Grubu
    Moderatör
    İş
    Diğer
    makul zaman izafi bir kavram değildir
    makul=1,5 saat
    her gün 3 soru sorulur 4,5 saat süre verilir

bunun ilerisi makul dışıdır.burada fermat teoremiyle uğraşmıyoruz ki altı üstü bi tane soru ve birçok benzeri olan bir soru

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Diğer
    ozaman ben makuldışı sürem var.
    pc olmadığı bi ortamda üniversitede olurken ara ara çalışmak üzere 3,5 yılda bi geometri sorusu çözmüştüm ve doğru sonuca ulaşmıştım.
    İ∫MİM İMZADIR.

Grubu
    Moderatör
    İş
    Diğer
    ben ne demek istediğimi tam manasıyla anlatamıyorum
    mesela 7777 yerine herhangi bir ufak asal sayının 2 fazlasını verseniz örneğin 55 oldukça uygun sorunun çözüm yolu değişmese de çözüm için sarfedilen emek kayda değer seviyede düşüyor. benim için makul bir zaman seviyesine iniyor mesela. diğer türlüsü sanki sıradan çarpma bölme işlemi yaptırmak gibi. düşünsenize üniversite sınav sorusunda bir diküçgen karşınıza çıkıyor ve dik kenarlar da atıyorum
    26195 ve 29016 . napacağız şimdi? bu soru amacının dışında sanki yapılmasın diye sorulmuş diye düşünmez misiniz?
    bu soru da aynı öyle bir durum oluşturuyor çözümün yolunu bilmenize aklınıza bişeyler gelmesine rağmen bu yolu bağlayıp çözümü yapmak o kadr zor ki hesap makinesi ya da bilgisayar desteği almadan işin içinden çıkmak zor oluyor.

2 sayfadan 2.si BirinciBirinci 12

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!
Forum Kullanım ve Gizlilik Kuralları