Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf

AÖL Konusunda

Arkadaşlar Merhaba,

Ben gelecek sene TMden sınava gireceğim.Şimdi kafamda Aöl konusunda bazı soru işaretleri var,

Şuanda günlük 250-300 soru arasında gidip geliyorum;Günlük bir hedef belirliyorum ve ona ulaşmaya çalışıyorum. Ygs konularım fizikte optik haricinde vs. bitmiş durumda biraz da Coğrafyadan kırıntılar kaldı(Aslında daha önce bitirip de bazı anlamadığım kısımları olan konular bunlar.) Şimdi "AÖL'e gelecek sene geçeyim mi geçmeyeyim mi?" kararsızlığı içerisindeyim.Okulda da soru çözebiliyorum evet ama eve gelince bir hayli yorgun oluyorum.
    Gelecek sene de sadece Lys Edebiyatı ve 5-6 konuluk Coğrafyası kalacak.
    sizin yorumunuz nedir?

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Merhaba Savaş,
    Benim AÖL'e geçen arkadaşlarım oldu çok fazla..Beklentileri neydi?Daha çok çalışmak,rahat olmak,hep dershanede takılmak vs.Oldu mu, düşündükleri gibi?Pek çoğu yapamadı,olmadı.Ben okula devam ettim bu sene,okulda çok fazla konu hallettik,sorularımız çözüldü,hocalar müsama gösterdiler,boş bıraktılar ders çalıştık.Moralimiz bozulduğunda rahatlatan güzel dostlarım hep yanımdaydı ki beni çok rahatlattılar.Çok iyi düşünüp karar vermen gereken bir konu,bana sorarsan yapma,hem diplomanda senelerini geçirdiğin,bilgiyle dolduğun okulun ismi yazması var bir de AÖL,duygusal açıdan bakarsakZor bir karar..Allah yardımcın olsun

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    Alıntı kingwalter'den alıntı Mesajı göster
    Merhaba Savaş,
    Benim AÖL'e geçen arkadaşlarım oldu çok fazla..Beklentileri neydi?Daha çok çalışmak,rahat olmak,hep dershanede takılmak vs.Oldu mu, düşündükleri gibi?Pek çoğu yapamadı,olmadı.Ben okula devam ettim bu sene,okulda çok fazla konu hallettik,sorularımız çözüldü,hocalar müsama gösterdiler,boş bıraktılar ders çalıştık.Moralimiz bozulduğunda rahatlatan güzel dostlarım hep yanımdaydı ki beni çok rahatlattılar.Çok iyi düşünüp karar vermen gereken bir konu,bana sorarsan yapma,hem diplomanda senelerini geçirdiğin,bilgiyle dolduğun okulun ismi yazması var bir de AÖL,duygusal açıdan bakarsakZor bir karar..Allah yardımcın olsun
    Haklısın.En güzeli geçmemek gibi.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Alıntı kingwalter'den alıntı Mesajı göster
    .Ben okula devam ettim bu sene,okulda çok fazla konu hallettik,sorularımız çözüldü,hocalar müsama gösterdiler,boş bıraktılar ders çalıştık.Moralimiz bozulduğunda rahatlatan güzel dostlarım hep yanımdaydı ki beni çok rahatlattılar.
    katılıyorum
    İstanbul Tıbbiyesi

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    Alıntı Heisenberg'den alıntı Mesajı göster
    katılıyorum
    Ben de böyle düşünmeye başladım.
    Bir de bir husus daha var,biliyorsunuz TM'den gireceğim gelecek sene de MF'den devam etsem bir zararı ya da faydası olur mu?
    Bu sene yaptım iyi ki de MF'den devam ettim adam gibi Fen temeli attık.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Alıntı svsmumcu26'den alıntı Mesajı göster
    Ben de böyle düşünmeye başladım.
    Bir de bir husus daha var,biliyorsunuz TM'den gireceğim gelecek sene de MF'den devam etsem bir zararı ya da faydası olur mu?
    Bu sene yaptım iyi ki de MF'den devam ettim adam gibi Fen temeli attık.
    Burada öncelik nereden gireceğin. TM konularının hepsi ezber. Üstüne bir de kendini fen öğrenmek için zorlama. TM'den girecek birisi için fen temeli gereksiz.
    AÖL için kendi düşüncem geçme. Eğer kendin çalışabiliyorsan AÖL geçene kadar okul değiştir. Pek çılgınca gelebilir. Nerede oturuyorsan oranın seviyesi en düşük ama güvenli lisesine geçebilirsin. Bu sana yıl sonu ortalamanda çabalamadan büyük fayda sağlar. Ve zaten her okulda 12. sınıflar rahat bırakılır. Ve en büyük özelliği okul sınavlarının kolay olması. okul seviyesi düşük olduğu için sorular diğer okullara göre daha kolay olur. Sınava bir gün önce hazırlansan bile yüksek not alabilirsin.
    Kendimden örnek vereyim. Benim lisem böyle bir lise. 4 yıl boyunca hiçbir sınava günler önce çalışmadım. ya 1 gün önce ya da sınav günü. en düşük not(hiç anlamadığım sözel derslerde) 60-70 arası geliyordu. Bizim okulun 9. sınıflara sorduğu matematik sorusunu görmüştüm. soru aynen şöyle " f(x)=2x+5 ise f(4) nedir" tarzı. aşırı kolay. Bu sayede hem not ortalaman yükselir hem de diğer tüm enerjini tm konularına verebilirsin. tek sıkıntısı senin için yeni ortam ve yeni insanlar arasına girmen.

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    Alıntı kaskas123'den alıntı Mesajı göster
    Burada öncelik nereden gireceğin. TM konularının hepsi ezber. Üstüne bir de kendini fen öğrenmek için zorlama. TM'den girecek birisi için fen temeli gereksiz.
    AÖL için kendi düşüncem geçme. Eğer kendin çalışabiliyorsan AÖL geçene kadar okul değiştir. Pek çılgınca gelebilir. Nerede oturuyorsan oranın seviyesi en düşük ama güvenli lisesine geçebilirsin. Bu sana yıl sonu ortalamanda çabalamadan büyük fayda sağlar. Ve zaten her okulda 12. sınıflar rahat bırakılır. Ve en büyük özelliği okul sınavlarının kolay olması. okul seviyesi düşük olduğu için sorular diğer okullara göre daha kolay olur. Sınava bir gün önce hazırlansan bile yüksek not alabilirsin.
    Kendimden örnek vereyim. Benim lisem böyle bir lise. 4 yıl boyunca hiçbir sınava günler önce çalışmadım. ya 1 gün önce ya da sınav günü. en düşük not(hiç anlamadığım sözel derslerde) 60-70 arası geliyordu. Bizim okulun 9. sınıflara sorduğu matematik sorusunu görmüştüm. soru aynen şöyle " f(x)=2x+5 ise f(4) nedir" tarzı. aşırı kolay. Bu sayede hem not ortalaman yükselir hem de diğer tüm enerjini tm konularına verebilirsin. tek sıkıntısı senin için yeni ortam ve yeni insanlar arasına girmen.
    Fene pek yüklenme demeşsin neden ki?

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!