Grubu
    Üye
    İş
    11. sınıf

Elinizce Ygsye Dair Program Var mı.?

Arkadaşlar ygs programı yapacağım nasıl ayarlıyabilirim msela bi gün sayısal sözel olarak mı çalışıyım sizce nasıl bi yol izlemem gerek....?

Grubu
    Moderatör
    İş
    Üniversite
    Ben bir program yaptım. Ama Pazartesi,Salı,.. diye değil. Mesela ilk önce çalışmam gereken konuları ve eksiklerimi belirledim. 1. Gün, 2. gün,3. gün diye günlere ayırdım. Pazartesi,Salı gibi yapmamamın nedeni, bazen işim oluyor pazartesi programa uyamıyorum pazartesi yapmayınca salı da yapasım gelmiyor. Yani benim için belirli bir gün olmaması lazım. Bunun için 1. gün,2. gün şeklinde ayırdım.
    Diyelim ki Pazartesi 1. Gün programını yaptım, Salı günü işim oldu programa uyamadım. Çarşamba günü 2. gün programından devam ediyorum.
    Yaklaşık 2 haftalık bir program yaptım. Yani 14 günlük filan günlük 11 saat boş zamanım var bunun en az 5 saatini ders çalışmaya ayıracağım. Bu 5 saatlik programı YGS ve LYS karışık hazırladım.
    Mesela Her gün mutlaka Mat-1,Mat-2 ve Geometri var. Ve her biri 1 saat. Kalan 2 saat ise Fizik1-2-Kimya1-2-Biyoloji 1-2, (YGS=1,LYS=2) bunlardan 2 tanesi ama 1 saati YGS ile alakası ise 1 saati de LYS
    Mesela 1. gün: Mat-1,Mat-2,Kimya-1,Biyoloji-2,Geometri Şeklinde. tabi belirlediğim eksik konuları da sırasıyla bu 14 güne dağıttım.
    Ama sözel konuları eklemedim. Çünkü dershanedeki öğretmenim alanına öncelik ver diğerlerini daha sonra halledersin dedi.
    Umarım faydalı olur.

Grubu
    Üye
    İş
    11. sınıf
    Çok teşekkür ederim bende böyle hazırlayacağım inşallah buna benzer ama gün olara yapabilrim böylede olur yani yardımın için çok teşekürler :

Grubu
    Üye
    İş
    11. sınıf
    Ya sitelerde dolanırken ders çalışma programı diye çok iyi bi program buldum paylaşacağımşimdi sitede

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Beynin sözel ve sayısal branşları ayrı loblarda işlediği biliniyor, o nedenle uzmanlar (aynı gün içerisinde) art arda sözel ya da sayısal ders çalışılmasını önermezler. Sözel-sayısal-sözel-sayısal.... şeklinde yapabilirsin Derin. Aksi halde olacağından fazla yorulursun. Duygu'nun programı kendisi için uygundur, o hazırlamıştır çünkü. Önerim sen de senin için hazırlamalısın. Tabii eksikleri öne almış olması iyi bir tespit, bu sana bir fikir verebilir. İnşallah yazı en verimli haliyle geçirelim hepimiz,
    başarılar dilerim..
    Sizleri çok seviyorum ♥

Grubu
    Üye
    İş
    Diğer
    derin paylasta görelim su programı
    ”Bedenin kölesi olan hiç kimse özgür değildir..”

Seneca - De Finibus

Grubu
    Moderatör
    İş
    Üniversite
    Alıntı tubicik'den alıntı Mesajı göster
    derin paylasta görelim su programı
    burada (Yaz Çalışma Programı)

Grubu
    Üye
    İş
    11. sınıf
    Güzel bi program benim hoşuma gitti pzartesi başlıyorum..

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!