1. #11

  Statü
  Grubu
  Kıdemli Üye
  İş
  Üniversite

  Sponsorlu Bağlantılar

  yıldız teknikten yukarısına puanım yetmez

 2. #12

  Statü
  Grubu
  Kıdemli Üye
  İş
  Üniversite

  Sponsorlu Bağlantılar

  Elektronikle elektrik ayrı sanırım yıldızda ama elektrikten ziyade elektronik daha ilgi çekici ve iş bulma imkanı yüksek önce bunu belirteyim ikinci olarakta ben yıldızın odtü gibi olduğunu düşünmüştüm yani arada 10000 kişi falan vardır itü inşaata girebilirsin diye ama şimdi kılavuza baktım öyle değilmiş işin biraz zor bu seçimi yaparken. imkanın olursa üniversite tanıtım günlerine git meslekler hakkında bilgi al (ben bulabilirsem kendi bölümümle ilgili okuldaki oryantasyon materyallerini sana gönderirim)
  Öyle zaîf kıl tenimi firkatinde kim
  Vaslına mümkün ola yetürmek sabâ beni

 3. #13

  Statü
  Grubu
  Kıdemli Üye
  İş
  Üniversite

  Sponsorlu Bağlantılar

  Senin yapman gereken; öğrenci olan birileriyle ya da akademisyenler ile konuşmak. Ama ikinci zümreyi bulmak biraz zor olacaktır bu üç gün kalan zaman dilimi için. İkinci olarak üniversitelerin aday öğrenciler sitesi vardır. Gir oralara. Ne imiş, ne değilmiş? İş olanakları, mezunlarının başarıları, ders programları, içerikleri,... Bu vakitten sonra senin için bunlar yararlı olacaktır. İmalat, Elektrik, Geomatik, Kimya, Fizik, Gemi Makineleri, Kontrol ile ilgili taze bilgilere sahibim akademisyenlerin dilinden. Sormak istediğin var ise PM e beklerim.
  ...

 4. #14

  Statü
  Grubu
  Kıdemli Üye
  İş
  Üniversite
  inşaatı da eledim ee yazıcam benim için en iyisi bu görünüyor. yardımlarınız için teşekkürler

 5. #15

  Statü
  Grubu
  Moderatör
  İş
  Diğer
  karar verilmiş sanırım ama boş kalmasın ben de yorum yazayım

  fikrimi söyleyeyim sonraki yazacaklarımı okumasanız da olur.eğer kişisel tercih açısından her durum eşitse , denk seviyedeki okulların bölümleri açısından elektrik elektronik her zaman için inşaattan daha iyidir , daha değerlidir , daha tekniktir , daha mühendisliktir. (bitti)

  EE daha iyi öğrenciler tarafından tercih edilir, okuması biraz daha zordur.

  ortalama maaş açısından bakarsanız EE daha iyidir. (sadece göze batan örnekleri görüp inşaat daha fazla kazandırır diye düşünmeyin.)

  ikisi de fizik bilgisi/ilgisi/sevgisi gerektirir. fizik ve hatta geometri sizin için de bende olduğu gibi sevimsiz geliyorsa endüstri mühendisliği gibi bişeyler de düşünülebilir.

  çalışma şartları bence ikisinde de birbirine yakın, ikisine de zor denemez. 2-3 şantiye gezmek zorsa o şantiyede kalıp çakan kalfanın işinin zorluk seviyesi ne oluyor? (işim kolaydır, çok rahatım, acayip kazanıyorum diyen görmedim bu yüzden inşaat ya da elektronik mühendisine sormanızı önermem)

  EE daha ileri seviye bir mühendisliktir. daha fazla matematk kullanır. belki çalışırken bu tersine dönebilir, inşaatçılar daha çok matematik kullanmaya başlarlar ama bilgisayarlar sağolsun artık inşaat mühendisleri fareyi beyinlerinden çok kullanıyor.

  özetle benim için bu ikisini mühendislik adı altında kıyaslamak EE ye hakarettir. bu demek değil ki inşaat elektroniğe tercih edilemez. bu tamamen sizin içinde bulunduğunuz şartlara yani duygu'nun dediği gibi size bağlı bir durum. ben yukarda kısa ve genel bir kıyaslama yaptım sadece. renkleri aynı olan iki takımdan Fenerbahçe Ankaragücünden tartışmasız şekilde iyi bir takımdır ama Ankaragücü'nün de taraftarı,futbolcusu,yöneticisi vardır. maddi ve/veya manevi şartlar onlara Ankaragücü'nü tercih ettirmiştir. mesela benim önümde sadece EE ve inşaat seçenekleri olsa 100 kere tercih yapsam hepsinde inşaat yazarım çünkü benim şartlarıma daha uygun bir meslek.

  son olarak size hangisinin daha uygun olduğuna karar veremiyorsanız bence ikisi de uygun değildir.

 6. #16

  Statü
  Grubu
  Kıdemli Üye
  İş
  Üniversite
  gereksizyorumcu hocam çok teşekkürler ben de ee tercih ettim


 
1 2

 • Bu yazıyı beğenerek
  destek
  verebilirsiniz

  Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!
 • Benzer konular

  1. portakallardan hangisi hafif?
   urfalımatci, bu konuyu "Matematik Bilmeceleri-Bulmacaları" forumunda açtı.
   : 2
   : 30 Kas 2012, 18:18
  2. Sizce Hangisi..?
   derin.1, bu konuyu "Sohbet" forumunda açtı.
   : 1
   : 06 Nis 2012, 17:11
  3. 5 soru daha
   Spreee, bu konuyu "KPSS Matematik" forumunda açtı.
   : 6
   : 25 Oca 2012, 10:55
  4. Bölme İşlemi hangisi yanlıştır bölen ve kalan
   halimasa, bu konuyu "4. sınıf matematik soruları" forumunda açtı.
   : 3
   : 15 Oca 2012, 13:58
  5. Hangisi Yanlıştır?
   OoopSs, bu konuyu "Kpss matematik soruları" forumunda açtı.
   : 1
   : 31 Eki 2011, 12:38
  Forum Kullanım ve Gizlilik Kuralları