Grubu
    Üye
    İş
    Üniversite

merhaba

ben yeni üyelerdenim.üniversite öğrencisiyim ve matematiği çok seviyorum eğlenceli ve rahatlatıcı geliyor.Ancak matematik bölümü istememe rağmen bölümümün matematikle uzaktan yakından alakası yok.Ben bunun matematiğimi geliştirmeme engel olmasını istemiyorum kendime test kitabı falan aldım.Sadece lise matematiğiyle kalmasından yana da değilim ancak nereden başlamalıyım bilmiyorum tabiki okul yardımı olmadan zor olacaktır ama bana yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Matematik Öğretmeni
    hoş geldin aramıza
    Yüzmeyi öğrenmenin tek yolu çırpınmaktır.

Grubu
    Üye
    İş
    Üniversite
    hoş buldum teşekkür ederim

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    Hoşgeldiniz
    Dert değilse , bölümünüzü öğrenebilir miyim?

Grubu
    Üye
    İş
    Üniversite
    teşekkür ederim sorun değil tabi tıp öğrencisiyim

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    Alıntı gizemleyla'den alıntı Mesajı göster
    teşekkür ederim sorun değil tabi tıp öğrencisiyim
    Hmmm İyimiş

Grubu
    Üye
    İş
    Üniversite
    aslında bölümle ilgili çok sıkıntım yok ama matematik bölümü çok istiyordum içimde kalmasını istemiyorum en azından bu yolla çare buldum

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    aslında bölümle ilgili çok sıkıntım yok ama matematik bölümü çok istiyordum içimde kalmasını istemiyorum en azından bu yolla çare buldum
    Olsun olsun , tıp kazanmışken gidip matematik okuman pekte mantıklı olmazdı.
    Yani , tabii ki sevebilirsiniz yalnız matematiğe ülkemizde pek önem verilmediği ayan beyan ortada.
    Burada pek çok kişi var , kaç yaşlarında olmalarına rağmen ve matematik okumadıkları halde tutkularını devam ettirmişler
    Yani , sorun değil.Yeterki merakınız olsun

Grubu
    Üye
    İş
    Üniversite
    evet baya var merakım nereden başlayacağım konusunda tam fikrim yok ama lise matemetiğine tekrar başladım ama bir matematikçi kadar da bilmek istiyorum lise matematiğiyle kalmasın sadece diyorum

Grubu
    Moderatör
    İş
    Diğer
    öncelikle hoşgeldiniz

Alıntı svsmumcu26'den alıntı Mesajı göster
    Olsun olsun , tıp kazanmışken gidip matematik okuman pekte mantıklı olmazdı.
    Yani , tabii ki sevebilirsiniz yalnız matematiğe ülkemizde pek önem verilmediği ayan beyan ortada.
    Burada pek çok kişi var , kaç yaşlarında olmalarına rağmen ve matematik okumadıkları halde tutkularını devam ettirmişler
    Yani , sorun değil.Yeterki merakınız olsun
    bu düşünce yüzünden ülkemizde genel olarak matematikçi (ve diğer temel bilimler uzmanı) yetişmiyor diyebiliriz. matematiğe yeteneği ve sevgisi olan birisi çekinmeden seçebilmeli. hemen "bize akıl vermesi kolay sen neden seçmedin?" diyorsunuz sanırım. ben matematiği ve okumayı göründüğünden daha az seviyorum hatta ileri matematik konularını pek sevmediğim gibi yetenekli olduğumu da söyleyemem. tekrar sınava girsem yine aynı bölümü seçerdim heralde.

evet baya var merakım nereden başlayacağım konusunda tam fikrim yok ama lise matemetiğine tekrar başladım ama bir matematikçi kadar da bilmek istiyorum lise matematiğiyle kalmasın sadece diyorum
    acı gerçeği hemen baştan söyleyeyim , lise matematiği ile kalmazsınız tabi ki ama bi matematikçi kadar matematik yapabilme ihtimaliniz benim cerrah olma ihtimalim kadar. var mı böyle bi ihtimal? evet var ama ihmal edilebilir. yine de başarılar
    siz ne önenerirsiniz derseniz matematiğin daha eğlenceli kısmına yönelip ne bileyim içinde zeka sorularının veya geometrinin olduğu konulardan güzel sorularla ilgilenebilirsiniz.

2 sayfadan 1.si 12 SonuncuSonuncu

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!