Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Alıntı korkmazserkan'den alıntı Mesajı göster
    benim asıl üzüldüğüm tekrar sevmediğim ingilizce,almanca,tarih edebiyat başlaması
    En azından coğrafya yok

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    haklısın coğrafya bir kere beş gelmedi ingilizce geldi tarihde geldi bir kaç kez coğrafya nıh

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    En azından bir kere 5 gelmiş benim hiç 5 gelmedi (ilkokuldada orta okuldada lisede de sosyalden hep nefret ettim.) ama , ingilizcem nasılsa çok iyi , çok rahat konuşabiliyorum.Almanca berbat , tarihte , dil anlatımda .... nasılsa ingilizce iyi

saw
    saw isimli üye şimdilik offline konumundadır

Grubu
    Üye
    İş
    10. sınıf
    Bende İngilizceyi çok seviyorum.şu an bile yabancı dizi izliyorum.

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    Alıntı saw'den alıntı Mesajı göster
    Farkımız var yapıyorum ama sevmiyorum

Grubu
    Üye
    İş
    11. sınıf
    Ouklların açılması güzel ama korkuyor insan biraz, bide lise cidden çok hızlı geçiyo, 9. sınıfa başladığım günü sabahtan akşama hatırlıyorum fakat bu yıl 11. sınıfa geçtim, cidden çok hızlı geçiyor zaman
    "0" Yokluğu
    "1" Varlığı Temsil Eder
    "2" Diye Birşey Yoktur
    "2", "1"in Gölgesinden Başka Bir Şey Değildir
    Gölge Aslına Tabidir

Grubu
    Moderatör
    İş
    Üniversite
    O daha ne ki ben 9. Sinifa dun basladim gibi bak simdi 12. Siniftayim okul bitiyor.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Ben de çok iyi hatırlıyorum 9. sınıfın başında 11. sınıflar bizim döneme ziyarete gelmişlerdi ilk gün. Dün de biz 9. sınıflara ziyarete gittik, aradan 2 yıl ne çabuk geçti de ben ziyarete gider konuma geldim hiç anlayamadım Önümde 2 yıl daha var eminim ki çok daha hızlı geçecek

Duygu sen liseyi bitmiş say bence

Grubu
    Üye
    İş
    11. sınıf
    Çok korkunç! Bir o kadar da güzel aslında, üniversiteye başlayacaksın ama önünde koca bir sınav var! Ben niye korkuyorum ki bu kadar?!
    "0" Yokluğu
    "1" Varlığı Temsil Eder
    "2" Diye Birşey Yoktur
    "2", "1"in Gölgesinden Başka Bir Şey Değildir
    Gölge Aslına Tabidir

Grubu
    Moderatör
    İş
    Diğer
    Alıntı saw'den alıntı Mesajı göster
    ben bu yorumu nasıl kaçırdım ya hayretler içersindeyim

anadili Türkçe olan bir insan ingilizceyi nasıl ve neden sever? ingilizce bir eser mi ortaya koyuyorsunuz? ne bileyim şiir, roman vs? çünkü aksi durumda kimya ile uğraşmadığınız halde ben potasyumu çok seviyorum demek gibi bişey bu dediğiniz. berbat çevirilerden dolayı film ve dizileri ingilizce seyredebilirsiniz (bundan keyif alabilirsiniz) ya da daha büyük bir kaynağa erişmek için ingilizce kitaplar okuyabilirsiniz, ingiliz edebiyatını sevebilirsiniz ama bizatihi ingilizceyi nasıl seversiniz bunu anlayamadım.

mesela ben ingilizceye hiçbir duygu beslemiyorum ama hayatımın en verimli yıllarında bana bilimin dili olan ingilizceyi öğretmek yerine beni ingilizce düşünmeye zorlayan zihniyetten hep nefret ettim hatta tiksindim. evet malesef bizde böyle herşey amacından saptırıldığı gibi ingilizce de saptırılıyor. bilime ulaşma aracı olması gerekirken öğrencinin amacı haline getiriliyor, ingiliz gibi bilim üretmeye çalışmaktan başka bişey yapmıyoruz haliyle geriyiz çünkü ingiliz değiliz.

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!