1. #1

  Grubu
  Site sahibi
  İş
  Matematik Öğretmeni

  "Okullar Yaratıcılığı Öldürüyor" Ken Robinson - TED

  TED oluşumu, internetin kullanıcılara sağladığı en kaliteli kaynaktır bence. Alanında uzman kişilerin hayat ve iş deneyimlerini paylaştığı bulunmaz bir kaynaktır.


  Ted ile ilk karşılaştığım video olan "Okullar Yaratıcılığı Öldürüyor" videosunu sizinde izlemenizi tavsiye ederim.  Özellikle Lise öğrencilerinin bu arşivdeki türkçe çevirili videoları izlemeleri ufuklarını genişlecektir düşüncesindeyim.

  Not:Video açıldığında, video üzerindeki büyütme resmini tıklarayak videoyu büyük olarak izleyiniz.

 2. #2

  Grubu
  Site sahibi
  İş
  Matematik Öğretmeni
  Türkçeye çevrilmiş tüm videoları bu linkten takip edebilirsiniz

 3. #3

  Grubu
  Site sahibi
  İş
  Matematik Öğretmeni
  Şimdi üzüldüm. Kimsenin yorumu yok bu konuda, kimse izlemedi heralde. Türkçeye çevrilmiş o kadar çok video var ki . Mutlaka herkese hitap edecek konuda "seminerler" var. Buradaki kişilerden öğrenecek okadar çok var ki bu insanlar kendilerini dünyaya kanıtlamış insanlar. Mutlaka öğrenilecek bir şeyler vardır diye düşünmüştüm.

 4. #4

  Grubu
  Kıdemli Üye
  İş
  Matematik Öğretmeni
  Ben, ilk yüklediğinizde izledim öğretmenim, ama yorum yazmadım. Kabul etmemiz gereken hatalarımız var gerçekten ama , toplumumuzda şu anda hiç bir şey normal değil. Bu durumda sağlıklı bir eğitimin yapılması da zor. Bana göre bu bir paradoks.
  Mevcut eğitim sistemiyle devam edip mi toplumu ve eğitim sistemini düzeltmeliyiz, yoksa; önce mevcut eğitim sistemini kökten yenileyip, yeni eğitim sistemiyle toplumu düzeltmeye çalışmalıyız. İşin özü bu.
  Biz öğretmenler , öğrencileri iyi tanımalıyız. Muhtemel yetenekli öğrencileri, yetenekleri doğrultusunda yönlendirmeliyiz. Gözümüzü dört açmalıyız. Kendisinde , herhangi bir konuda yeteneği olan, ve bu yeteneği, kendisi veya birileri tarafından keşfedilip, yönlendirilmemiş öğrencilere haksızlık ettiğimizi, ben kendi adıma kabul ediyorum. Ama şartlar çok ağır, maalesef, içinde bulunduğumuz şartlar, bu tür konulara vakit ayırmamızı ve kafa yormamıza müsaade etmiyor. Mesela ben, öğretmenlikten önce tiyatrocuydum. Profesyonel manada sahneye çıktım. Öğretmenlik yaptığım okullarda da defalarca tiyatro oyunu çıkarıp, yarışmaya katıldım. Eşim de tiyatrocu. Bu konuda çok hassasım. Seslendirme yapabilecek tok ve gür seslere karşı duyarlıyım. Böyle öğrencilere mutlaka konservatuvarı öneriyorum. Sesini terbiye etmesini ve bu işe profesyonelce yaklaşması konusunda yönlendiriyorum. Benim ilgi alanım ve az çok bilgi sahibi olduğum konu bu. Diğer yetenek dallarıyla ilgili bir bilgim yok. Her öğretmen, kendi ilgi alanında yetenekli öğrenciler konusunda hassas olabilse, daha iyi olurdu.

Diğer çözümlü sorular için alttaki linkleri ziyaret ediniz


 

 1. Bu yazıyı beğenerek
  destek
  verebilirsiniz

  Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!

Benzer konular

 1. Profil Ayarlarındaki "Ceza Puanı" Göstergesine İlişkin Açıklama.
  svsmumcu26 bu konuyu Forum Yardımı forumunda açtı
  Cevap: 8
  Son mesaj : 20 Nis 2014, 21:15
 2. "Başarılı olmak değildir aslolan; gaye, mutlu olmaktır"
  Serkan bu konuyu Web forumunda açtı
  Cevap: 5
  Son mesaj : 05 Oca 2014, 17:34
 3. "Sizce olan" ve "diğer olan" hakkında ne düşünüyorsunuz?
  sinavkizi bu konuyu Sohbet forumunda açtı
  Cevap: 1
  Son mesaj : 20 Ağu 2013, 07:00
 4. 3 boyutlu cisimler programı "windows 7" uyumlu kaçırma(önizlemeli)
  genclik84 bu konuyu İlköğretim Matematik Öğretmenleri forumunda açtı
  Cevap: 3
  Son mesaj : 30 Mar 2011, 17:35
Forum Kullanım ve Gizlilik Kuralları