalıştım. 6 kitap bitirdim. Şimdi seviyorum coğrafyayı. Yani çalışmada süreklilik esas olmalı.

Rahat ol rahat.
    Yapma ya 9.sınıfta coğrafyam çok iyiydi. Ordan hatırladıklarımla filan biter sanıyordum. :/
    Bizim 12.sınıfların okul 1.si de denemelerde diğer dersleri çok iyi yapıyormuş. ama kütüphanede deli gibi coğrafya çalışıyor. coğrafyaya çalışmamış heralde

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Diğer
    Yapma ya 9.sınıfta coğrafyam çok iyiydi. Ordan hatırladıklarımla filan biter sanıyordum. :/
    Bizim 12.sınıfların okul 1.si de denemelerde diğer dersleri çok iyi yapıyormuş. ama kütüphanede deli gibi coğrafya çalışıyor. coğrafyaya çalışmamış heralde
    Coğrafya senin için sorun olmamalı. Önünde çok uzun bir zaman var. Hemen bitirmeye çalışma rahat ve geniş çalış. Başka kişilere de bakma. Senin en önce yarıştığın kişi kendin olmalı. Kendini nasıl her defasında geçmelisin. Kendini nasıl geliştirirsin bunları düşünmelisin.
    Kaldı ki sayısal derslerin çok iyi. Sözel derslere 1 ay yoğunlaşsan sözelde de sorun kalmaz.
    Tarih ve Coğrafyaya adam akıllı sıkı bir şekilde 1 ay, felsefeye 15 çalış.Emin ol biter. Seneye sadece tekrar+soru yaparsın.
    İnternetim yok

Grubu
    Moderatör
    İş
    Üniversite
    Biraz erken olabilir. Ama olsun.
    Sormak istediğim şuydu aslında hangi konudan başlayım ?

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Diğer
    Biraz erken olabilir. Ama olsun.
    Sormak istediğim şuydu aslında hangi konudan başlayım ?
    -Doğa ve İnsan
    -Harita bilgisi
    -Dünyanın şekli ve hareketleri
    İnternetim yok

2 sayfadan 1.si 12 SonuncuSonuncu

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!