Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    Alıntı F-13'den alıntı Mesajı göster
    Sağol ama hiç ise yaramadı bende
    Avatarını değiştirdiğin iyi olmuş.
    Bende Justinden nefret ederim.

Hatta bu yüzden bazen konularını görürde cevap yazmazdım.İyi oldu bu iyi

Grubu
    Yasaklı üye
    İş
    Diğer
    Alıntı svsmumcu26'den alıntı Mesajı göster
    Çok hoşuma gtti ;

George Dantzig anlatıyor:

Berkeley’de California Üniversitesi Matematik Bölümü Öğrencisiydim. Her zaman ki gibi sınıfa geç girdim ve tahtadaki iki soruyu ev ödevi sanarak defterime geçirdim. O akşam, soruların üzerinde çalışırken bunun profesörün verdiği en zor ödev olduğunu düşündüm. Her gece, başaramasam da sırasıyla her iki problemin üzerinde saatlerce çalıştım. Birkaç saat sonra beynimde bir şimşek çaktı ve her iki problemi birden çözdüm. Ertesi gün cevapları okula götürdüm. Profesör, masanın üzerine bırakmamı söyledi. Masanın üzerinde kâğıttan bir tepe oluşmuştu. Benim kâğıdımın bunların arasında kaynayacağını düşünüp bir sıraya üzgünce oturdum. Altı hafta sonra bir Pazar sabahı kapının vurulmasıyla uyandım. Kapıda profesörü görünce dondum kaldım. “George! George!” diye bağırıyordu.’Problemi çözmüşsün’ dedi. ‘Tabi ki!’ diye cevap verdim. “Çözmem gerekmiyor muydu?” diye sordum.

Profesör, tahtaya yazılmış olan o iki problemin ev ödevi olmadığını, dünyanın önde gelen matematikçilerinin şimdiye kadar çözememiş oldukları iki ünlü problem olduğunu açıkladı. Birisi bana onların, iki ünlü çözülememiş iki problem olduğunu söyleseydi, sanırım onları çözmeyi denemezdim bile.
    Çok güzelmiş. Fazla söze gerek yok. Durumumuz ne de güzel ifade edilmiş öyle...

Grubu
    Yasaklı üye
    İş
    10. sınıf
    Alıntı sinavkizi'den alıntı Mesajı göster
    F13, imzândaki sözün sâhibi ne anlatmak istemiş...
    sanki fazla Pollyannaca oynamış rolünü
    Ne biliyim ben yazmadım onu baskasi yazdi justin bieber da hayranı değilim onuda baskasi yazdi ama silemiyorum siz silebiliyosaniz bi silin ordan iyi olur çok makbule geçer ...

Grubu
    Moderatör
    İş
    Diğer
    Alıntı svsmumcu26'den alıntı Mesajı göster
    Çok hoşuma gtti ;

George Dantzig anlatıyor:

...
    demek ki derse geç kalmadan bazı şeyler becerilemiyor. kapıdan herkesle birlikte girse huzur içinde hayatına devam edecekti.

Grubu
    Yasaklı üye
    İş
    10. sınıf
    Farklı bakış açısı güzel...

2 sayfadan 2.si BirinciBirinci 12

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!