Grubu
    Moderatör
    İş
    Üniversite

Sınavlar ve Konular

Sorum daha cok bu yil sinava girecek arkadaslara..
    Ygs veya Lys den tamamen bitti dediginiz yani sorularinin cogunu cozeblidiginiz konular hangileri ya da hic bilmediginiz (12. Sinif haric) konular var mi ?

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Kimse yorum yapmamış. Ben yapayım. Hiçbir şekilde iddialı konuşmam ama kendi bilgi birikiminde bir sıralama yapacak olursam

Matematik: Sayı basamakları, bölünebilme, üslü sayılar, rasyonel sayılar, logaritma
    Geometri: Düzlemde açılar(çözemediğim soru nadir bulunur), üçgende açılar, özel üçgenler, özel teoremler, poligonlar
    Fizik: Enerji, Kuvvet, Vektörler, Elektrik alan, dalgalar, ses, ağırlık merkezi
    Kimya: Periyodik Cetvel, Bileşikler, Kovalent bağlar, kimyasal piller, denge
    Biyoloji: Hiç bir zaman çalıştığım yeterli olmamıştır ama ekosistem diyelim.
    Sosyal Bilimler: İlke ve inkılaplar
    Felsefe: Bütün felsefi terimler ve düşünürler aklımda(denemelerde 6 doğrudan aşağı hiç düşmedim)
    Türkçe: Paragraf, cümlede-kelimede anlam, iletişim ve dil (Uzun paragraflı denemelerde dahi 40 dakkayı aşmam ve 30 un altına düşmedim)
    Edebiyat: Batı edebiyatı hariç bütün konularda iyi sayılırım. Bu senenin LYS sorularında 56 sorudan 32 tane doğru çıkardım. Cumhuriyet Dönemi Edebiyatını işlemediğim halde. Pek iyi sayılmaz ama 9. sınıftan kalan bilgilerle anca bu kadar olduu.

Benimkiler bu kadar. Bir de sizleri dinleyelim.
    ...

Grubu
    Moderatör
    İş
    Üniversite
    evet konu pek onemsenmemis
    Benim tamamen bitti diyebilecegim konularda 30 soruda en az 27 net yaptigim konulardir.
    Matematik: Sayi sistemleri, bolunebilme, taban aritmetigi,rasyonel sayilar, bast esitsizlik, uslu koklu sayilr ,mutlak deger,1. Dereceden denkk. , karism ve isci problemleri, foklnksiyon ,islem, trigonometri, polinom, diziler

Kimya: maddr oz,periyodik sist., Bağlar, kimyasal turler arasi etkilesimler, Asit baz cozeltileri, denge

Geo: ucgende aci, kenarortay, aciortay benzerlik kare dikdortgen parelelkenar

Fizik: kaldirma kuvveti, madde ozellikleri,isi sicaklik, hareket

Biyoloji: hucre,siniflandirma, Solunum fotosentez mitoz mayoz bolunme bitkiler kalitim

sozel derslerden hicbir konuya tamamen bitmis diyemiyorum

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!