bilgesu
    Ziyaretçi

analiz 1

ben matematik bölümü öğrencisiyim analiz 1 dersini anlamakta güçlük çekiyorum özellikle langrange,couchy,leibnitz gibi formüllerin anlatımı ve bunların kullanıldığı soru çözümlerine ihtiyacım var yardım edebilir misiniz tesekkür ederim

Alp
    Alp isimli üye şimdilik offline konumundadır

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Matematik Öğretmeni
    Analiz 1 i anlamamakta güçlük çekmen normal. Şu an için sana konu anlatımı ve örnek sorular için bir kitap önerbilirim.H. Hilmi Hacısalihoğlunun (h³) temel ve genel matematik adlı bir kitabı var. İçerisinde bahsettiğiniz konular çok güzel ele alınmış ve örnek çözümleri gerçekten tatmin edici.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Matematik Öğretmeni
    Şimdi basılıyor mu bilmiyorum ama, "Sanem Çözümlü Serisi-Schaum's Outline Series" diye bir kitap vardı. Anlatımı çok güzeldi ve üniversitede çok işime yaramıştı. Serisini almıştım bu kitabın . Analiz1 i de vardı. Bulabilirsen tavsiye ederim. 1 tanesini hala saklıyorum.

Grubu
    Site sahibi
    İş
    Matematik Öğretmeni
    Bu profun acayip atraksiyonlu dökümanları sitesinde. Millet dökümanlarını sitelerinde paylaşıyor. Ben paylaşmadan önce izin istedim. Adam izin vermdi ya.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Matematik Öğretmeni
    Teşekkürler öğretmenim. Ben de böyle bir site arıyordum. Lisans derslerini topluca içeren. Geçende, bütün neti aradım. Lisans derslerinin çoğunun notlarını indirdim. Epey bir arşiv yaptım kendime.

Grubu
    Site sahibi
    İş
    Matematik Öğretmeni
    adam pdf de animasyonlar yapmış . ilk defa bu adamda gördüm bu olayı. ayrıca bu dökümanların ayrıntılı versiyonlarını sitesinde satıyordu yanlış hatırlamıyorsam.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Matematik Öğretmeni
    Evet benim de dikkatimi çekti. Bir kaç tanesini indirdim. Gerçekten pdf de animasyon yapmak ilginç geldi , bir boş vaktimde ben de bakıcam o olaya. Eğer yaparsam ilk burada yayınlayacağım söz.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Matematik Öğretmeni
    PDF animasyon Latex icadı bir durum. Zaten kullandığı fontlar da latex fontları. Bu olay için TeX veya Latex in derin ve karanlık sularına girmeniz gerekir. Kitap yazmak falan gibi bir amacınız yoksa hiç tavsiye etmem. Zor bir hadise...

Bu arada adam yazmış zaten, ben görmemiştim...

dty
    dty isimli üye şimdilik offline konumundadır

Grubu
    Üye
    İş
    Üniversite
    Mustafa Balcı'nın da analiz 1 kitabı var aynı şekilde çözümlü soruları içeren bir başka kitabı daha olması lazım. Aynı şekilde Abdülkadir Özdeğer 'in de soru çözümlerini içeren bi kitabı var ama Balcı'yı tavsiye ederim
    Matematik aşk gibidir: Basit bir fikir; fakat her an karmaşıklaşabilir..

"İnsanoğlunun değeri bir kesirle ifade edilecek olursa; payı gerçek kişiliğini gösterir, paydası da kendisini ne zannettigini, payda büyüdükçe kesrin değeri küçülür."
    TOLSTOY

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!