Statü
    Grubu
    K?demli Üye
    ??
    Üniversite

Sponsorlu Ba?lant?lar

herkese selam

merhaba uzun zamand?r giremedim hiç bu foruma gördü?üm kadar?yla hala kalabal?k.

Üniversiteli arkada?lardan veya hocalar?m?z?a dan??mak istedi?im bir konu var. Elektronik haberle?me okuyorum ve bu sene birinci s?n?fa ba?layaca??m. C programlama dersimiz olacakm??. Benim hiç bir bilgim yok C hakk?nda bu yaz biraz ö?renmek istiyorum. Önerebilece?iniz kitap internet sitesi veya nas?l çal??aca??m konusunda tavsiye verirseniz çok sevinirim

Statü
    Grubu
    Moderatör
    ??
    Üniversite

Sponsorlu Ba?lant?lar

Merhaba ho?geldin tekrar

Volkan K?l?ç'?n videolar?n? izlersen kafanda soru i?areti kalaca??n? sanm?yorum.
    C ö?renirken her ?eyi kendin yazmaya çal???rsan daha çabuk ö?renirsin.
    Kendi kendine yarat?c? fikirler projeler geli?tirip üretmeye çal?? derim çok faydas?n? görürsün.

Statü
    Grubu
    K?demli Üye
    ??
    Üniversite

Sponsorlu Ba?lant?lar

Al?nt? duygu95 Nickli Üyeden Al?nt? Mesaj? göster
    Merhaba ho?geldin tekrar

Volkan K?l?ç'?n videolar?n? izlersen kafanda soru i?areti kalaca??n? sanm?yorum.
    C ö?renirken her ?eyi kendin yazmaya çal???rsan daha çabuk ö?renirsin.
    Kendi kendine yarat?c? fikirler projeler geli?tirip üretmeye çal?? derim çok faydas?n? görürsün.
    peki önerebilece?in bir kitap var m?? bi de ben s?f?r?m ?u an yani c nedir neye yara hiç bi?ey bilmiyorum.?u videoya bakay?m in? faydas? olur

Statü
    Grubu
    Moderatör
    ??
    Üniversite
    Al?nt? orkun44 Nickli Üyeden Al?nt? Mesaj? göster
    peki önerebilece?in bir kitap var m?? bi de ben s?f?r?m ?u an yani c nedir neye yara hiç bi?ey bilmiyorum.?u videoya bakay?m in? faydas? olur
    C ve sistem programc?lar? derne?inin bi pdf 'i var internetten bulabilirsin ona baksan yeter bence kitap almaya gerek yok

Statü
    Grubu
    K?demli Üye
    ??
    Üniversite
    C ve sistem programc?lar? derne?inin bi pdf 'i var internetten bulabilirsin ona baksan yeter bence kitap almaya gerek yok
    bir tane kodlab diye bi yay?n?n kitab?n? sipari? ettim söyledi?in videolara da ba?lad?m ne ö?rensem kard?r sene ba??na kadar

Statü
    Grubu
    Moderatör
    ??
    Üniversite
    bir tane kodlab diye bi yay?n?n kitab?n? sipari? ettim söyledi?in videolara da ba?lad?m ne ö?rensem kard?r sene ba??na kadar
    Ö?renirsin yani bi süre sonra zaten C yeterli gelmez ba?ka dillere de geçi? yapars?n java gibi mesela

Statü
    Grubu
    K?demli Üye
    ??
    Üniversite
    Ö?renirsin yani bi süre sonra zaten C yeterli gelmez ba?ka dillere de geçi? yapars?n java gibi mesela
    in? genelde herkes c bilmeyen 1. s?n?fta kal?yo diyolar biraz zormu? hele de bilmeyenler için ben de t?rs?yorum aç?kças? sen kendin mi ö?rendin?

Statü
    Grubu
    Moderatör
    ??
    Üniversite
    in? genelde herkes c bilmeyen 1. s?n?fta kal?yo diyolar biraz zormu? hele de bilmeyenler için ben de t?rs?yorum aç?kças? sen kendin mi ö?rendin?
    Hiç zorlu?u yok bence ilgin varsa seviyorsan yapars?n, kendim ö?renmi?tim bu videolara bakarak netten ara?t?rarak. C ö?rendi?inde ço?u dili C den daha k?sa bi sürede ö?renirsin çünkü ço?u dil C temellidir.

Statü
    Grubu
    K?demli Üye
    ??
    Üniversite
    Hiç zorlu?u yok bence ilgin varsa seviyorsan yapars?n, kendim ö?renmi?tim bu videolara bakarak netten ara?t?rarak
    tamam duygu te?ekkürler

Statü
    Grubu
    Üye
    ??
    Üniversite
    Küçüklükten beri yaz?l?mla u?ra?t???m için birkaç tavsiye verebilirim tecrübelerime dayanarak. Biraz geç cevap vermi? oldum ama hala u?ra??yorsan okuyabilirsin yarar? olur.

PUSULA YAYINCILIK

1- Özgür Çiftçi, Feyzullah Temurta?, Cemil Öz yazarlarn?n "C ile Algoritma Geli?tirme" kitab?.
    2- Timur Karaçay'?n "Çözümlü C Problemleri ve Laboratuvar Uygulamalar?"
    3- Fahrettin Erdinç'in "Mühendislik Ö?rencileri ?çin Temel K?lavuz C / C++" kitab?.

KODLAB YAYINLARI

4- Tevfik KIZILÖREN'in "HER YÖNÜYLE C" kitab?.

Seçkin Yay?nc?l?k

5- ?erafettin Ar?kan'?n "C Programlama Dili" kitab?

PUSULA yay?nc?l???n her programlama dillerinin kitaplar? harikad?r. C#'da hemen hemen tüm kitaplar?n? ald?m ne var ne yoksa. Kesinlikle ?iddetle sana tavsiye ediyorum 3 kitab? da alabilme imkan?n varsa mutlaka al.
    KODLAB yay?nc?l?k biraz daha ileri götürüyor seni. ?lk 3 kitaptan bir ad?m önde. Son kitab? ise sana b?rak?yorum.

Kitaplar olmazsa olmaz. ?nternette'ki videolar da ve makalelerde yüzeysel anlat?l?yor. E?itim setleride dahil içine.
    Tek kitaplarda olmuyor ama. ?lk kitap yapars?n sonra makale okursun net'te sonrada video izlersin sonrada delicesine kod yazars?n.

Videolar için herhangi bir "?u bu" diyebilece?im bir youtube kanal? yok. Tarat ve bak derim.

Anlamad???n k?sm? mutlaka sor. Geçen bir soru sormu?tun. Bu tür matematik forumlar?nda cevaplar?n? bulamazs?n. Tak?ld???m 3-4 yaz?l?m forumu var. Bunlara mutlaka gir ve sor derim.

Cyber-Warrior.org
    TNC-TR(Turkish Network Community)
    Kod Evreni.com

Bu siteler çok ama çok i?e yarar biliyorsundur belki zaten. Tek C ile de?il bütün programlama dilleri ve bilgisayar ile ilgili her?eyi bulabilirsin.

Zaten proje yapa yapa çözeceksin olay?. ?nternette bir uygulama gördüysen onun ayn?s?n? yapmaya çal??. Ne kolay olsun derim ne de çok çok uzun sürmesin. Özellikle ?u forumlarda tak?lmaya bak.

C dili zaten C++,C#..... vb. dillerinin ata dilleridir. Okullarda san?r?m bu yüzden veriliyor. Zaten adam ak?ll? bir?ey de ö?retilmiyor. Belli ba?l? yerler istisna tabi. Yaz?l?m firmalar?nda kullan?lm?yor bile C dili.

Ha birde ö?rendim diye bir?ey yok yaz?l?m dillerinde onu da hat?rlatmak istiyorum. Ne kadar çok fazla proje o kadar çok tecrübe diyeyim. Kafana tak?lan olursa sorabilirsin elimden geldi?i kadar yard?mc? olurum. Bir de Algoritma olay?n? kavraman gerek. Onun için ise kitap alabilirsin herhangi. Yine tavsiyem ilk PUSULA daha sonra KODLAB yay?nc?l?k olur.

• Bu yaz?y? be?enerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesab?nla yorumlar?n? bekliyoruz!