Grubu
    Üye
    İş
    11. sınıf
    duygu95 biraz kendini savun yaa hemen yelkenleri suya indiriyosun

Grubu
    Moderatör
    İş
    Üniversite
    Haklısınız..hocam

Grubu
    Moderatör
    İş
    Üniversite
    Gizemli95 haklı değilim ki hocalarımız doğruyu söylüyorlar..

Grubu
    Moderatör
    İş
    Diğer
    Alıntı gizemli95'den alıntı Mesajı göster
    hocam ağır konuştunuz yaa sonuçta hocam bu da binevi örüntü gibi birşey gibi 8. sınıfta görüyorduk
    ağır konuşmuşsam eğer nedeni bunu örüntü adı altında 8. sınıfta okutanların olmasıdır

Alıntı duygu95'den alıntı Mesajı göster
    Hocam haklısınz bu soruyu sormam saçmalıktı kabul ediyorum ..
    soruyu sorman saçma falan değil sonuçta her yerde bu sorular soruluyor ben sadece bunun kural verilmediği zaman anlamsız olduğunu söylemek istedim. ortada bir kural yok ama bu kurala göre bizden sayı isteniyor.
    kuralın gereksizyoumucunun sevdiği sayılar olmasını engelleyen bir koşul var mı soruda

Grubu
    Üye
    İş
    11. sınıf
    hmm siz başlı başına bu tür soruları etik bulmuyorsunuz örüntüde dahil şimdi orta noktada buluştuk işte

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Matematik Öğretmeni
    bu tür sorular saçma değil, sadece birden fazla kural bulunabildiği için bazen problem çıkarıyorlar, mesela biri mantıklı bir kural bularak cevabın, 1o olduğunu söyleyebilir, ama başka biride gene kendi içinde tutarlı ve mantıklı başka bir kuralla cevabı 20 veya başka bir sonuç bulabilir...

bu konuda gereksizyorumcu ile aynı fikirde olmakla beraber genede bu tür soruları severim, farklı bakış açıları geliştirme açısından faydalı buluyorum,

sorunun çözümüne gelince açıkçası ben bir çözüm bulamadım sürekli kuralı bozan birşeyler çıkıyor, biraz daha üzerinde düşüneceğim inşallah bişeyler bulurum

Grubu
    Moderatör
    İş
    Diğer
    Alıntı paradoks12'den alıntı Mesajı göster
    bu tür sorular saçma değil, sadece birden fazla kural bulunabildiği için bazen problem çıkarıyorlar, mesela biri mantıklı bir kural bularak cevabın, 1o olduğunu söyleyebilir, ama başka biride gene kendi içinde tutarlı ve mantıklı başka bir kuralla cevabı 20 veya başka bir sonuç bulabilir...

bu konuda gereksizyorumcu ile aynı fikirde olmakla beraber genede bu tür soruları severim, farklı bakış açıları geliştirme açısından faydalı buluyorum,

sorunun çözümüne gelince açıkçası ben bir çözüm bulamadım sürekli kuralı bozan birşeyler çıkıyor, biraz daha üzerinde düşüneceğim inşallah bişeyler bulurum
    hocam siz oraya ne gelmesini istiyosunuz söyleyin ben onun için kural bulurum

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Matematik Öğretmeni
    Allah bu wınn ın bin belasını versin o kadar yazmak için uğraşıyorum, cevapla tuşuna basınca birde bakıyorum bağlantı kopmuş bütün yazdıklarım gidiyor tabi

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Matematik Öğretmeni
    sağdaki sayı hep üsteki sayının 3 eksiği olduğu için, cevap 21-3=18 olur dersem bunun aksini kimse ispatlayamaz sonuçta kendi içinde tutarlı

yalnız şunada eminim ki soruyu soran adam bu kurala göre sormamıştır ama bana tersini ispatlaması için yeni bir adım eklemesi gereki (yeni adımda üsteki sayının 3 eksiğinin sağdaki sayıyı vermeyecek şekilde seçecektir) ancak böyle benim kuralımın yanlış olduğunu savunabilir, bu haliyle imkansız

aslında sonuç olarak sizinle aynı fikirdeyim yalnız piyasadaki benzer soru tiplerine böyle bakılmaması gerektiğini düşünüyorum

ama hadi eğlence olsun sunucu 1453 bulun

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Matematik Öğretmeni
    Bir tanesi kuralı bozuyor öğretmenim.

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!