Grubu
    Üye
    İş
    Veli

önemli ve güzel

matematik çarpanlara ayırma konusunu biliriz hani onu daha kolay yöntemle nasıl yapabiliriz yeni bi yöntem keşfedebilirmiyiz

Grubu
    Moderatör
    İş
    Üniversite
    Tabiki keşfedilebilir. (Kendini çok geliştirirsen tabiki)
    Ben kendimden örnek vereyim. Geçen yıl çok soru çözüyordum bu konudan (10.sınıfın konusu) test çözüp bulduğum alternatif pratik yollar vardı. Kendini geliştirmeyi hedeflediysen bu konuda neden olmasın

Grubu
    Üye
    İş
    Veli
    ben 8e gidiyorum kolaylarından örnekler verebilirmisiniz isterseniz sizin yaş grubunuza uygunda olabilir ama 8.sınıf seviyesi olsa cook daha iyi olur . bende kendimi geliştirmeye çalışırım )

Grubu
    Site sahibi
    İş
    Matematik Öğretmeni
    Cebirsel ifadeleri çarpanlara ayıramada modelleme yaparak öğrenmenizi kolaylaştırabilirsiniz. Burada 6. sayfada 3 terimliyi çarpanlara ayırmada görebilirsiniz. Ancak test sınavlarında pratik bir yöntem değildir. Sadece çarpanlara ayırmada farklı bir bakış açısı verir.

Grubu
    Üye
    İş
    Veli
    peki bu 2 yöntemi okullarda zaten işliyoruz amacımız daha farklı bir yol bulmak bunlardan farklı bir yol bulamazmıyız yardım edermisiniz

Grubu
    Moderatör
    İş
    Üniversite
    Alıntı Isıl'den alıntı Mesajı göster
    ben 8e gidiyorum kolaylarından örnekler verebilirmisiniz isterseniz sizin yaş grubunuza uygunda olabilir ama 8.sınıf seviyesi olsa cook daha iyi olur . bende kendimi geliştirmeye çalışırım )
    Profilinizde Veli yazınca öyle söyledim.
    Sen kendini sbs de iyi net yapmak için mi geliştirmek istiyorsun ? Yoksa matematikte kendini geliştirmek için mi soruyorsun bunu.

Grubu
    Üye
    İş
    Veli
    öncelikle bu sayfaya geçen seneden beri üyeyim geçen senede kendimi veli olarak kaydetmiştim . sonra ben bunu sbs için yapmıyorum sbs için yapsam zaten çarpanlara ayırma konusunu biliyorum bana sonuçta sbsde farklı yolla yap demiycekler ben kendim için yeni yollar arıyorum karakökte çarpanlara ayırmada falan peki siz bu soruyu niye soruyosunuz

Grubu
    Moderatör
    İş
    Üniversite
    Alıntı Isıl'den alıntı Mesajı göster
    öncelikle bu sayfaya geçen seneden beri üyeyim geçen senede kendimi veli olarak kaydetmiştim . sonra ben bunu sbs için yapmıyorum sbs için yapsam zaten çarpanlara ayırma konusunu biliyorum bana sonuçta sbsde farklı yolla yap demiycekler ben kendim için yeni yollar arıyorum karakökte çarpanlara ayırmada falan peki siz bu soruyu niye soruyosunuz
    Şunun için sordum kendini geliştirmek istiyorsan 8.sınıftakini iyi anladıysan kafanı karıştırmayacaksa 10.sınıfta var bu konu, konu kısmında pek bir şey yok ama soruları incele çözümlere bak çözmeye uğraş yapabiliyor musun kendini bir ölç. Yapamadıklarını nasıl yapabileceğini öğren. Sonra zaten başka yapacak birşey kalmıyor. Geliştirirsin kendini bu şekilde.

Grubu
    Moderatör
    İş
    Üniversite
    Mesela bak Burayı incele.

Grubu
    Üye
    İş
    Veli
    YARDIMLARINIZ İÇİN teşekkür ederiim

2 sayfadan 1.si 12 SonuncuSonuncu

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!