Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    bide aynı çözümün altına yazmıs bunu hocanın yazdığının kopyasını yazmıs
    '' GET EVERYONE İS HAPYY ''

Grubu
    Yasaklı üye
    İş
    Üniversite
    8+4=4+? sorusunun cevabını bilmiyor ama bilgisayardan bu siteye girip konu açıp bu soruyu sormasını biliyor vay anasını
    Admin hocam çok güzel anlatmış

Grubu
    Site sahibi
    İş
    Matematik Öğretmeni
    Alıntı frk'den alıntı Mesajı göster
    8+4=4+? sorusunun cevabını bilmiyor ama bilgisayardan bu siteye girip konu açıp bu soruyu sormasını biliyor vay anasını
    Admin hocam çok güzel anlatmış

Geçen sene forumu ilk açtığımızda üye olmadan soru sorulabiliyordu. Ailesinden birisi yardımcı olmuştur belki de

Grubu
    Yasaklı üye
    İş
    Üniversite
    Alıntı Admin'den alıntı Mesajı göster
    Geçen sene forumu ilk açtığımızda üye olmadan soru sorulabiliyordu. Ailesinden birisi yardımcı olmuştur belki de
    Şimdiki çocuklar zıpır hocam. Kendi girmiştir diye düşünüyorum. Ailesinden biri yardımcı olsa soruyu anlatırdı sanırım

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    12. sınıf
    Alıntı frk'den alıntı Mesajı göster
    Şimdiki çocuklar zıpır hocam. Kendi girmiştir diye düşünüyorum. Ailesinden biri yardımcı olsa soruyu anlatırdı sanırım
    bana göre tamamen dalga geçmek amaçlı

Grubu
    Site sahibi
    İş
    Matematik Öğretmeni
    Alıntı dimar'den alıntı Mesajı göster
    bana göre tamamen dalga geçmek amaçlı
    Birinci sınıf düzeyinde bir soru ancak. Belkide bir sınıf öğretmeni bile sormuş olabilir. Böyle basit görünen kavramları yeni matematik öğrenenlere anlatmak çok zor olabiliyor.

Örneğin tavşan ve tavukların ayak sayıları ile gili bir porblemi iki bilinmeyenli denklem ile 8. sınıfa çözdürmek çok kolayken bu sorunun 5. sınıfa sorulduğunda (soruluyor) denkelm kullanmadan anlatmak çok zordur.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    12. sınıf
    Alıntı Admin'den alıntı Mesajı göster
    Birinci sınıf düzeyinde bir soru ancak. Belkide bir sınıf öğretmeni bile sormuş olabilir. Böyle basit görünen kavramları yeni matematik öğrenenlere anlatmak çok zor olabiliyor.

Örneğin tavşan ve tavukların ayak sayıları ile gili bir porblemi iki bilinmeyenli denklem ile 8. sınıfa çözdürmek çok kolayken bu sorunun 5. sınıfa sorulduğunda (soruluyor) denkelm kullanmadan anlatmak çok zordur.
    öğrenci veya veli açmıştır "diye bakınca çok saçma oluyor. hocam fakat dediğiniz öğretmen açmış olabilir?

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Alıntı dimar'den alıntı Mesajı göster
    öğrenci veya veli açmıştır "diye bakınca çok saçma oluyor. hocam fakat dediğiniz öğretmen açmış olabilir?
    neden sacma olsunki yani küçümsemek değil ama çocuğuna yardım etmk için biri sormus olabilir çok fazla insan var matematikten anlamayan...

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    12. sınıf
    Alıntı atena'den alıntı Mesajı göster
    neden sacma olsunki yani küçümsemek değil ama çocuğuna yardım etmk için biri sormus olabilir çok fazla insan var matematikten anlamayan...
    şahsen bir velinin bu işlemi anlatmak için buraya konu açacağı bana pek mantıklı gelmiyor.

sonuçta canlı canlı anlatamadıktan sonra yazıyla ne derece anlatılacak ki buradan.

veya söylerdi sanıyorum nasıl anlatabilirim diye

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    ödev yaptırmak amacı olabilir çoğu insan sorduğu sorunun mantığını anlasa zaten anlamayan insan kalmz ezberden öğreniyo çoğu.soruyu soran öğretmen veli veya öğrenci ama bunu bile yapamayan anlayamayan çok insn var oyuzden sacma değil yani...

5 sayfadan 2.si BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!