Grubu
    Moderatör
    İş
    Üniversite

Sınavlarda Dikkatsizlik..

Sınavlarda dikkatsizliği yenmek için ne yapılmalı herşeyi bilinmesine ramen neden bu dikatsizlik ? Sizce dikkatsizlik en iyi nasıl giderilir. Tavsiyelerinizi bekliyorum

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Matematik Öğretmeni
    Soğukkanlı ve kendinden emin olacaksın. Sınavlara mutlaka dinlenmiş bol uykulu, huzurlu, rahat gireceksin. Donanımlı olarak gireceksin. Hiç bir şeyin konsantrasyonunu bozmasına izin vermeyeceksin vs..

Grubu
    Moderatör
    İş
    Üniversite
    bol uykulu,huzurlu ve rahat kısmı sanırım beni etkileyen bazen günde 2 saat uyuduğumda oluyor. Bunun etkiside olabilir..

Grubu
    Moderatör
    İş
    Üniversite
    Çok çalışıp herşeyi bilip ufak hatalarla detayları kaçırmak çok kötü oluyor..

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    Alıntı duygu95'den alıntı Mesajı göster
    Çok çalışıp herşeyi bilip ufak hatalarla detayları kaçırmak çok kötü oluyor..
    Duygu kesinlikle öyle.Herşeyi bildiğin halde ufacık bir detayı kaçırmak kötü oluyor.

Grubu
    Üye
    İş
    11. sınıf
    Biyerde okumuştum, eğer sınav öncesi unutmamanız gereken şeyler varsa, bi yere kısa biçimde mavi kalemle not tutun diyordu, gerçi matematikte pek geçerli değil çünkü ufak hatalar genelde orada oluyor ve tüm sonucu mahvediyor, bir de yanlış yaptım korkusu var, kaç kere cevabı silip tekrar yaptığımı hatırlarım, çok yanlış bişeymiş çünkü hep ilk çözüm doğru çıkıyordu
    "0" Yokluğu
    "1" Varlığı Temsil Eder
    "2" Diye Birşey Yoktur
    "2", "1"in Gölgesinden Başka Bir Şey Değildir
    Gölge Aslına Tabidir

Grubu
    Moderatör
    İş
    Üniversite
    Bu eski bir konu eski konulari uplamayalim artik dikkatsiz biri degilim bu cok onceydi

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    Alıntı duygu95'den alıntı Mesajı göster
    Bu eski bir konu eski konulari uplamayalim artik dikkatsiz biri degilim bu cok onceydi
    uplamadım böyle bir sorunum var.konuya cevap verilir diye yazdım

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!