Grubu
    Üye
    İş
    Diğer
    Kaynak çok aslında...Yüzlerce matematik kitabı var.(Belli başlı yayınevlerinin sayısı 8-10 tane olabilir ama dershanelerin vs.. yayınları ile inanılmaz derecede çok kaynak var)

Ben de şu an kaç farklı yayınevinin matematik kitabı var bilmiyorum. Sanırım 25-30 çeşit.Ama önemli olan başlamak tabi.

Sanrıım bugün yarın başlarım artık.Ve anca yetişir zaten.

Grubu
    Moderatör
    İş
    Üniversite
    Alıntı makme'den alıntı Mesajı göster
    günde 400 500 matematik sorusu çözenler o kadar soruyu nerden buluyor acaba, adama soru bankası dayanmaz .
    300 sorunun üstüne çıkıp 3-4 gün aynı şeyi yaptığında soru çözmek bağımlılık yapıyor bazen uyumaktan bile vazgeçip soru çözebiliyorsun. Bunun için kitaplar çok çabuk bitiyor Tabi benim gibi her kitapcıya girdiğinde 1 soru bankası alan biri değilse
    Geçen gün biyolojiden 100 soru kalmıştı ve saat gece 1:00 di. Uykum olmasına rağmen çözdüm. Sonra hiç uyku filan kalmadı 100 soruyu bitirdiğimde saat 1 buçuktu. Sonra 50 soru daha çözdüm bunun gibi. Sonra 4 de kalkıp da çok çalıştığımı bilirim.

Yukarda söylenenleri Düşündüm de çok doğru. Öğrenmek için 400+ soruya gerek yok.
    Birkaç gün denedim 200 sorudan sonraki çözdüğün soruların bir faydası olmuyor aksine zararı oluyor bu da zaman kaybı.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    8 sbs'sinin açıklandığı gün 1. olan öğrenci, "az veya çok değil, yeterince çalıştım, yeterince çözdüm." demişti. Çok soru çözmekle başarının doğru orantılı olduğunu zannettiğim zamanların ardından, bu cümleyi duyalı beri "kendini kandırma, ne gerekiyorsa o kadarını yükle." diyor beyin. Çok çözmek müthiş bi hız kazandırmıştı, otomatiğe bağlamak gibi bir şeydi. Da sonuç ne oldu, yata yata çalışan arkadaşlarla aynı okuldayız..

-bir de : matematik,geometri dışında soru çözmekten acayip sıkılıyorum, yardım edin bana.. -
    Sizleri çok seviyorum ♥

Grubu
    Moderatör
    İş
    Diğer
    Alıntı duygu95'den alıntı Mesajı göster
    300 sorunun üstüne çıkıp 3-4 gün aynı şeyi yaptığında soru çözmek bağımlılık yapıyor bazen uyumaktan bile vazgeçip soru çözebiliyorsun. Bunun için kitaplar çok çabuk bitiyor Tabi benim gibi her kitapcıya girdiğinde 1 soru bankası alan biri değilse
    Geçen gün biyolojiden 100 soru kalmıştı ve saat gece 1:00 di. Uykum olmasına rağmen çözdüm. Sonra hiç uyku filan kalmadı 100 soruyu bitirdiğimde saat 1 buçuktu. Sonra 50 soru daha çözdüm bunun gibi. Sonra 4 de kalkıp da çok çalıştığımı bilirim.

Yukarda söylenenleri Düşündüm de çok doğru. Öğrenmek için 400+ soruya gerek yok.
    Birkaç gün denedim 200 sorudan sonraki çözdüğün soruların bir faydası olmuyor aksine zararı oluyor bu da zaman kaybı.
    matbaacılık ofset işine falan mı girsem görünüşe göre iyi para var

bir hocamız ya da arkadaşım söylemişti hatırlamıyorum matematikte toplam 1000 civarı farklı soru formatı varmış. bunların hepsini öğrenciye ezberletsek hiçbişey öğretmesek acaba %90 başarı sağlayabilir mi diyordu

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Alıntı sinavkizi'den alıntı Mesajı göster
    -bir de : matematik,geometri dışında soru çözmekten acayip sıkılıyorum, yardım edin bana.. -
    Evet, özellikle şu edebiyat-tarihe bir çözüm bulmak lazım

Grubu
    Moderatör
    İş
    Üniversite
    Alıntı gökberk'den alıntı Mesajı göster
    Evet, özellikle şu edebiyat-tarihe bir çözüm bulmak lazım
    Katılıyorum buna coğrafyayı da eklesek iyi olur.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    ben hiç saymıyorum şu kadar mı? bu kadar mı? diye ama kitaptaki o konunun sorularını bitiririmbir konuyu yapabiliyorsam o konu üzerinde fazla durmam sıradan soru kalıplarına alıştımmı o konuyla ilgili özel soruları çözmeye çalışırım

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    paragrafa ne demeli o zaman.
    Sizleri çok seviyorum ♥

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Diğer
    Şimdiye kadar çözdüğüm soruları güne oranlasam 10 falan yapar herhalde. Allah bereket versin.
    Çok soru çözmek bilginize bilgi katmaz. Sadece hız kazandırır.
    Farklı farklı soru bankası çözmekle farklı şeyler öğrenemezsiniz. Sadece farklı yorum yapmayı öğrenirsiniz.
    Benim mantığım bu. Az ve öz olsun ama iyi olsun.

Yorumları şöyle bir okudum çoğunuz 11. sınıfsınız. Rahat olun ya
    İnternetim yok

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    12. sınıf
    aç fizik çöz

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!
Forum Kullanım ve Gizlilik Kuralları