Grubu
    Üye
    İş
    12. sınıf

Denemelerimden Bir Türkçe Bir Sosyal Bir Kimya :D

Türkçe sorumda iki şık arasında kalıyorum. Huzur göze çarpar mı Maddi dert olur mu diyorum ve huzur göze çarpmamalı diyip yanlış cevabı veriyorum.
    Kimyadaki o konuyu çözmüş değilim iyi oldu bana
    Cevaplayan herkese teşekkür ederim

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Diğer
    Tarih;

Kuvayi milliye birlikleri bölgesel değildir. Düzensiz bir ordu niteliğindedir. Bölgesel olanlar milis güçleridir.
    Müdafai hukuk cemiyetleri bölgeseldir. Misal İzmir müdafai hukuk cemiyeti. Çalışmalarında İzmirle ilgili çalışmalar yapmıştır.
    Sivas kongresi bölgesel değildir.
    Cevap B diye düşünüyorum.

Türkçe;
    Müziğin ritmine uyarak ve gittikçe artan bir hızla dönen semazenlerin hallerinde bir huzur ve asalet göze çarpıyor.

Huzur neden göze çarpmasın ? Yüz halinden senin huzursuz mu huzurlu mu olduğunu anlayamaz mıyım ?
    Burada sorun göremedim.

Arada evlilik programı izle Evlenmeye gelenler hep maddi derdi olmasın diyor.

Orada problem var ama maddi dertten dolayı değil.

Cümle şöyle olmalı.
    Onların morellerini güçlendirip onları günlük hayatın maddi dert ve endişelerinden kurtarıyor.
    İnternetim yok

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Diğer
    Şunu da belirtmem gerekirse öznel metinlerde şairin üslubu anlatım bozukluğu sayılamaz. Şair mor bir ineğim var benim dese gerçekte böyle birşey olmayacağından bunu anlatım bozukluğu diye düşünsekte öznel bir metin olduğu için bunu anlatım bozukluğu sayamayız.
    Yani takıldığında maddi dert olur mu huzur göze çarpar mı şairin üslübu ile ilgilidir.
    İnternetim yok

Grubu
    Üye
    İş
    12. sınıf
    Alıntı Melek12'den alıntı Mesajı göster
    Şunu da belirtmem gerekirse öznel metinlerde şairin üslubu anlatım bozukluğu sayılamaz. Şair mor bir ineğim var benim dese gerçekte böyle birşey olmayacağından bunu anlatım bozukluğu diye düşünsekte öznel bir metin olduğu için bunu anlatım bozukluğu sayamayız.
    Yani takıldığında maddi dert olur mu huzur göze çarpar mı şairin üslübu ile ilgilidir.
    Melek Çok teşekkür ederim (: Özellikle öznel metinlerde anlatım bozukluğu arama demen benim için çok güzel oldu

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Mesajlarınıza resimleri sitemizin resim yükleyicisini kullanarak ekleyiniz, nasıl yapılacağını öğrenmek için buradaki (Yazılarınıza resim nasıl eklenir? (video)) videoyu izleyebilirsiniz

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Diğer
    kimya cevap d mi?diğerlerinin cevapları doğru di mi?

Grubu
    Üye
    İş
    12. sınıf
    Alıntı duncanduncan'den alıntı Mesajı göster
    kimya cevap d mi?diğerlerinin cevapları doğru di mi?
    Evet cevap d.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    eğer bi çözelti endotermikse ısı alaark çözünürlüğü artar.fakat çözelti sonra soğutulmus buyüzden bi miktar x katısı çöker ısı alark çözünüyomus zaten.oyuzden doymus olmaz çözelti seyrelir çözünen madde azalır çünkü.bu yüzden çözeltinin % derişimide azalır. bu durumda 2 ve 3 doğru olur.soruda yeterince ayrıntı var özellikle çözeltinin endotermik olması bu ısı alarak gercekleştiğini gösterir
    '' GET EVERYONE İS HAPYY ''

Grubu
    Üye
    İş
    12. sınıf
    Alıntı atena'den alıntı Mesajı göster
    eğer bi çözelti endotermikse ısı alaark çözünürlüğü artar.fakat çözelti sonra soğutulmus buyüzden bi miktar x katısı çöker ısı alark çözünüyomus zaten.oyuzden doymus olmaz çözelti seyrelir çözünen madde azalır çünkü.bu yüzden çözeltinin % derişimide azalır. bu durumda 2 ve 3 doğru olur.soruda yeterince ayrıntı var özellikle çözeltinin endotermik olması bu ısı alarak gercekleştiğini gösterir

Grubu
    Üye
    İş
    12. sınıf
    Heammmm bir dakika soruyu tekrar okumak gibi bir hata yaptım şimdi .
    Dengeye gelmesi bekleniyormuş ondan değil mi

2 sayfadan 1.si 12 SonuncuSonuncu

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!