Grubu
    Üye
    İş
    4. sınıf

soru Örüntü Problemi Nasıl Çözebilirim ?

Merhaba arkadaşlar aşağıda ki soruyu çözemedim çözebilecek arkadaş nasıl yapıldığını da anlatabilirse benzer problemler için tekrar tekrar rahatsız etmeyeyim

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Matematik Öğretmeni
    0 'dan başlayıp, saat yönunde dönerken zıt yöndeki sayıları toplayıp, yarısını alalım, ortadaki sayı elde edilir.
    0+380
    2
    =190

89+445
    2
    =267

190+570
    2
    =380

267+623
    2
    =445

Aranan sayı : 570

Her soruda farklı şeyler düşünmek gerekir.
    Güle güle kullanın.

Grubu
    Üye
    İş
    4. sınıf
    Çok teşekkür ederim bu konularda belli bir kural mı var yoksa her türlü ihtmali deneyip öyle mi buluyorsunuz. Bu 4. sınıf sorusu ve ben bunu çözemediğim için çok canım sıkıldı.

Grubu
    Moderatör
    İş
    Diğer
    bu konuların müfredattan kaldırılması lazım. hatta matematikle aynı cümle içinde kullanılması bile sakıncalı. kitapların sorduğu şekliyle örüntü bence müneccimlik adlı bir ders okullarda okutulmaya başlanırsa ona gayet uygun.
    Bu konu sadece benim mi dikkatimi çekiyor anlamıyorum. çeşmenin başında binlerce yetkin insan var ve bu konunun saçmalığını görmüyorlar mi? Bizim zamanımızda böyle sorular yoktu olsaydı hocalarımla ne kadar tartışacağımı düşünüyorum da iyiki de yokmuş. kendime göre bir kural/cevap bulup bu bulduğum cevabın neden doğru olmadığını neye göre belirlediğimizi hocamdan açıklamasını isterdim.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Matematik Öğretmeni
    müneccimlik adı altında okullarda okutulması fikriniz çok hoş gerçekten
    eşim sınıf öğretmeni ve bu konuda bana çok soru getiriyor artık cevaplamaktan sıkıldım ve aile birliğimizi tehdit edecek boyutlara ulaştı bu sorularla bana gelme diyorum. örüntü konusunun sadece okullarda değil enazından benim için sosyal hayatta açtığı yaralarda var
    ilgililerin dikkatine.....

Grubu
    Üye
    İş
    4. sınıf
    Bunu kardeşime okul öğretmeni interaktif eğitim seti olarak vermiş reklam olmaması için adını vermiyorum bilen biliyordur zaten bu görüntüleri Neyse bu işin boş kısmı açıklama yapmadığı için bu sorunun çözüm tekniğinide anlayamıyorum. Yani belli bir kuralı olsa tamam farklı sorular geldiğinde hepsini çözebileceğim sanırım bu örüntü konusunda her sorunun kendine göre bir çözüm taktiği var bu yüzden de bir kurala bağlantı oluşturulamıyor. Bu yaşımda bir üniversite mezunu olmaktan beni utandıranlara sadece gülüyorum

Kardeşim soruyu çözemediğimde bana şöyle diyor (abi sen üniversiteyi nasıl bitirdin ? )
    - Eee şey gülüm ben ... ben vallahi kopya çekmedim yaaa

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!