MatematikTutkusu.com Forumları

Mutlak deger Denklem

Majestic9 03:11 03 Tem 2013 #1
selam

I9-x²I=Ix-3I x in alabilecegi degerlerin toplamı kaçtır?

A)-3 B)-2 C)-1 D)2 E)4

Heisenberg - ait kullanıcı resmi (Avatar) Heisenberg 03:23 03 Tem 2013 #2
|3-x|.|3+x|=|x-3| diye ayrılır. |3-x| ve |x-3| eşit olduğundan x in değerlerinden biri iki tarafıda 0 yapması üçtür. |3-x|=|x-3| eşitliğini sağlamak için |3+x|=1 olmalı bunu sağlayan değerler -2 ve -4 tür toplamları 3-2-4=-3 tür. Bu arada Alexis hanım hastanızım.

Majestic9 03:56 03 Tem 2013 #3
çaktırma panpa

svsmumcu26 - ait kullanıcı resmi (Avatar) svsmumcu26 18:04 03 Tem 2013 #4
çaktırma panpa
galiba sizin burada bulunma amacınız öğrenmek değil 'dalga geçmek' avatar kurallarını bu şekilde ezip geçtiğinizin farkında mısınız?
İmzanızda da geçerli.
Profil fotoğrafınız kaldırılmış , imzanız silinmiştir.

korkmazserkan - ait kullanıcı resmi (Avatar) korkmazserkan 18:24 03 Tem 2013 #5
Alexis hanım hastanızım.
çaktırma panpa
resmi gördüğümde zaten anlamıştım ama sesimi çıkarmadım müstehcen içerikli filmlerde başrol oynayan birinin resmini buraya koymak,

içtigim sigara muratti yaşadıgım şehir gta vicecity
forumla dalga geçmektir.

Banlanmasını talep ediyorum

Heisenberg - ait kullanıcı resmi (Avatar) Heisenberg 18:37 03 Tem 2013 #6
Abartmadınız mı beyler ben hiç forumla dalga geçiyor diye göremiyorum

svsmumcu26 - ait kullanıcı resmi (Avatar) svsmumcu26 23:29 03 Tem 2013 #7
Majestic9 isimli üye Avatar Kurallarına aykırı hareket ettiği ; sapıkça bir avatar kullandığı , bunu aynı şekilde imzasında da yinelediği aynı şekilde çeşitli nedenlerle forumun işleyişini bozduğu ve üyelerimizin tepkisini çekecek davranışlarda bulunduğudan dolayı forumumuzdan süresiz olarak uzaklaştırılması,

Aynı şekilde Heisenerg adlı üyemize forumumuzun işleyişini bozan bu üyeye çeşitli biçimlerde (Aşağıda gösterilmiştir) destek sağladığından ötürü +2 ceza puanıyla cezalandırılması ve kendisine yazılı olarak uyarı yapılması,

Bu arada Alexis hanım hastanızım.
Moderatör arkadaşlarımızın fikirlerine sunularak uygun görülmüştür.

Heisenberg - ait kullanıcı resmi (Avatar) Heisenberg 02:35 04 Tem 2013 #8
Saygı duyarım.

Furkan61 - ait kullanıcı resmi (Avatar) Furkan61 02:40 04 Tem 2013 #9
Majestic9 isimli üye Avatar Kurallarına aykırı hareket ettiği ; sapıkça bir avatar kullandığı , bunu aynı şekilde imzasında da yinelediği aynı şekilde çeşitli nedenlerle forumun işleyişini bozduğu ve üyelerimizin tepkisini çekecek davranışlarda bulunduğudan dolayı forumumuzdan süresiz olarak uzaklaştırılması,

Aynı şekilde Heisenerg adlı üyemize forumumuzun işleyişini bozan bu üyeye çeşitli biçimlerde (Aşağıda gösterilmiştir) destek sağladığından ötürü +2 ceza puanıyla cezalandırılması ve kendisine yazılı olarak uyarı yapılması,

Moderatör arkadaşlarımızın fikirlerine sunularak uygun görülmüştür.
Savaş ileri de Hukukçu olacaktın ya, tam mahkeme ağızı. Daha 6-7 sene var ama olsun alıştırma olmuş.

Üst Forum
Anasayfa
Yukarı Standart Görünüm