Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    Behzat rasuli diye bi hoca var istersen bak ona mustafa yağcının kitaplarını da edinebilirsin.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Alıntı matsever63'den alıntı Mesajı göster
    güzel kitap diğer ülkelerin olimpiyat sorularını da çözümleriyle vermiş
    ıspat üzerine de güzel bir çalışma yapmışlar

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    Şu mor kitaplar var onlara da bakın isterseniz bende 2.siydi galiba (sonlumatematikle ilgili olanı var.) Hakkaten güzel.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    12. sınıf
    sonlu mat ne demek?

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    kombinasyon permütasyon olasılık vs.

Grubu
    Moderatör
    İş
    Diğer
    ben de pdf dekiyle birebir aynı çözmüştüm o yüzden eklemeye gerek görmüyorum.
    savaş senin hatana gelirsek dediğim gibi iki eşitsizliği birbirinden çıkarıp yeni bir eşitsizlik elde etmek doğru değil. (toplayıp yeni bir eşitsizlik elde edebilirsiniz)
    ayrıca yaptığın işlemle sadece kök içinin pozitif olması test ediliyor sol tarafın sağ taraftan büyük olması hiç kullanılmıyor yani 1 sayısından hiç faydalanılmıyor. atıyorum 1 yerine 5/4 olsaydı cevabın değişmeyecekti ama sorunun cevabı inanılmaz derecede değişirdi.

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    Alıntı gereksizyorumcu'den alıntı Mesajı göster
    ben de pdf dekiyle birebir aynı çözmüştüm o yüzden eklemeye gerek görmüyorum.
    savaş senin hatana gelirsek dediğim gibi iki eşitsizliği birbirinden çıkarıp yeni bir eşitsizlik elde etmek doğru değil. (toplayıp yeni bir eşitsizlik elde edebilirsiniz)
    ayrıca yaptığın işlemle sadece kök içinin pozitif olması test ediliyor sol tarafın sağ taraftan büyük olması hiç kullanılmıyor yani 1 sayısından hiç faydalanılmıyor. atıyorum 1 yerine 5/4 olsaydı cevabın değişmeyecekti ama sorunun cevabı inanılmaz derecede değişirdi.
    Hocam bende ısrarla çıkartmadım topladım diyorum

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    k>=0'dan yararlanarak çözüm yaptım ben.
    Ayrıca çıkartılmayacağını biliyorum tabi ki
    5/4>0 olcaktı.

6 sayfadan 6.si BirinciBirinci ... 456

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!
Forum Kullanım ve Gizlilik Kuralları