Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite

12 Matematik

Dün Matematikçimizle konuştum. "Yazın birini bul ya da internetten dinle bir şekilde -limit-türev-integrali halletmeye çalış, sene başında herkes konu çalışırken sen rahat rahat soru çözersin." dedi. Matris- determinant Mat-2'nin en kek konularındandı, ama hocadan dinlemek yerine evde çalışmayı deneseydim en basit noktalarda bile zorlanabilirdim, bunu fark ettim. Bu bir misaldi. Son sınıfın konularını evde çalışırsam zorlanır mıyım? Bir şeyleri yanlış öğrenmekten de korkmuyor değilim, yanlış kodlanmış bir şeyi düzeltmek de kolay değil sonra. Sınıfta yazın kendilerine son sınıfın mat-2 konularını anlatabilecek abi-abla vs.'si olan arkadaşlarım da var, onlar öğrenince ben de onlardan geri kalmak istemiyorum. Ne yapmamı öneriyorsunuz?

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    12. sınıf
    aynı dert bende de var ben ilk olarak 10 ve 11'i bitirmeye çalışıcam eğer vakit kalırsa 12ye geçmeyi düşünüyorum

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Diğer
    Ygs+10+11 Matematiğini bitirirsen Türev ve İntegralde zorlanmazsın. Trigonometri pişmemişse türevde de integralde de zorlanabilirsin.
    Ancak özel tanımlı fonksiyon ve limiti evde çalışarak anlamadığın kısımları bizlere sorarak anlayabilirsin. Ha şunu da söyleyeyim.
    Dershaneden önce gitmeye çalışıyordum konu olarak. Matematikte o konuyu hallettim sanıyordum derste işlerken hocanın anlattığı şeylerden dolayı kafam allak bullak oldu. Sanki kendi çalıştığımla hocanın anlattıkları arasında dağlar kadar fark vardı. Yani öyle zannetmiştim. Ondan sonra o konuya ara verdim. Konunun dershanede bitmesini bekledim. Şimdi konularda dershaneye göre geriyim. Eğer ileri gitmek yerine aynı hizada gitmeyi düşünseydim şimdi konularda geri kalmayacaktım. Yani demem o ki BENCE sen ygs,10,11 matematiğini bitir. Diğer ygs konularını bitir. (Türkçe,geometri vs. vs.) 12. sınıf matematiği hak getirsin.

Şöyle düşün bir de:
    Eğer ygs konularını hafifletirsen neşen artacak. Bu da seni okulda ders dinlemeye teşvik edecek. Okulda dinleyip anlayacaksın 12. sınıf konularını rahat rahat. Ama eğer ygs konularını hafifletmezsen çoğu derste ygsye yönelik soru çözmek isteyeceksin. Buda çok büyük bir kayıp olacak sonradan fark edeceksin.
    İnternetim yok

Grubu
    Moderatör
    İş
    Üniversite
    İlk gireceğimiz sınav YGS olduğu için, YGS konularını halletmeye bak bence. Eğer bitirdiysen, biz arkadaşlarla oturup limit,türev çalışıyoruz, bulduğumuz boş zamanda tenefüslerde öğle aralarında, her birimiz dershanede ya da evde öğreniyoruz birbirimize anlatıp soru çözüyoruz. Bu şekilde yapabilirsin. Herkes limit-türev-integral matematiğin en zor konusu olduğunu söyler. Bazı kitaplarda bazı sorular öğrencileri çok kasıyor, öğrenci zorlanıyor haliyle ama buna gerek yok. Üniverstede çıkmış soruları çözebiliyorsan o konu tamamdır. İnan ki limit konusunu sadece üniverstede çıkmış soruları çözerek öğrenebilirsin. Sadece bilmen gereken 1-2 özellik vardır. 3 ay koskoca tatil var, konular çok rahat biter sıkıntı yapmayın..

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Alıntı sinavkizi'den alıntı Mesajı göster
    Dün Matematikçimizle konuştum. "Yazın birini bul ya da internetten dinle bir şekilde -limit-türev-integrali halletmeye çalış, sene başında herkes konu çalışırken sen rahat rahat soru çözersin." dedi. Matris- determinant Mat-2'nin en kek konularındandı, ama hocadan dinlemek yerine evde çalışmayı deneseydim en basit noktalarda bile zorlanabilirdim, bunu fark ettim. Bu bir misaldi. Son sınıfın konularını evde çalışırsam zorlanır mıyım? Bir şeyleri yanlış öğrenmekten de korkmuyor değilim, yanlış kodlanmış bir şeyi düzeltmek de kolay değil sonra. Sınıfta yazın kendilerine son sınıfın mat-2 konularını anlatabilecek abi-abla vs.'si olan arkadaşlarım da var, onlar öğrenince ben de onlardan geri kalmak istemiyorum. Ne yapmamı öneriyorsunuz?
    önce ygs yi hallet zamanın olursa 10. sınıf matematiğini gözden geçir. boşver limiti türevi bence

Grubu
    Üye
    İş
    12. sınıf
    3 ay koskoca tatil var, konular çok rahat biter sıkıntı yapmayın..
    Keşke benim de 3 ayım olsa. Yazın stajım var. Yaklaşık 2 ay gidiyo. Akşamları artık.
    3 Tür Beyin Vardır:
    Küçük Beyinler; İnsanları,
    Orta Beyinler; Olayları,
    Büyük Beyinler; Fikirleri
    tartışır.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    hepsini düşünücem.
    her birinize teşekkürler.

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!