Grubu
    Moderatör
    İş
    Diğer
    hayır hocam ben sadece listeledim. bunların her biri 6 elemanlı bir kümenin 2 şer elemanlı 3 gruba ayrılışları (grupların sırası önemsiz)

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Matematik Öğretmeni
    Alıntı melih'den alıntı Mesajı göster
    40 tane sayıyı (1 den 40'a kadar) 10'lu kümeler halinde yazmak istiyorum. kaç farklı şekilde küme oluşur?
    Bizden grup istemiyor Üstadım, küme istiyor.

Grubu
    Moderatör
    İş
    Diğer
    bence küme ile grıup bu soru için aynı şey

eğer bizden C(40,10) cevabı beklenseydi soru şöyle olurdu
    40 tane sayının 10 tanesiyle bir küme yazmak istiyorum, kaç şkilde yapabilirim?

bana göre soru 40 sayının tamamıyla 10 lu kümeler yazıp bu 40 sayıyı bitirmemizi istiyor.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Matematik Öğretmeni
    Üstadım, sizin çözümünüz doğru ama bu sorunun yazımı için muallakta kalıyor. Ben de küme olarak anladım çünkü soruda küme kelimesiyle isteniyor. Sorunun, sizin anladığınız şekilde nasıl sorulabileceğini denedim ama tam ifade edemedim. Siz sorunun veriliş şekliyle, anlamak istediğiniz şekliyle anlıyorsunuz, soruyu soran da soruyu nasıl soracağını bilemediği için soruyu havada bırakıyor.

Grubu
    Moderatör
    İş
    Diğer
    hocam çok da önemli değil altı üstü bir soru ve anlaşılabilecek her haline çözüm getirdik
    artık soruyu soran arkadaşımız tam olarak ne sorduğunu kendi biliyordur , bizim çözümlerimizden okuyup hangisine denk geliyorsa onu seçer

2 sayfadan 2.si BirinciBirinci 12

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!