Grubu
    Moderatör
    İş
    Üniversite
    ama hocam alınan yol 160 yerdeğiştirme sıfırdır fiziğe göre böyle diye biliyorum ben

Grubu
    Üye
    İş
    Diğer
    Alıntı duygu95'den alıntı Mesajı göster
    ama hocam alınan yol 160 yerdeğiştirme sıfırdır fiziğe göre böyle diye biliyorum ben
    tamam işte bende onu diyorum.fizik olarak bu durumun yerdeğiştirme-zaman grafiğini vektörel olarak çizersen başlangıç noktasına gelirsin.(kapalı bir çokgen oluşur) ama matematik olarak (a,b) noktaları bulur ve birleştirirsen 160 çıkar.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Matematik Öğretmeni
    Ben buna benzer bir soru görmüştüm. Çözümü seriden yapılıyordu galiba. Aklım oraya gitti.

Grubu
    Moderatör
    İş
    Üniversite
    seri nedir hocam ?

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Matematik Öğretmeni
    Alıntı MatematikciFM'den alıntı Mesajı göster
    Ben buna benzer bir soru görmüştüm. Çözümü seriden yapılıyordu galiba. Aklım oraya gitti.
    evet hocam soru ben sormuştum, sinekli bisikletli soru jhon nash bir matematikçiye sormuştu, kim olduğunu hatırlamıyorum, adam sonsuz seriler yolundan çok kısa bir sürede zihinden yapıp sonucu veriyordu. bu kadar çabuk cevap alan nash baya sinirleniyor, hatta baya dengesiz tavırlarda sergiliyordu.
    tabiki sorunun seriler dışındaki çok basit çözümü var

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Matematik Öğretmeni
    Benim hatırladığım, Bir köpek karşılıklı birbirine doğru yürüyen iki kişinin arasında , bir ona bir diğerine doğru koşuyordu.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Matematik Öğretmeni
    Alıntı duygu95'den alıntı Mesajı göster
    seri nedir hocam ?
    Seneye göreceksiniz, dizi-seri konusunu

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Matematik Öğretmeni
    ömer hocam gibi benimde öğrencilerin düşünce tarzını öğrenmek için çoğu zaman sorduğum bir soru tarzıdır. bu forumda da sorduğumu sanıyordum, bilmiyorum belkide yanlış hatırlıyorum başka bir yerde de sormuş olabilirim neyse genel olarak çok hoşuma giden bir sorudur

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Matematik Öğretmeni
    Yine sorsanız öğretmenim. Biz de bilelim.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Matematik Öğretmeni
    A ve B şehirlerinden hızları belli olan iki bisikletli bir birine doğru hareket ediyor. Atıyorum birinin hızı saatte 10 km, diğerinin 20km olsun.
    AB arası mesafe 90 km olsun;
    bisikletler herekete başladığı anda A bisikletinin tekerleğinin ön kısmında duran bir sinekte saatte 40 km hızla harekete başlıyor ( motor takmış ) Bye ulaşınca geri dönüyor ve bisikletler çarpışana kadar arada zikzaklar çiziyor. sinek arada ezilip ölene kadar ne kadar yol almıştır.

Bu arada gene söyleyeyim, ben bu soruyu bu forumda sormuştum diye düşünüyorum ama bilmiyorum

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!