Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite

FEM ilk adım matemetik incelemesi

Adminden veya moderatörlerden bir uyarı gelmediği için kitap incelemelerine hızla devam ediyorum
    Şimdi ki kitap incelemem test kitabı. FEM ygs ilk adım matematik.
    Kitap isminin hakkını veriyor. Nasıl derseniz, tam anlamıyla ilk adım matematik. Soruları basit. Diyeceklerdir soruları basit ise ne işimize yarayacak. Bu kitap(kendi düşüncem) matematiği iyi bilen için değil. Bu kitap matematik temeli zayıf olan veya yeni konuyu öğrenmek ve pekiştirmek için çözülmesi gereken bir kitap. Kitabın ilk sorusu ile son sorusu arasında zorluk derecesi bakımından uçurum yok. 1-2 soruyu güzel sormuşlar ama o da her konuda yok. Bazı konularda var.
    Ben bu kitabı matematiği hatırlamak için aldım. Bu işlevide var. Ygs için çok elzem bir kitap değil ama konuları hatırlamak veya matematikte eksikleri olanlara iyi bir ödev kitabı olabilir.
    Kitabın en sevdiğim özelliklerinden biri(ki ben buna özellik diyorum. Bir kaç test kitabı haricinde neredeyse çoğu kitapta yok) her sayfada olan soruların cevapları o sayfada. yani örnek olarak 8. sayfada 8 soru varsa 8 tane sorunun cevabı 8. sayfada. Yukarıda link verdim oradan da bakın anlarsınız.Bu benim gibi kitap taşımayı sevmeyenler için vazgeçilmez bir şey. Ben bundan 3-4 sayfa koparıp gidiyorum. Cevap anahtarı öteki sayfada mı kaldı vs gibi bir telaşta yaşamıyorum.
    Umarım bu kitabı bakanlara yo göstermişimdir. Arada sırada boş zamanlarımda elimdeki tüm test kitabı ve konu anlarım kitaplarının incelemelerini ve görüşlerimi yazacağım.
    not: bu arada kitap hakkında soru soranlara elimden geldiğince cevap vereceğim.

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    Herhangi bir suç göremiyorum ki uyarayım. Burası bir eğitim forumu,kitaplar hakkında tartışmamız ziyadesiyle normal.

Evet,ben de bu kitabın fiziğini almıştım. Elimde tonlarca fizik kitabı olmasına rağmen içlerinden tavsiye istense başta palme sonra da bunu tavsiye ederim.
    Arkadaşlar, Ösym'nin soruları zaten zor olmuyor,önemli olan hızlı olmak bu kitaplardaki sorular kolay,çok kolayı da var ama kolayın kalitelisi de var. Bence de kullanmalısınız.(Matematiği içün bi' yorum yapmayayım Fizik içindi bu.)

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    çok güzel bir adım yaptığın sorun olmazsa bende yardımcı olmak isterim kitap konusunda,bence forumdaki diğer arkadaşlarda bu konuda yardımcı olacaklardır böylece MT'de incelenmemiş kitap bırakmayız valla

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    Aslında böyle bir bölüm mü açsak ne?

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Alıntı kingwalter'den alıntı Mesajı göster
    çok güzel bir adım yaptığın sorun olmazsa bende yardımcı olmak isterim kitap konusunda,bence forumdaki diğer arkadaşlarda bu konuda yardımcı olacaklardır böylece MT'de incelenmemiş kitap bırakmayız valla
    zaten piyasadaki tüm kitapları incelemeye ne zamanımvar ne de param ben bende ki kitapları yazacağım.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Alıntı svsmumcu26'den alıntı Mesajı göster
    açılırsa güzel olur. bir de ders ders ayrılabilir. matematik/geometri vs tarzı. hatta matematik f e m veya karekök şeklinde detayada inilebilir. benim işim çıktı.8-9 gibi gelirim. o zamanda konuşalım bunu.

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    Tamam arkadaşlar. siz önerilerinizi bana bildirin özel mesaj yoluyla ya da burada. ben de gereğinin yapılması için uğraşacağım.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    çok güzel olur bence

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    Aklıma geldi.Bunu foruma açmayalım anasayfaya açalım.
    Herkes yazar,beğendiklerimizi orada düzenler ve paylaşırız.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Aklıma geldi.Bunu foruma açmayalım anasayfaya açalım.
    Herkes yazar,beğendiklerimizi orada düzenler ve paylaşırız.
    veya şeyde olur. önce foruma açarız. forumda kitabı kullananlar veya okuyanlar(ki aklımda sadece test kitapları değil okuma kitaplarının da incelemesi geçiyor. pek yakında onunda incelemesini yapacağım. tabii ki kitaptan spoiler vermeden ) altına yorum yapar. kitabın iyi veya kötü özellikleri ile ilgili. daha sonra anasayfaya açılabilir.

2 sayfadan 1.si 12 SonuncuSonuncu

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!