Grubu
    Üye
    İş
    11. sınıf

Geometri Yapabilmek için Bilinmesi Gereken Formülleri Yazar mısınız..?

Rica etsem Geometri yapabilmek için çok önemli olan formülleri yazabailirmisiniz.. işime çok yarayacaktır.. Şimdiden çok sağolıun..

Grubu
    Moderatör
    İş
    Üniversite
    Geometri yapabilmek için formüle ihtiyacın yok ki. Şöyle bir düşündüm de geometride bildiğim 2 tane formül var birisi pisagor bağıntısı diğer öklit bağıntısı. Gerçi Ökliti de benzerlikten de çıkarabiliriz. Bunlar dışındaki formüller varsa ki ben bilmiyorum. Ama çoğu soruyu çözebiliyorum.

Grubu
    Üye
    İş
    11. sınıf
    Alıntı duygu95'den alıntı Mesajı göster
    Geometri yapabilmek için formüle ihtiyacın yok ki. Şöyle bir düşündüm de geometride bildiğim 2 tane formül var birisi pisagor bağıntısı diğer öklit bağıntısı. Gerçi Ökliti de benzerlikten de çıkarabiliriz. Bunlar dışındaki formüller varsa ki ben bilmiyorum. Ama çoğu soruyu çözebiliyorum.
    Bende o formülleri biliyorum ama hani 30 60 90 üçgenn msela 60 ın karşısında kök 3 katı falan oluyor ya hani onları bilmiyorum ..

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Duyguya katılıyorum, temel şeyleri bilerek gerisini kendin getirirsin. Ama benim ihtiyacım var bunlara diyorsan, bütün Geometri Formüllerine buradan ulaşabilirsin.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Formüller sadece yoldaş oluyorlar.
    Hani Geometri için dinlemek, çalışmak da yetmiyor. Sürekli elinizde olması lazım. 1 soru için dakikalarınızı, birkaç saatinizi bile verebilirsiniz.
    Ki, başarınızı çözdüğünüz soru sayısı ile değil de çözdüğünüz sorunun niteliği ile ölçmelisiniz. Bu sadece 1 soru bile olsa.Misal, 10 sorunun ilk 5'ini rahat çözersiniz, 6'da takılırsınız. İşte o ilk 5 soru o engelleyen soru için vardı aslında.
    (Geometri cep kitabını yanınızda bulundurun soru çözerken. Çözdükçe ezberliyorsunuz. Bir de, sorularınızı biriktirmemenizi tavsiye ederim. takıldığınız 2. soru olsun dert değil, uğraşın belki bir süre, sonra başka biriyle ilgilenin yine uğraşın,ama çözümünü mutlaka öğrenin. Çözümdeki bakış açıları diğer soruları çözmenizde yardımcı olacaklar ve gelişeceksiniz.)

Başarılar sizinle olsun.
    Sizleri çok seviyorum ♥

Grubu
    Moderatör
    İş
    Üniversite
    Alıntı derin.1'den alıntı Mesajı göster
    Bende o formülleri biliyorum ama hani 30 60 90 üçgenn msela 60 ın karşısında kök 3 katı falan oluyor ya hani onları bilmiyorum ..
    Pisagoru biliyorsan, 30-60-90 üçgeninin özelliğini de kendin görebilirsin. Ya da kenar vermedi sadece açı verdi sinus ve cosinus değerlerinden bunu çıkarabilisin. Kafanda bunu formul olarak nitelendirme.

Grubu
    Üye
    İş
    11. sınıf
    İlgilendiğiniz için hepinize çok teşekkür ederim bukdar tavsiyeden sonra bende geometriyi yapacağıma inanıyorum ve yapıcamda ... Öğretmenler kendim çalışcam ve yapıcam . İstemek başarmanın yarısıdır çok güveniyorum bu söze başkaları yapabiliyosa ben neden yapamıyım ki ..

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!