Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    Alıntı gereksizyorumcu'den alıntı Mesajı göster
    öncelikle hoşgeldiniz

bu düşünce yüzünden ülkemizde genel olarak matematikçi (ve diğer temel bilimler uzmanı) yetişmiyor diyebiliriz. matematiğe yeteneği ve sevgisi olan birisi çekinmeden seçebilmeli. hemen "bize akıl vermesi kolay sen neden seçmedin?" diyorsunuz sanırım. ben matematiği ve okumayı göründüğünden daha az seviyorum hatta ileri matematik konularını pek sevmediğim gibi yetenekli olduğumu da söyleyemem. tekrar sınava girsem yine aynı bölümü seçerdim heralde.

acı gerçeği hemen baştan söyleyeyim , lise matematiği ile kalmazsınız tabi ki ama bi matematikçi kadar matematik yapabilme ihtimaliniz benim cerrah olma ihtimalim kadar. var mı böyle bi ihtimal? evet var ama ihmal edilebilir. yine de başarılar
    siz ne önenerirsiniz derseniz matematiğin daha eğlenceli kısmına yönelip ne bileyim içinde zeka sorularının veya geometrinin olduğu konulardan güzel sorularla ilgilenebilirsiniz.
    aslında onun için söylememiştim hocam.
    Şimdi matematik okuduğumu düşünüyorum , üniversiteden sonra iş bulabilcekmiyim ? İş bulana kadar ne yaparım ben?
    Gibi sorular kafamı kurcalıyor açıkçası.

Grubu
    Moderatör
    İş
    Diğer
    matematik iş bulmak için okunmaz zaten. akademik kariyer yapacaksın. hoca olacaksın. kağıt üzerinde yeni şeyler bulup, bulduklarını kullanarak somut gelişmeler yapacak olanlara yol açacaksın. son 200-300 sene matematikteki gelişmeler olmasaydı aya çıkmayı bırak havada uçak ya da helikopter görebilecek miydik? bilgisayar,atom ya da genetik konularına hiç girmiyorum bile.

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    haklısınız ama akademik kariyer bana pek uygun gelmiyor , sonuçta benim bir ailem var ve ilerde onlara sahip çıkacak olan da benim.Yani eğer oturupta akademik kariyer yapmaya çalışsam hem kendim zor durumda olurum (Maddi durumdan) hemde ailemi sıkıntıya sokarım.
    İşte bende bu yüzden hiç girmiyip deyip , sıyrılmak istiyorum

Grubu
    Üye
    İş
    Üniversite
    anladım haklısınız tabi okulunu okumadan bir matematikçi kadar bilmek çok zor ama ben olabildiğim en iyi yere getirmek istiyorum matematiği tavsiyenizi dikkate alıcam

Grubu
    Üye
    İş
    10. sınıf
    Bence video anlatımlı dersler var internette onlardan yardım alabirsiniz.

Grubu
    Üye
    İş
    Üniversite
    anlatmak istediğimi tam olarak ifade edemedim sanırım ilginiz için çok teşekkürler ancak benim asıl sormak istediğim konulara hangi sırayla çalışmam gerektiği

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    Alıntı gizemleyla'den alıntı Mesajı göster
    anlatmak istediğimi tam olarak ifade edemedim sanırım ilginiz için çok teşekkürler ancak benim asıl sormak istediğim konulara hangi sırayla çalışmam gerektiği
    Bence kafanıza göre çalışın geçin yani hangi konuyu çok seviyorsanız ona çalışın yani sonuçta matematik öğretmenliği vs. okumak istemiyorsunuz? , misal ben sizin yerinizde olsam alırım sonlu matematik (Kombinatorik) olimpiyat kitapları hazır boş zamanımda varken rahat rahat çalışırım.Sevdiğiniz konuya göre kendiniz seçin onuda.

2 sayfadan 2.si BirinciBirinci 12

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!