Grubu
    Üye
    İş
    10. sınıf

permütasyon

1-)8 kişiden arasından en az 6 kişilik en çok 7 kişilik kaç grup oluşturulabilir?

2-) bir kişi 6 arkadaşından en az ikisine mektup yazacaktır.Bu kişi mektup yazacağı arkadaşlarını en az kaç farklı biçimde seçilebilir?

3-)6 farklı mat,5 farklı fizikkitabı arasından 4 kitap seçiliyor.Seçiln kitaplar arasından en az 2 mat kitabı bulacanksa bu seçim kaç farklı biçimde yapılabilir?

4-)bir öğrenci mar sınavından kndisine sorulan 9 sorudan 6 sını cevaplıyor.İlk 4 sorudan 2 tanesini cevaplamak zorunda ise bu öğrenci sınavı kaç farkılı şekilde cevaplayabilir?

5-)Birkutuda bir kısmı mavi,bir kısmı da kırmızı olmak üzere 20 kalem vardır.Bu kutudaki kalemlerin 2 şerli grup ların sayısımavi kalemlerin sayısını 2 katından 4 fazladır.Buna göre kutuda kaç tane kalem kırmızı kalem vardır?
    Zoru başarmak kolaydır ama imkansızı başarmak zaman alır.

Grubu
    Üye
    İş
    11. sınıf
    3)6 mat arasından 22 tane olmak zorundaymış bundan dolayı en az c(6,2) olduğunda geriye 2 kitap kalıyor onlarıda fizikten seçiyoruz
    (5,2) oluyor
    veya 6 taneden 3 tane seçebiliriz yani C(6,3) olucak o zaman 1 kitabıda fiziklerden seçiyoruz o da (5,1)lisi oluyor
    en son seçenekte seçtiğimiz tüm kitapların mat olursa (6,4) geriye hiç kitap kalmaz zaten (5,0) olur farkettiysen veya demiştim veya dediğimizde toplama işareti koyuyorz toparlarsak

(6,2).(5,2)+(6,3).(5,1)+(6,4).(5,0) olur )
    veeeeeeeeeeeeeeeeeeeee FENERBAHÇE şAMpİyOn

Grubu
    Üye
    İş
    11. sınıf
    4) 4 taneden 2 tane cevaplamak zorunda denmiş o zaman 4 taneden 2 tane seçiyor (4,2) var bir kere geriye 5 soru kaldı 6 soru cevaplamak gerikiyormuş 2 sini seçtim geriye 4 tane kaldı onuda (5,4) diyoruz bunlar arasında çarpım var veya alternatif durumlar var 4 sorudan 3 tanede olabilir o zamn (4,3) geriye 3 soru kaldı onuda diğer 5 sorudan seçiyorm (5,3) veya diyip diğer alternatif durumuda düşünüyorum toparladığımda şöyle oluyor

(4,2).(5,4)+(4,3).(5,3)+(4,4).(5,2) oluyor cevapta 80 olur

Grubu
    Üye
    İş
    10. sınıf
    ikisi de şıklarda yok ama

Grubu
    Üye
    İş
    11. sınıf
    allah allah çok ilginç

Grubu
    Üye
    İş
    11. sınıf
    3. sorudaki yanlışımı gördüm düzelttim ama 4.soruda bir yanlışlık göremedim

Grubu
    Üye
    İş
    10. sınıf
    4 soru 80 olcak

Grubu
    Üye
    İş
    10. sınıf
    3 soru 265 olcak

Grubu
    Üye
    İş
    11. sınıf
    3. soru 265 mi ???

Grubu
    Üye
    İş
    11. sınıf
    4 soruyuda gördüm tamamen dalgınlıktan 4. soruya tekrar bakabilirsin soruya anlayarak baktığında nerde yanlış yaptığımı sende görebilirdin sorunun temelinde bir sorun yok işlem hatası vardı

2 sayfadan 1.si 12 SonuncuSonuncu

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!