saw
    saw isimli üye şimdilik offline konumundadır

Grubu
    Üye
    İş
    10. sınıf
    Alıntı svsmumcu26'den alıntı Mesajı göster
    Hak veriyorum ama adam elin milletin de kimin ne tür bir karaktere sahip olduğunu nasılbilcek Hırsızı da var , katilide dimi

haklısın

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    11. sınıf
    Ben de bir anımı paylaşayım:
    SLEP(Second Language English Proficiency olması lazım) sınavına girmiştik. Herkes kazandı sınavı. Daha sonra sertifikaları varmek için bir yabancı bayan geldi. Bayağı sohbet muhabbet derken bir yerde takıldım. "Efendim?" dedim, sanırım biraz Türkçe biliyordu, anladı ve devam etti. Ben o anda ne dediğimin bile farkında değildim.
    Birçok insan karşı çıkabilir ama yabancı dizi takip etmenin özellikle günlük İngilizce'de faydalı olacağını düşünüyorum. Hele The Newsroom'u alt yazısız izleyen kişi nirvana yapmıştır bence.
    Onun dışında House MD de bayağı güzel ve zorlayıcı konuşmalara sahip.
    İyi günler.
    Bilgi ve ego ters orantılıdır, bilgi arttıkça ego azalır. (Albert Einstein)

saw
    saw isimli üye şimdilik offline konumundadır

Grubu
    Üye
    İş
    10. sınıf
    Alıntı kcancelik'den alıntı Mesajı göster
    Ben de bir anımı paylaşayım:
    Birçok insan karşı çıkabilir ama yabancı dizi takip etmenin özellikle günlük İngilizce'de faydalı olacağını düşünüyorum. Hele The Newsroom'u alt yazısız izleyen kişi nirvana yapmıştır bence.
    Onun dışında House MD de bayağı güzel ve zorlayıcı konuşmalara sahip.
    İyi günler.
    katılıyorum.yabancı diziler önemli.ben;Lost,prison break,supernatural dizilerini takip ettim.ve faydası büyük.

Grubu
    Moderatör
    İş
    Üniversite
    Geçen senelerde facebookta ingilizce matematik sayfalarına üye olmuştum, hem sorulara farklı bakış açılarını görmüş oldum hem de ingilizce ifade yeteneğim gelişti. Konu matematik olunca, açıklama ifade etme ihtiyacı duyuyorsun bu yüzden ifade etmek için kelimeleri dolaylı bir şekilde açıklamak bile çok faydalı oluyor.

ve tabi ki konuşmakta önemli eskiden 2 tane yabancı arkadaşım vardı, 12 yaşlarında filandım yanlış hatırlamıyorsam, ben çok iyi konuşamıyordum ingilizceyi ama anlaşıyorduk, bizim bildiğimiz ama onların bilmedikleri oyunları öğretmiştik onlara onlarda aynı şekilde, zorunda kaldığın zaman kelime dağarcığından olayları dolaylı bir şekilde bile anlatabiliyorsun böyle olunca.
    Açıkcası dil çok önemli eğer bir iş bulmak istiyorsan çok iyi seviyede ingilizcen olacak ve biraz da bilgisayar bilgin olacak, bu ikisi oldu mu işsiz kalmazsın

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    Alıntı duygu95'den alıntı Mesajı göster
    Geçen senelerde facebookta ingilizce matematik sayfalarına üye olmuştum, hem sorulara farklı bakış açılarını görmüş oldum hem de ingilizce ifade yeteneğim gelişti. Konu matematik olunca, açıklama ifade etme ihtiyacı duyuyorsun bu yüzden ifade etmek için kelimeleri dolaylı bir şekilde açıklamak bile çok faydalı oluyor.

ve tabi ki konuşmakta önemli eskiden 2 tane yabancı arkadaşım vardı, 12 yaşlarında filandım yanlış hatırlamıyorsam, ben çok iyi konuşamıyordum ingilizceyi ama anlaşıyorduk, bizim bildiğimiz ama onların bilmedikleri oyunları öğretmiştik onlara onlarda aynı şekilde, zorunda kaldığın zaman kelime dağarcığından olayları dolaylı bir şekilde bile anlatabiliyorsun böyle olunca.
    Açıkcası dil çok önemli eğer bir iş bulmak istiyorsan çok iyi seviyede ingilizcen olacak ve biraz da bilgisayar bilgin olacak, bu ikisi oldu mu işsiz kalmazsın
    Ne güzel söyledin Duygu

Evet , dediklerinize katılıyorum.şarkılarda önemli oluyor aslında aksan açısından dinlerken sözlerini de öğreniyorum onlar da işe yaramıyor dğel Saolun tavsiyeler için.Ama en baba şekildede bilsen cesaret edemezsen konuşamıyorsun , pratik çok çok önemli

Grubu
    Üye
    İş
    11. sınıf
    Ben İngilizceyi (ablam saolsun) çok küçüklükten beri çok seviyorm, bugüne kadar çok altyazılı dizi izlemişimdir, şarkıların çoğunu İngilizce dinlerim ama biriyle konuşmak çok zor.Mesela ilk yüz yüze deneyimim Ayasofya'daydı, öğrenciler turistlere daldı (berbat İngilizceleriyle ) bende iki sarışın çocuk gördüm, ellerinde defterler vardı, duvarlardaki motifleri çizmişler, bir an kararsız kaldım ne yapsam diye, sonra cesaret ettim;
    - Excuse Me?! (Hiç bu kadar kroca Excuse me dediğimi hatırlamıyorum o derecede kötüydü )
    Baktı
    - Ne yapıyorsunuz? dedim
    - I'm drawing, dedi, inanın yarım saat anlamını çözemedim ne dediğinin, halbuki sadece "resim çiziyorum" dedi?! 4. sınıf İngilizce konusu bu?!
    Bu sorun da çok önemli, sadece altyazılı dizi ve birileriyle konuşmak yetmiyor, dizileri ve filmleri bir de İngilizce altyazılı izleyin, aksana ve dinlediğinizi anlamaya yardımcı olacaktır (hatta taklitlerini yapın Cidden işe yarıyor ve ilk başlarda gülme krizine sokuyor)
    Bu arada korkunu yenmene sevindim
    "0" Yokluğu
    "1" Varlığı Temsil Eder
    "2" Diye Birşey Yoktur
    "2", "1"in Gölgesinden Başka Bir Şey Değildir
    Gölge Aslına Tabidir

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    Yorumun için çok teşekkürler Basit , çok güzel

Evet , herhalde herkesin en başlarda böyle gülünesi hareketleri oluyor

Ama dediğim gibi , öyle gidipte hello diyerek muhabbete başlanmıyor. bir noktadan sonra başlanabiliyor.(atıyorum havuzda vs.yardım anında) yoksa gidip hello mello dersen demenle kalırsın ama sayıssal öğrencisiyim zamanımı ingilizceden çok matematiğe ayırmam lazım. o yüzden pek ilgilenemiyorum ama üniversite yıllarına bırakıyorum.eğer iyi bir üniverssite tutturursam ingilizce de gelecektir ztn. teşekkürler tekrar.

Grubu
    Üye
    İş
    11. sınıf
    Haklısın bunlar zaman isteyen şeyler, ama Üniversitede yapabilirsen muhakkak yurtdışına çık, çünkü vize daha kolay alınıyor (İngiltere hariç) ve Türkiye'de öğrenebileceğinden daha iyisini öğreniyorsun, hatta pek çok iyi arkadaşta edinirsin. İnşallah güzel bir üniversite kazanırsın, (ki eminim matematiğin çok çok çok çok iyi )
    "0" Yokluğu
    "1" Varlığı Temsil Eder
    "2" Diye Birşey Yoktur
    "2", "1"in Gölgesinden Başka Bir Şey Değildir
    Gölge Aslına Tabidir

2 sayfadan 2.si BirinciBirinci 12

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!