Grubu
    Üye
    İş
    Öğretmen
    öncelikle herkese hayırlı akşamlar diliyorum... Ben bu siteye üye olalı dah 1 ay olmamıştır herhalde, ama bu süre içinde siteye çabuk ısındım... Türkiye'nin dört bir yanından yüzlerini dahi tanımadığım birçok kişi sorularıma yanıt veriyor... Herkesten allah razı olsun...türkçe öğretmenliğinden bu sene mezun oldum ve atanamadım... Matematiksiz bir sınav, daha doğrusu matematiksiz bir hayat her şeyden geri kalmaya sebep oluyor... Kpss de 30 matematik sorusundan ortalama 17-18 yapıyorum ve bu sene hedefim inşaallah 26-27 net...bu siteye üye olmamın bir nedeni de bu... Yani anlayamadığım, kavrayamadığım yerlerin mantığını kavrayarak soruları kendi başıma çözebilmek...ayrıca şimdilik sorularımı sorup cevap almak aşamasındayım, yani başkalarına yardımcı olamamaktan da vicdanen rahatsızım... Ama sorulara baktığım zaman genellikle liseli arkadaşlar soru soruyor ve mat2 ye yabancı olduğum için cvp veremiyorum... Bu konuda da mazur görürseniz sevinirim... Ayrıca teşekkür konusuna ben de katılıyorum... Insan fıtraten bir teşekkür beklemekte tabi ki...
    "Temasül tezadın sebebidir.
    Tenasüp tesanüdün esasıdır.
    Sıgar-ı nefis tekebbürün menbaıdır.
    Zaaf gururun madenidir.
    Acz muhalefetin menşeidir.
    Merak ilmin hocasıdır."

Grubu
    Site sahibi
    İş
    Matematik Öğretmeni
    Kendiniz rahat hissedin hocam. Elinizden geldiğince ufak tefek çözersiniz. Sürekli çözüm beklemiyoruz herkesten. Biz yardımcı olmaya çalışıyoruz herkese ayrım yapmadan.

Ancak bazıları biz burada bu işi yapmakla yükümlüymüşüz gibi düşünerek verdiğimiz çözümlere bir teşekkür bile çok görüyorlar.

Kendisi ile akrabalık bağı olmayan, hiç bir şekilde bir beklenti gütmeyen gönüllü insanlar soruları çözüyor, beyefendiler (hanım efendiler) bir teşekkürü çok görüyor.

Böyle düşüncesiz insanlar ne kendisine ne de vatana hayır olmaz. Onlardan hiç bir şeyde olmaz zaten.

Grubu
    Site sahibi
    İş
    Matematik Öğretmeni
    Alıntı gereksizyorumcu'den alıntı Mesajı göster
    aslında (zorunlu) ödev denen şey kalksa öğrencilerin de boşu boşuna ikiyüzlülük yapması gerekmeyecek.
    öğrenciyken ödev yapmayı hiç sevmezdim ve mantığını da anlamazdım halen de anlayabilmiş değilim hele ki bu teknoloji çağında şunlar bi dahaki derse çözülecek demek öğrencinin zamanını çalmaktan başka bişey değil, her türlü kopya ortamı zaten mevcut. şunları çözerseniz iyi olur ama sorumlu değilsiniz derseniz bu konuyla ilgilenenler çözerse çözer ki isteksizce çözülen 1000 soru , isteksizce harcanan 1000 dakika yerine gönüllü olarak 1 dakika harcamak 1 soru çözmek daha iyidir.
    şimdi bakıyorum bizim zamanımızdan da çok ödev veriliyor. okuldan geliyo çocuklar çantayı ertesi güne hazırlayana kadar uyku vakti gelmiş oluyo (çantalar da eşşek ölüsü). hocalarım duyun sesimizi artık , çocuklara bu kadar ödev vermeyin, bu kadar ders çalıştırtmayın.
    yine geliyoruz müfredattaki şişkinliğe. temel bazı bilgiler herkese öğretilse yeter. bana göre bu temel dediğim şeyler mevcudun yarısından çok daha azdır. çocuklar bildiklerini iyi bilerek liseyi bitirebilseler sonrasında üniversitede ne kadar derine inilecekse inilse boşuna emek harcanmamış olur, verim de artar.

öğrencileri çok zorlayıp altından kalkamayacakları yük sırtlarına vuruluyor sonra da neden teşekkür etmiyolar neden okumadan anlamadan kopya çekip aynısını defterlerine yazıyolar diye yakınıyoruz. biz de öğrenci olduk, sonuçta birçok öğrenci burada sorduğu soruyu normalde kendisi çözmek ya da öğrenmek istemiyoki sadece bi zorunluluğu yerine getirmeyi amaçlıyor. çok görmemek lazım. aşırı suistimal ya da kötü niyet sezerseniz pas geçersiniz olur biter
    Hocam lise ile ilköğretim biraz farklı. Lise de tahminim öğretmenler ödevi bir koz olarka kullanıyorlar. Öğrenci yazılıdan kopya çektiği zaman bir şey yapamaycak belki ödev ile sınıfta öğrencileri dizgizleyeceğini düşünüyor olabilir. Aslında ödeve not vermek gibi bir şey yok. Ancak öğretmenler bunu lisede nota çevrileceğini bildirerek kendisine bir silah daha kazanıyor.

Lise öğretmenleri içinde bu düşünceyle ödev vermeyenlerde yazılılarda bir şey beceremeyen öğrencileri geçirebilmek (not vereeck bir araç) veriyorlardı bu ödevleri.

İlköğretimde durum tamamen değişik. Ödev yok. Performans görevi var. Öğrenci öğrendiklerini uygulayacağı çalışmalar etkinlikler veriliyor. Ve bunu öğrenci kendisi tek başına yapmak zorunda değil. yeni yönetmelik ile bu görev (ödev) öğretmenle birlikte yapılacak diyor. Yardım alarak. Ama bu not ile değerlendiriliyor. Burası biraz saçma tabi. Birlikte yapacağız ben öğrenciye not verecem. İşe bak.

Ha ben veriyormuyum derseniz; bu performans görevleri haricinde hiç ödev vermem 4 yıldır. Diyorum getirin birlikte yapalım ama getiren yok. Zaten öğrenme gayreti olan kendiliğinden çalışır. Ben ödev vermiyor aynı zamanda sorularınızı bekliyorum diyorum. Ama nerde soru getirecek öğrenci okulumda.

Grubu
    Üye
    İş
    Öğretmen
    Alıntı Admin'den alıntı Mesajı göster
    Kendiniz rahat hissedin hocam. Elinizden geldiğince ufak tefek çözersiniz. Sürekli çözüm beklemiyoruz herkesten. Biz yardımcı olmaya çalışıyoruz herkese ayrım yapmadan.

Ancak bazıları biz burada bu işi yapmakla yükümlüymüşüz gibi düşünerek verdiğimiz çözümlere bir teşekkür bile çok görüyorlar.

Kendisi ile akrabalık bağı olmayan, hiç bir şekilde bir beklenti gütmeyen gönüllü insanlara soruları çözüyor beyefendiler (hanım efendiler) bir teşekkürü çok görüyor.

Böyle düşüncesiz insanlar ne kendisine ne de vatana hayır olmaz. Onlardan hiç bir şeyde olmaz zaten.
    HAKLISINIZ HOCAM, TEŞEKKÜR DE ASLINDA EDEPTEN GELİR .BU SÖZLERİNİZ YUNUS EMRE' Yİ HATIRLATTI BANA

İlim meclislerinde aradım, kıldım taleb,
    İlim geride kaldı ille edeb ille edeb.
    "Temasül tezadın sebebidir.
    Tenasüp tesanüdün esasıdır.
    Sıgar-ı nefis tekebbürün menbaıdır.
    Zaaf gururun madenidir.
    Acz muhalefetin menşeidir.
    Merak ilmin hocasıdır."

Grubu
    Site sahibi
    İş
    Matematik Öğretmeni
    Güzelmiş. Beğendim.

Grubu
    Üye
    İş
    11. sınıf
    Kesinlikle katılıyorum. Ödev olabilir ama zorunlu olunca her öğretmen zorunlu veriyor sonuçta gece 12 lere kada ödev yapma bile gerekebiliyior.
    Ancak fikirdir varlığın, gerisi et ve kemiktir bir yığın. (MEVLANA CELALEDDİN RUMİ)

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Alıntı yucel40'den alıntı Mesajı göster
    öncelikle herkese hayırlı akşamlar diliyorum... Ben bu siteye üye olalı dah 1 ay olmamıştır herhalde, ama bu süre içinde siteye çabuk ısındım... Türkiye'nin dört bir yanından yüzlerini dahi tanımadığım birçok kişi sorularıma yanıt veriyor... Herkesten allah razı olsun...türkçe öğretmenliğinden bu sene mezun oldum ve atanamadım... Matematiksiz bir sınav, daha doğrusu matematiksiz bir hayat her şeyden geri kalmaya sebep oluyor... Kpss de 30 matematik sorusundan ortalama 17-18 yapıyorum ve bu sene hedefim inşaallah 26-27 net...bu siteye üye olmamın bir nedeni de bu... Yani anlayamadığım, kavrayamadığım yerlerin mantığını kavrayarak soruları kendi başıma çözebilmek...ayrıca şimdilik sorularımı sorup cevap almak aşamasındayım, yani başkalarına yardımcı olamamaktan da vicdanen rahatsızım... Ama sorulara baktığım zaman genellikle liseli arkadaşlar soru soruyor ve mat2 ye yabancı olduğum için cvp veremiyorum... Bu konuda da mazur görürseniz sevinirim... Ayrıca teşekkür konusuna ben de katılıyorum... Insan fıtraten bir teşekkür beklemekte tabi ki...
    Ben de siteye geçen sene üye oldum, ve üye olduğumda lise matematiği beni zorluyordu, ilkokuldan lise seviyesindeki matematiğe geçişte takılmalar yaşadım. Sürekli soru soruyordum... Sorulan sorulara bakıyordum bir şey anlamıyordum. Şimdi daha az soru sorup, daha çok soru cevaplayan durumdayım. Gün gelir siz de başkalarına yardım edebilecek düzeye gelirsiniz

Grubu
    Yasaklı üye
    İş
    Diğer
    Alıntı gökberk'den alıntı Mesajı göster
    Ben de siteye geçen sene üye oldum, ve üye olduğumda lise matematiğine dair hiçbir şey bilmiyordum. Sürekli soru soruyordum... Sorulan sorulara bakıyordum hiçbir şey anlamıyordum. Şimdi daha az soru sorup, daha çok soru cevaplayan durumdayım. Gün gelir siz de başkalarına yardım edebilecek düzeye gelirsiniz
    gerçekten bir senede mi bu kadar ilerlettin, inanılmaz bir gelişme bence. eminim seviyen benden iyiydi başladığında. aslında burada teşekkür olayı çok önemli çünkü soru çözmek bilgisayar ortamında çok zor, ne kadar matematik editörü işleri kolaylaştırsada yinede zaman alıcı bir iş. yani cevap yazan arkadaş emek veriyor. ben neredeyse her gün soru soruyorum ve çözebildiğim noktaya kadar (yada bazen saçmaladığım noktaya kadar) sorularla birlikte yazıyorum. bu bazen işleri soru çözen için kolaylaştırıyor çünkü konu hakkında ne bildiğimi ve nerde hatta yaptığımı anlıyabiliyor. bazen sadece kısa bir cevap bile yeterli oluyor bu durumda.

Ben bu vesileyle herkese katkılarından ötürü tekrar teşekkür ediyorum. Eğer matematik olayını kıvırırsam bu sitenin ve sorularımı çözen arkadaşların ve hocalarımızın çok büyük katkısı olacak. Biliyorum KPSS matematiği yani mat 1 sizin için sıkıcı ve basit geliyor ama yardımlarınızın bizim için çok önemli olduğunu unutmayın lütfen.

Grubu
    Moderatör
    İş
    Üniversite
    Biliyorum KPSS matematiği yani mat 1 sizin için sıkıcı ve basit geliyor ama yardımlarınızın bizim için çok önemli olduğunu unutmayın lütfen
    Matematik bir tutkuysa asla sıkıcı gelmez Ben Mat-1 ve Mat-2 diye ayrım yapamıyorum kitaplar,sınavlar ayırıyor ama ikisinin de yeri ayrı matematik bütünüyle zevklidir. Kendi adıma; Asla burada sorulara cevap verirken sıkılmıyorum zevkle çözüyoruz soruları bu şekilde düşünmeyin.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Alıntı makme'den alıntı Mesajı göster
    gerçekten bir senede mi bu kadar ilerlettin, inanılmaz bir gelişme bence. eminim seviyen benden iyiydi başladığında.
    Hayır matematiğim kötü değildi Matematik temelim her zaman iyiydi, ama liseye geçtiğimde ilkokul ve lise matematiği arasındaki o fark beni etkilemişti. Takıldığım konular ilkokuldakine göre daha fazla oluyordu. Bunu söylemek istemiştim

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!