Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Alıntı dimar'den alıntı Mesajı göster
    aç fizik çöz
    Dimar branşın nedir?
    Sizleri çok seviyorum ♥

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    12. sınıf
    Alıntı sinavkizi'den alıntı Mesajı göster
    Dimar branşın nedir?
    Sayısal

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Alıntı dimar'den alıntı Mesajı göster
    Sayısal
    fizik-kimya güzeldir ya tabii 1. aşama.
    Sizleri çok seviyorum ♥

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    12. sınıf
    Alıntı sinavkizi'den alıntı Mesajı göster
    fizik-kimya güzeldir ya tabii 1. aşama.
    evet fizik kimya 1. aşama konuları da zevkli

biyoloji için bir şey söylemeyeceğim

Grubu
    Moderatör
    İş
    Üniversite
    Ben de eksik kalmıyım :P
    Fiziğin 2. kısmı daha zevkli bence hesaplamaya yönelik sorular olduğu için 2. kısmı daha çok seviyorum.
    Kimya 1. kısım zevkli sayılabilir. 2. kısımda kimyasal denge ve hız konularına bayılıyorum
    Biyoloji 1. kısımda Ekoloji hariç konular zevkli. 2. kısım zaten 1. kısımla aynı sayılır.

Grubu
    Üye
    İş
    Üniversite
    Bizim okuldan bu sene 11'e geçen bir çocuk var, hemen hemen tüm yazılıları 100, en kötüsü de 90 filan. Günde kaç soru çözdüğünü sormuşlar 7000 demiş. Belki 1000 demiştir de yanlış duymuşlardır. Çocuk her an soru çözüyor ya da soru soruyor. Boş durduğunu asla göremezsiniz. Dershanede de fen liselerine bayağı fark atıyormuş.
    Ayrıca bugün bir öğretmenimiz geçmiş yıllarda iyi bir lisede çalışırken oradaki son sınıf öğrencilerine sadece okul zamanı içinde kaç soru çözdüklerini sormuş. 350-400 soru demişler.
    Bunlar öyle aklıma geldi de anlatayım dedim ama yani bence de o kadar önemli değil, sorunun niteliğine ve öğrencinin zekasına bağlı değişebilir şeyler.

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    günde 7000 mi?
    benim 4 yıllık porsiyonum etmez be!
    bu arada "fen liselileri" neden bu kadar büyültülüyor? İlk okul çok farklıydı arkadaşlar artık eskisi gibi değil

Grubu
    Site sahibi
    İş
    Matematik Öğretmeni
    "günde 7000 soru" imkansız. Böyle bir insanoğlu yok. 1 sınıf matematik sorusu çözmüyorsa tabi.

Grubu
    Moderatör
    İş
    Diğer
    Alıntı BelginB'den alıntı Mesajı göster
    Bizim okuldan bu sene 11'e geçen bir çocuk var, hemen hemen tüm yazılıları 100, en kötüsü de 90 filan. Günde kaç soru çözdüğünü sormuşlar 7000 demiş. Belki 1000 demiştir de yanlış duymuşlardır. Çocuk her an soru çözüyor ya da soru soruyor. Boş durduğunu asla göremezsiniz. Dershanede de fen liselerine bayağı fark atıyormuş.
    Ayrıca bugün bir öğretmenimiz geçmiş yıllarda iyi bir lisede çalışırken oradaki son sınıf öğrencilerine sadece okul zamanı içinde kaç soru çözdüklerini sormuş. 350-400 soru demişler.
    Bunlar öyle aklıma geldi de anlatayım dedim ama yani bence de o kadar önemli değil, sorunun niteliğine ve öğrencinin zekasına bağlı değişebilir şeyler.
    Alıntı Admin'den alıntı Mesajı göster
    "günde 7000 soru" imkansız. Böyle bir insanoğlu yok. 1 sınıf matematik sorusu çözmüyorsa tabi.
    bence de 1000 demiştir de 7000 anlaşılmıştır çünkü bu konuda hocama katılıyorum. bir insanın 7000 soru çözmesi (yani işaretlemesi değil %95+ doğrulukta cevaplaması) bence de imkansız. bir iddia üzerine tek sefere mahsus 1500 e yakın soru çözmüştüm ordan gelen tecrümle 7000 sorunun imkansız olduğunu söyleyebiliyorum.
    soru sayısı konusuna bu kadar takılmamak gerekli. ingilizlerin nitelik nicelikten önemlidir (quality over quantity) diye çevirebileceğimiz bir deyimi var. atıyorum 1000 soru çeşidi varsa hepsine düzgün dağılmış 3000 tane güzel soru çözmek dağılımı ve kalitesi iyi olmayan 30000 soru çözmekten daha faydalıdır diye düşünüyorum. günde 500-1000 civarı soru çözmek evden çıktıktan sonra "acaba ocağı kapattım mı?" diye kontrol etmek için kapıyı ard arda 10 kez açmaktan farksız.

fen liselilere fark atma konusuna gelince bu 7000 soru çözen arkadaşınız ne yapıyormuş kitapçığın altına soru yazıp mı çözüyormuş? sonuçta bir elin parmaklarını geçmeyecek sayıda hata yapan öğrenci hemen hemen her dershanede bulunabilir, bahsedilen öğrenci full yapsa buna bayağı fark denmez. yok eğer diğer öğrenciler çok hata yapıyorsa ortada zaten bir örneklem sorunu vardır. gerçek sınavdaki rakiplerinin böyle olmayacağından emin olabilir.

özetle bu tür psikolojik harekatlara takılmayıp önünüze bakın derim ben.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    12. sınıf
    Dikkat ettimde bu sene forumlarda okudğum yazılarda 11.sınıfa geçen ne kadar çok int.ortamında gördüğüm kadarı ile
    Üç tarafı denizlerle, dört tarafı hainlerle çevrili bir coğrafyada yaşıyoruz.
    Ya yüzmesini iyi bileceksin ya da savaşmasını...

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!
Forum Kullanım ve Gizlilik Kuralları