Grubu
    Üye
    İş
    8. sınıf

zeka sorusu

7 kardeş bi otele gitmişler kardeşler ayrı oda istemişler ama otelde sadece 6 oda kalmış otelci ''benim altı tane odam var ama sizi tek tek bu odalara yerleştiririm'' deyip odaların bulunduğu üst kata çıkarmış 1.odaya 1.kardeşi 2.odaya 2.kardeşi yerleştirip geri kalanlara ''biriniz burada durabilirmi'' deyip birini orda bırakmış ve 3.odaya 4.kardeşi,4.odaya 5.kardeşi,5.odaya 6.kardeşi ve 6.odaya 2.odanın önünde bekleyeni yerleştirmiş böylece bütün kardeşleri tek tek yerleştirmiş.

Bunu nasıl olur?
    6 odaya 7 kardeş tek tek nsl yerleşir?
    Bu yerleştirmede ki sorun nedir?

Acil cevap lütfen!!!

Grubu
    Üye
    İş
    8. sınıf
    cevaplarınızı bekliorum arkadaşlar!!!!

Grubu
    Moderatör
    İş
    Diğer
    yanılmıyorsam bu 8. sınıf sorusu değil.
    galiba böyle sorular için özel matematik ve geometri soruları forumuna "zeka soruları-bilmeceler-bulmacalar" gibi bir altforum açmamız gerekli

sorunuza gelirsek ben sorunun "bu nasıl olur?" kısmına kadar ilerleyemedim çünkü zaten olmamış. 7. kardeşin yerleştiği bir oda yok ki bu nasıl olur diye soruluyor. ilk önce soruyu soran kişi matematikte bir devrim yaparak 7 kişiyi tek tek 6 odaya yerleştirsin ondan sona biz nasıl olduğunu açıklarız merak etmeyin.

Grubu
    Moderatör
    İş
    Diğer
    illa bu haliyle bir cevap verilecekse 7. kardeş de yerleştirmeyi yapan otelciymiş gibisinden cevaplar verilbilir ama kişilerin tercihlrine saygı duymakla beraber bu tür kişiden kişiye cevabı değişebilen doğru cevabın tek olmadığı en azından tüm cevaplar bunlardır diye bir çözüm kümesi oluşturulamayan soruları pek sevmiyorum. kısaca demem o ki bu tür sorular genel itibariyle matematikten çok sinemaya daha yakın en iyi senaryo yazan kazanır.

Grubu
    Üye
    İş
    8. sınıf
    bunu okulda bize öğretmen sordu bi kitapta ki zeka sorusuymuş bnde anlayamadım daha dorusu btn sınıf anlayamdı öğretmen cvabını bi daha ki ders açıklıyıcam dedi.yinede yardımların için teşekkür ederim.

Grubu
    Yasaklı üye
    İş
    9. sınıf
    bırakılan kardeşi 3. kardeş sayarsak 7. kardeş bir yere yerleştirilmiyor. bu soruya çok farklı yorumlar getirilebilir mesela yerleştiren kişi 7. kardeştir gibi

Grubu
    Üye
    İş
    11. sınıf
    3.odaya 3. kardeşi koyması gerekirdi ama orada yerleştirmeye 4.kardeşten başlamış

Grubu
    Yasaklı üye
    İş
    Diğer
    3. kardeş odanın önünde bekleyendir. o odaya koyulmuştur. 7. kardeş yerleştirilmemiştir. kafa karıştırılmaya çalışılmıştır.

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!