1. #1

  Statü
  Grubu
  Moderatör
  İş
  Üniversite

  Sponsorlu Bağlantılar

  Facebook Zaman Tünelinden (Timeline) Kurtulma Kandırmacası

  Bu bir bilgilendirme yazısıdır. Bu yazının daha fazla kişiye ulaşabilmesi için konu üzerindeki facebook beğen butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.

  Arkadaşlar facebook’un yeni uygulaması olan facebook timeline olarak bilinen facebook zaman tüneli bildiğimiz üzere ilk önce tanıtım amacıyla sunulmuş daha sonra da tüm kullanıcılar tarafından zorunlu bir hale gelmiştir. Bazı arkadaşlarımız zaman tünelinden şikayetçi oldukları için zaman tünelinden kurtulma yöntemleri aramaktadır. Hatta insanların bu durumdan faydalanıp çeşitli sahtekarlıklarla insanların facebook hesaplarını ele geçirebilmektedir. Facebookta çeşitli gruplar,sayfalar altına zaman tünelinden kurtulun gibi yazılara link verip insanların şifrelerini ele geçiren sahtekarlıklar dolanıyor sanal ortamda.

  Facebookta, zaman tünelini kaldırma yönergeleri içeren sayfalar bulunmaktadır. Bu tarz sayfaların binlerce üyesinin olduğunu görebiliriz, bu da binlerce kişinin bu tuzağa düşürüldüğünün bir kanıtıdır. Bazı sayfalarda timeline dan kurtulmak için uygulamalar yer almaktadır. Bu uygulamalar yüzünden, dolandırıcılar veya sahte uygulamalar profil bilgilerinize ulaşıyor ve sizin adınıza paylaşımlar yapmaya ve profilinizi ele geçirmeye başlıyor. Bazıları ise çeşitli grupların sayfalara yorum yazarak, insanları tıklamaya yöneltecek mesajlarla örn: “Zaman tünelinden kurtulun, Ben kurtuldum siz de kurtulun” gibi yazılarla facebook kullanıcılarını bir web sayfasına yönlendirerek, e-posta adresinizi yazmanızı istiyor.

  Facebook zaman tünelinden kurtulmanın herhangi bir yolu yok malesef Bu yüzden bu tarz uygulamalara karşı bilinçli olalım.
  Sadece timelinde üzerinden değil, bir çok uygulamayla bu tarz dolandırıcılık ve kandırmaca yapılabiliyor. Bu tarz sahte içerikli uygulamalara dikkat etmek ve inanmamak gerekiyor.

 2. #2

  Statü
  Grubu
  Site sahibi
  İş
  Matematik Öğretmeni

  Sponsorlu Bağlantılar

  Bi de "seni kim arkadaşlıktan çıkarmış", "kim silmiş" gibi saçma uygulamalarda var. Bunlara da inanmayın. Böyle bir uygulama verisini kimseyle paylaşmadı face daha.


 

 • Bu yazıyı beğenerek
  destek
  verebilirsiniz

  Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!
 • Benzer konular

  1. Facebook Kapak Fotoğrafları
   duygu95, bu konuyu "Web" forumunda açtı.
   : 1
   : 21 Mar 2013, 19:32
  2. facebook
   3.141592653589, bu konuyu "Eğlence" forumunda açtı.
   : 5
   : 02 Eyl 2012, 21:08
  3. Facebook
   duygu95, bu konuyu "Eğlence" forumunda açtı.
   : 3
   : 24 Tem 2012, 02:58
  4. Facebook hakkında
   sendies#, bu konuyu "Sohbet" forumunda açtı.
   : 8
   : 17 Mar 2012, 22:07
  5. Facebook Timeline
   duygu95, bu konuyu "Web" forumunda açtı.
   : 3
   : 02 Mar 2012, 19:54
  Forum Kullanım ve Gizlilik Kuralları