Grubu
    Moderatör
    İş
    Üniversite

Telefonda SD kart Sorunu

Android işletim sistemli telefonum var google playden bir çok uygulama yükledim, bunlar güncelleştikce boyutları artıyor dolayısı ile telefonda kapladığı alanda artıyor (Otomatik güncelleştirmeyi aktifleştirdiğim uygulamalarda böyle.) Ama sorun şu ki yüklediğim çoğu uygulama telefonun kendi hafızasına yükleniyor o da hemen doluyor. Halbuki SD kartta 4GB lık boş alan var. Telefonda aslında SD karta taşıma diye bir özellik var ama çoğu uygulamayı bu özellikle taşıyamıyorum, bu özelliği sağlayan SD kart uygulaması da vardı onu da kurdum ama yine çoğu uygulama SD karta yüklenemedi. Şu an telefonda 15 tane uygulama var bunlardan sadece 2 tanesi SD kartta, SD kartın 4GB kadar alanı boş yüklediğim uygulamarı nasıl SD karta gönderebilirim ?

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    SD kart dizininde Android/data klasörleri var mı?

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Ve Android sürümün?

Grubu
    Moderatör
    İş
    Üniversite
    Evet var. Adroid sürümü 2.3.7 olması lazım.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Eğer telefon hafızasındaki data klasörüne erişebiliyorsan (telefonun root yetkisini almış olman gerekir, root yetkisini aldığında garanti dışı kalır, değmez ) o data klasöründeki dosyaları hafıza kartındaki Android/data klasörüne taşımayı deneyebilirsin.

Telefon hafızasında yer açmanın bir başka yolu ise uygulamaların topladığı verileri temizlemek. Ayarlar>Uygulamalar>Tümü menüsünde telefonunda yüklü olan uygulamaları ve her birinin kapladığı alanı görebilirsin. Uygulamalara tek tek tıklayıp, verileri temizle seçeneğine basarsan büyük miktarda yer açılıyor az önce denedim 4-5 tane uygulamanın verilerini temizledim ve yaklaşık 100mb yer açıldı telefon hafızasında

Grubu
    Moderatör
    İş
    Üniversite
    İlki biraz riskli onu denemeyi düşünmüştüm ama riske girmeyi istemedim.
    En son dediğini denedim ama işe yaramıyor , sadece bir süre yer açılıyor sonra yine güncellendiğinde doluyor.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Evet ilki riskli ben de yapmadım

Ben ikinci yöntemi kullanıyorum, 2 haftada bir falan boşaltıyorum sorun olmuyor

Grubu
    Üye
    İş
    Üniversite
    Link2SD programını yükle telefona ve birde bu program ile deneyebilirsin taşıma işlemini.

Grubu
    Üye
    İş
    12. sınıf
    En kolay ve net çözüm aynı pogramları silerek sd kart ûzerine yüklemetir . Geri kalan yöntemler telefonda extra yer kaplar ve işlemci az bir miktar daha yorar.

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!