Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    iki yıldır sınava giren biri olarak ben de birşeyler söyleyeyeyim;
    ben sözel derslere ve biyolojiye hiç çalışmamıştım siz çalışın tabi benim yaptığımı yapmayın sözel de soru bankası çözmezseniz de çıkmış sorularına bir bakın. Ygs de fen i ve türkçeyi olabildiğince hızlı çözmeye çalışın mat a fazla zaman kalsın.Hızlı okuma kurslarına gidenler pek memnun kalmıyor ama bir soruşturun faydalı olabilir.

savaş sana gelince geometriden 10 tane kitap çözmene gerek yok tabi zevkine çözerseniz o ayrı
    yukarıda 100 yılın olim. sorularıyla geometrisini filan önermişler. bunlar sınav için gereksiz ara sınıftakiler uğraşabilir ama son sınıfa geçenler için tavsiye etmem zaman kaybı olur. Geometride bazı soru bankaları(birey, formül) bile abartılı sormuşlar bu kitapları bile çözmenize gerek yok. Final,karekök,***,sınav,eksen bunlar sınav için yeterli ama bunlarda da pek yorum sorusu yok. YYorum sorusu içeren kitaplar bulursanız mutlaka alın çünkü artık yorum soruyorlar.

Matematikte ygs de yorum son sene 2 tane soru bankası yeterli. Ama lys zor geldi bu sene lys matta kendinizi en zora hazırlayın bulabildiğiniz en zor soru bankalarını çözün karekök,birey-b bir adım ötesi soruları güzel,eksen baba testler hatta matematik daha da zorlaşırsa olimpiyat kitaplarına da yönelin.Piyasadaki lys mat kitapları bence şu an bile yetersiz

Grubu
    Üye
    İş
    Üniversite
    orkun yaniliyorsun ne kadar zorlarsan kendini kolay gördüğün sorularida o kadar kolay yaparsin.Yani zor sorulari sormuyolar diye zor sorulari çözmemek hata olur.Eğer zor sorulari yapiyorsan o zor sorularin içinde zaten dolu kolay soruyu çözmüş oluyorsun.Zaten hobi amaçli da ugrasiyo zaten 11 e geçti sanirim savaş .
    "Ne Mutlu Türküm Diyene"

Grubu
    Moderatör
    İş
    Üniversite
    Alıntı cengizhanhck'den alıntı Mesajı göster
    orkun yaniliyorsun ne kadar zorlarsan kendini kolay gördüğün sorularida o kadar kolay yaparsin.Yani zor sorulari sormuyolar diye zor sorulari çözmemek hata olur.Eğer zor sorulari yapiyorsan o zor sorularin içinde zaten dolu kolay soruyu çözmüş oluyorsun.Zaten hobi amaçli da ugrasiyo zaten 11 e geçti sanirim savaş .
    Son sınıfa gelip bu tarz kitaplarla zaman kaybetmek pek akıllıca gelmiyor bana. Hadi 9-10.sınıfsan çözebilirsin işte o zaman ufkunu açar ama 11-12.sınıflarda bu tarz hele ki ygs-lys müfredatı içinde bulunmayan kitapları çözmeniz size sadece zaman kaybettirir. Kazandırdığı sadece zor matematik soruları için olur ki sınavda da böyle soru sormuyorlar, ayrıca bu tarz kitaplarla meşgul olmaktan diğer derslere vakit ayırmanız zorlaşır. Olimpiyatlara hazırlananlar çözsün buna lafım yok. 11-12. sınıfta oturup ygs-lys müfredatı içeren kitaplar çözün,macera aramayın

Grubu
    Üye
    İş
    Üniversite
    bu kitaplarda ygs-lys kitaplarinda belkide 10 testte bir rastladiğiniz bütün sorular var.Dediğim gibi zor sorulari yaparken zaten zor sorunun içinde birçok kolay soruyu çözüyorsunuz.Hele de 11 de çözmesinin bir sıkıntısı yok bence.
    "Ne Mutlu Türküm Diyene"

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    bence sen yanılıyorsun bu kadar kasmaya gerek yok.Geo dan bile olimpik kitap çözecekseniz siz kafayı yersiniz yakında şöyle söyliyim ygs de geo ya hiç çalışmadığı halde full çıkartan arkadaşlarım vardı. Ygs den sonra başlayıp 25 civarında net çıkardılar. Üstelik geo o kadar zor bir ders değil çok soru bankası çözmeye bile gerek yok zaten görme sorusu sormuyorlar şimdiden sağlam bir temel atsanız son sınıfta 2 kitap çözseniz yeterli olur. İlla zor sevberim diyorsanız lys matta zora yönelin onda faydası olur.

siz bütün derslerde çıkmış soruları tarayın hangi dersin nasıl sorulduğunu görün.

Mesela kimya adına konuşayım ben 12. sınıftayken kimyam sıfırdı. 2. sene sınava girdiğimde çalışmaya başladım ygs den önce tüm kimyayı bitirdim. Ygs den sonra hiç yüzüne bile bakmadım.Sadece lys den önce son 2 hafta baktım 25 net çıkardım toplasanız 1 senede 1 tane lys kimyasoru bankası ancak çözmüşümdür.Yapamadığım sorularda daha çok organikti. Kimya en kolay sorulan ders gidipte kimyadan 3-4 soru bankası çözerseniz boşa çözmüş olursunuz.Kimyada sadece organikte zorlayıcı sorular geliyor. Organiğe fazla yüklenirseniz rahat full çıkartabileceğiniz bir ders

tabi yine sizin bileceğiniz ben kimyadan bile olimpiyat çözerim diyorsanız çözün

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    12. sınıf
    orkun'a katılıyorum.gereksizyorumcu hocamız sürekli tekrarlıyordu konuyu anlayıp 50-60 soru çözseniz bütün konuları tam anlayarak bitirmeniz daha iyi diyordu.Bencede mantıklısı bu hadi 50-60 olmasında 100-110 olsun.

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    Alıntı duygu95'den alıntı Mesajı göster
    Son sınıfa gelip bu tarz kitaplarla zaman kaybetmek pek akıllıca gelmiyor bana. Hadi 9-10.sınıfsan çözebilirsin işte o zaman ufkunu açar ama 11-12.sınıflarda bu tarz hele ki ygs-lys müfredatı içinde bulunmayan kitapları çözmeniz size sadece zaman kaybettirir.
    Buna katılmıyorum açıkçası.Sonlu matematik kitabını bitirdim bu bana hiç zaman kaybettirmedi aksine soruları artık daha farklı biçimlerde çözebiliyorum.YGS-LYS müfredatında öğretilmeyen pek çok kısa yol var.Farklı soru tarzları uyduruyorlar diyorsunuz olimpik sorularla ilgilenen bir öğrenci sorulabilecek tüm farklı soru tiplerine hazırdır diye düşünüyorum.

Alıntı tenten1'den alıntı Mesajı göster
    orkun'a katılıyorum.gereksizyorumcu hocamız sürekli tekrarlıyordu konuyu anlayıp 50-60 soru çözseniz bütün konuları tam anlayarak bitirmeniz daha iyi diyordu.Bencede mantıklısı bu hadi 50-60 olmasında 100-110 olsun.
    Sabri Hoca öyle demiş olabilir bana da 'olimpik sorularla ilgilen ufkunu açar' demişti.
    Kısacası olimpiyatlara hazırlanmanız veya hazırlanmamanız önemli değil.YGS ve LYS'de çok rahat çözmek istiyorum diyorsanız olimpik sorularla ilgilenmelisiniz.Her sorudan farklı bir yol çıkaracağınıza emin olabilirsiniz.

bu kitaplarda ygs-lys kitaplarinda belkide 10 testte bir rastladiğiniz bütün sorular var.Dediğim gibi zor sorulari yaparken zaten zor sorunun içinde birçok kolay soruyu çözüyorsunuz.Hele de 11 de çözmesinin bir sıkıntısı yok bence.
    Kesinlikle katılıyorum! Benim istediğim ygs-lys'de adam gibi bir başarı yapayım da ankara hukuk tutturayım değil ki sadece , ben ileriki yaşantımda da matematikle ilgilenmek istiyorum (olimpiyat sorularıyla vs.) ne demişler matematik bir gençlik oyunudur.Şimdiden ne kadar kaparsak o kadar kârdır.
    Alıntı orkun44'den alıntı Mesajı göster
    tabi yine sizin bileceğiniz ben kimyadan bile olimpiyat çözerim diyorsanız çözün
    Dediğim gibi amacım sadece YGS veya LYS değil.
    ilerki yaşantımda da ilgilenmek istiyenlerdenim bu zamana kadar nasıl olimpiyatlara çalışmamış diye çok pişmanım.Aynı pişmanlığı ilerde de yaşamak istemiyorum.Cidden insanın ufkunu açacak zekasını geliştirecek nitelikte sorular.

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    Evet,bu kitaba bir bakayım bugün dün pek beğenmemiştim ama sanırım tam bakmadım.
    Sağolasın

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    12. sınıf
    konuyu hortlatıyorum zafer geo kullanan var mı?
    Üç tarafı denizlerle, dört tarafı hainlerle çevrili bir coğrafyada yaşıyoruz.
    Ya yüzmesini iyi bileceksin ya da savaşmasını...

4 sayfadan 4.si BirinciBirinci ... 234

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!