Grubu
    Yasaklı üye
    İş
    12. sınıf

Nasıl çalışmalıyım

selam

Ben lise 4 bu sene geçtim lise 3 e kadar ittire kaktıra sınıf geçtim neyse lise 3'ün 2.döneminde ders çalışmaya başladım yani demem o ki ben eşit ağırlıkcıyım lise 3 de dahil matematik - kimya -biyoloji-fizik -geometri- hiç bişey bilmiyorum yapıcak bişey yok biraz geç aklım başıma geldi ama zararın neresinden dönsen kardır günde ortalama 8 saat bazen 10saat ders çalışyorum kitap okumada dahil degil 1-2saat de kitap okuyorum pek uykuya ihtiyacım olmuyor tabi 5 saatten fazla uyursam uyanamıyorum hedefim bilgisayar mühendisliği yani;

okuma kitabı - ders kitabı - çalışma yöntemi - az uyuma hakında tavsiyesi olan varmı
    türkçeyi bitirdim matematikteyim daha fizik kimya biyoloji oo...

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    bilgisayar müh.istiyorsanız alan kaydırmanız daha doğru olur diye düşünüyorum.
    Tabi pek deneyimli değilim ama kuzenim TM'den İnş.Müh.seçti ve şuan çok pişman.
    Fiziğiniz çok iyi olması lazım o yüzden mf'ye geçin derim.

Grubu
    Moderatör
    İş
    Üniversite
    bölümün eşit ağırlıkmış, bilgisayar mühendisliği biraz zor bir hedef değil mi ? Neden kendi bölümünden bir meslek düşünmüyorsun ? Biraz zor bir süreçtir iyi düşün derim.

Grubu
    Yasaklı üye
    İş
    12. sınıf
    elimdekiler bunlar başka bölüme geçme olagımda yok ben Tm nin alanından bir mesleği yapamam süreç benim için geçti 10 ayım var
    ben kararımı verdim gerekirse daha fazla çalışırım sorun degil o

Grubu
    Moderatör
    İş
    Üniversite
    Alıntı Majestic9'den alıntı Mesajı göster
    elimdekiler bunlar başka bölüme geçme olagımda yok ben Tm nin alanından bir mesleği yapamam süreç benim için geçti 10 ayım var
    ben kararımı verdim gerekirse daha fazla çalışırım sorun degil o
    Şimdi senin hedeflerini anlıyorum ancak, çok çok çalışman lazım çünkü eğer bahsettiğin gibi önceki yıllardan fizik kimya bio birikimin yoksa 1 yılda bu zor halledilir. Önce kavraman gerek pratik yapman vs. Olur ama çok çalışman lazım tabi ki.

Grubu
    Yasaklı üye
    İş
    12. sınıf
    peki.) tavsiye edebileceğin birşey varmı?

Grubu
    Moderatör
    İş
    Üniversite
    Alıntı Majestic9'den alıntı Mesajı göster
    peki.) tavsiye edebileceğin birşey varmı?
    Dediğim gibi eğer alan dışı bir meslek düşünüyorsan çok çalışmalısın. Özellikle fizik sana bu konuda sorun çıkarır, fiziğe çok daha önem vermelisin. Kimyadan organik kimya çok önemlidir bu yüzden bu yıl okulda mf bölümüne geçmen daha doğru olur. Biyolojiyi Ea'cılar kolay bir şekilde halledebiliyorlar onda sorun yok. Matematiğe de çok önem vermelisin.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    12. sınıf
    Fizik çok önemli ki senin altyapın bile yok.Altyapısı olan adam fizik yapamıyor senin işin daha zor olur fakat çalışarak tabiki aşarsın.Artık internetten konu dinlersin daha verimli olur.Esen Fizik almanı tavsiye ederim adamı zorlar ama öğretir.Tavsiyem sırf formül ezberlemeye çalışma temel formülleri bil ve mantıgını kavraman yeticektir.Kolay gelsin

Grubu
    Üye
    İş
    Diğer
    Fizikte esen yayınlarının konu anlatımı ve çözümlü soru bankaları, biyolojide birey yayınları össye uygundu benm zamanımda(biyoloji önemlidir gereksiz bilgi dolu çok kitap var piyasada) bu saydığım kitapların o kadar çok yararını gördümki yine össye girsem bunlarla hazırlanırım. Daha fazla soru çözmek yerine konu ve soru tiplerini anlamaya çalış bence. Ayrıca geçmişin senin moralini bozmasın lise 3 e kadar neredeyse tüm dersleri 1-2 olan bir arkadaşım vardı zorla sınıf geçerdi sınavdan 2 sene önce kendini öyle bir topladıki aynı senin gibi, şimdi çok iyi bir üniversitede iyi bir bölüm okuyor buda sana moral olsun kolay gelsin

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!